Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszi meg a tápot! Mi a...

Nem eszi meg a tápot! Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A kiskutyám nem hajlandó megenni a tápot. Mikor hozzám került, konzervvel etettem,de olvastam hogy jobb a táp. Vettem neki tápot, eszegette is, aztán kb 3 nap múlva már egy szemet sem evett belőle. Olvastam azt is, hogy etetési idökben tegyem elé, aztán egy idő után megeszi. Próbáltam, 4 nap után sem ette meg, akkor már nem bírtam nézni, vettem konzervet. Abból is eszik egyszer, max kétszer, többször nem hajlandó megenni ugyanazt a fajtát, dobhatom ki. Mit tegyek hogy megegye? Tápot is próbálgattam már sok fajtát, de mindegyiknél ezt csinálja. Próbáltam, hogy főzök neki rizst hússal, abból pedig csak a húst eszi ki, az meg elég sokba van hogy minden nap csirkemellet főzzek neki.
2015. nov. 1. 22:46
 1/6 bollocks ***** válasza:
66%
Légy büszke a kutyádra, tök hamar megtanulta, hogyan lehet téged az orrodnál fogva vezetni. Milyen tápokat próbáltál, ha valami szeméttel etetted (Pedigree, Chappi, Darling, stb), lehet, hogy azért nem kellett neki. Amúgy kutya kaja mellett még nem halt éhen.
2015. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok mozgás, rendes nevelés, és szard le, ha nem eszik. Majd ha éhes lesz, meg fogja enni, nyilván az első három napban sem azért ette meg, mert olyan szar volt :) Kutya meg nem fog éhen halni úgy, hogy ott van előtte a kaja. Csak ne sajnáld, meg ne add fel, meg ne kapjon falatkákat közben senkitől semmilyen indokkal.
2015. nov. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ne haragudj, hogy nem akartam nézni azt hogy 4 napon keresztül nem eszik egy falatot sem. Mellesleg jó minőségű tapokat kínáltam neki!
2015. nov. 1. 23:00
 4/6 anonim válasza:

Az en kutyam is csinalta teddele a talad te ne legyen csak felig majd fel ira mulva vedd el ezt egy nap 3x ismeteld meg ha nem evett semmit us vedd el ha ehes lesz megeszi

Am az en kutyam a csirkes es lazacos tapot szereti felvaltva adom neki :)

2015. nov. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem haragszom. Te fogsz haragudni magadra, majd ha évek múlva előjönnek a nem megfelelő táplálásból adódó problémák, amik a kutyád életminőségét rontják.

A négy nap egyébként nem sok. A legdurvább koplalás, amiről tudok, az tíz nap volt, a legtöbbjük 7-8 körül megunja. Semmi baja nem lesz annyitól. Attól viszont lesz, ha egy életen át válogat, és nem azt kapja, amit kellene, hanem amit hajlandó megenni.

2015. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé válogatós kutyád van, ilyen nincs, hogy ő a főnök.

Figyelj, melyik jobb, hogy egész élete végéig szórakoztok, hogy mikor mit eszik, aztán majd tönkremegy a gyomra, vagy pedig a sarkadra állsz?


Az én kutyám tovább bírta kaja nélkül.

Én azt csináltam amit te, leraktam, ha nem ettem eg 10perc után, akkor felvettem. Először eljátszottam én is, amit te, hogy megsajnáltam. De nem lett változás, és csak szenvedtünk, ugyanis a konzerv kib.szott drága volt, mivel napi 1,5 kellett neki, és nem akartam olcsó használhatatlannal tömni. Tápban Eukanubát vettem.

Még azt megpróbálhatod, hogy meleg vízzel beáztatod neki.

Foga nem fáj amúgy, lehet attól is, bár inkább válogatós ha kiette a húst a rizsből...

Le kell fárasztani, nagyon alaposan, hogy majd'össze essen, de ne engedd hogy bármit is megegyen a földről. Hidd el, hogy éhes lesz, és ha már 6. nap nem lesz energiája, mert annyit mozgott és majd éhen pusztul, na akkor tuti, hogy betúrja az egészet.

2015. nov. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!