Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék, Akita inu...

Kutyát szeretnék, Akita inu jó választás?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik (kert van meg fedett beltéri egység is )mit érdemes tudni róla?
2015. nov. 1. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ez a fajta?

Első kutya lenne?

Mennyit lenne mozgatva?Sétáltatva?


Ezek nélkül nem tudom azt mondani,hogy jó választás.

Bár legbelül neked kellene tudnod elég e az a fajtának amit te nyújtasz neki,vagy elég határozott a makacs fejéhez,eltudod e minden nap vinni 2-3 órás sétákra és stb.

Tudod a jó és rossz tulajdonságát?

2015. nov. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy tetszik, tudsz róla bármit?
2015. nov. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első kutyának semmiképp nem jó választás.
2015. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem attól függ, hogy első kutya-e. Ha elég elkötelezett a gazda, hogy ő is rengeteget tanuljon és van ideje, pénze, energiája, meg akarata, hogy a kutyaiskolát a saját fejlődésére is "használja" a kutya kölyökkorától kezdve, valamint az életmódja alapvetően kompatibilis az adott fajta igényeivel, akkor szerintem bármely fajta lehet első kutya.


A gond inkább a kellő önismerettel és elköteleződéssel szokott lenni.

2015. nov. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
A világ legjobb választása. Nekünk első kutyaként volt akita, intelligens, kedves, családközpontú kutya. Mi nem sétáltattuk és kutyaiskolába sem járt, mégsem szökött ki soha a nyitott kapun, gyerekeket sose bántott, türelmes volt és igencsak védte a házat (postás, sündisznó, fülesbagoly messze elkerülte a telket..). Gyönyörű és okos fajta, remélem nqgyon boldog éveitek lesznek együtt:)
2015. nov. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hiába pontoztok le, mind igaz amit leírtam. Ha vki szeretettel nevel egy állatot, meg kellő fegyelemmel (itt nem a büntetésre gondolok, kellenek szabályok egy kutyának, amit nem veréssel kell megtanítani.. Khm..) akkor bmelyik fajta megfelelő első kutyának. Sose értettem a tenyésztőket akik hörögve ordítanak h dalmatát pitbullt gyerekek mellé ne, akitát meg pláne mert önző makacs nemgyerekhezvaló fajta. Amikor hozzánk került a mienk egy 2 és egy 6 éves gyerek nyúzta mindennap és érdekes soha még csak rá se morgott semmilyen gyerekre.. Ismerek to ábbá "öleb" dobermant és életveszélyes golden retrievert is.. Szval 95%ban rajtad múlik milyen a kutyád. Olyan ez mint a gyereknevelés. Ó ezt is nyugodtan lepontozhatjátok, egêszségetekre;D
2015. nov. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább azért vagy lepontozva,mert írtad nem sétáltatod. Ami ennek a fajtának lét eleme sok mozgás kell nekik.

Meg attól,hogy kifogtál egy nyugodtabb omega típusú akitát,nem biztos,hogy a kérdezőé is ilyen lesz! Papámnak volt akitája,húgommal mi is vele nőttünk fel,nem volt gond. De makacsak és ha nem volt lefárasztva akkor ásott,rongált!! Naponta két naponta 3 órára el kellett vinni mozgatni,különben a kert bánta. Nevelés igen sokat számít,persze. Csak nem mindegy,hogy ki fogsz egy omega és nyugodt egyedet vagy épp egy pörgősebbet,aki domináns is. Utóbbival tapasztalt gazdák is nehezen bírnak el. Sok ismerősöm mesélt az akitás barátaikról. Viszont mindre igaz,hogy makacsak,határozott kéz kell hozzájuk (nem verés!!) és sok mozgatás.


Akitát ne ajánlgassunk első kutyának na meg pláne úgy hogy nem sétáltatjuk,nem suliztatjuk.


Az akita nem kerti dísz,aki el van a kertbe egy kis labdázással,de mint írtam egy nyugodtabb egyedet fogtál ki fajtán belül,szerencséd volt. Papám akitájával nem tudtad volna megtenni,hogy ne vidd sétálni,mozgatni,mert a kert romokban lett volna :D :D


Kérdező,tenyésztőkkel vedd fel a kapcsolatot és érdeklődj náluk! Aztán az alomból a legnyugodtabb kutyát is választhatod.De ettől függetlenül fel kell készülni. Sok kutyás könyv, több akita gazdival való beszélgetés na meg a tenyésztővel aki a legjobban ismeri a fajtát és nála jobban senki nem tudja a jó és rossz tulajdonságait a fajtának,hiszen sok kutyával volt dolga.

2015. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!