Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtátok, hogy már kullancs...

Tudtátok, hogy már kullancs invázió van?

Figyelt kérdés
Az 5 hónapos huskymban 3 kullancs volt az elmúlt 1 hétben!! Figyeljetek oda kutyások! Igaz még nem fertőznek, a doki szerint, de azért jobb félni, mint megijedni! Remélem sok kutyusos elolvasta!!?
2010. márc. 18. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bizony én is észrevettem már! Amint elmúltak az éjszakai fagyok előbújtak a kis bestiák... A mi kutyusunkban is 2 volt múlt héten, úgyhogy muszáj megkezdeni a védekezést.
2010. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia !

Örülök ,hogy ellenőrizted most is a kiskutyád . :)

Sajnos igen már én is észre vettem bár én hál Istennek csak egyet találtam benne . Szegényem már ez miatt alig evett ,de most már sokkal jobban van .

Ja ,és azt kétlem ,hogy olvasták a kutyák ,de ki tudja...:D

2010. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez sajnos együtt jár a jó idővel!Én már 2hete ráadtam a kutyusomra a nyakörvet!
2010. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mi a legjobb kullancs *üzö*? ugy értem h ne menjen bele a kutyába? Bocsi h ide irtam csak ezér nem akartam uj topikot nyitni!
2010. márc. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi nyakörvet vettünk , elég húzós az ára 6e ft körül van de 7 hónapig védettséget ad és tényleg jó! Kiltix ha márkája ha jól emlékszem...
2010. márc. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
sajnos észrevettük... hétfőn volt a tesom kutyájába egy kullancs:( hétfőn én is felraktam az én kutyámra a kiltixet, én arra esküszöm...
2010. márc. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz még nem fertőznek"

Szép nagy tévedés, ha beteg a kullancs akkor fertőzni fog ... mindegy hogy tavasz van vagy nyár közepe.


Mellesleg lassan már évi 12 hónapban kullancsszezon van, semmin nem kell meglepődni.

2010. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, de én egész télen hagyok a kutyán egy jó minőségű nyakörvet, mert a bolhák nem lankadnak.

Már lekerült a nyakörv, és újra spot on. Sajnos a jó időre, és a melegre előjönnek a kullancsok. Az én kutyámnak nagyon vastag a bundája (még) alig lehet átvizsgálni... Ezért nagyon nagyon fontos a megelőzés. Előző nyáron volt benne egy kullancs, pedig mindig használunk cseppet, vagy jó minőségű nyakörvet, és mégis. Alig találtuk meg, de szerencsére semmi baja nem lett. De a megelőzés a legfontosabb. Ha meg mégis találunk kullancsot, akkor a kutya viselkedését kell figyelni. Jó, hogy a Kérdzeő is felhívta erre a problémára a figyelmet, mert sokan csak akkor kezdenek odafigyelni, ha már baj van. Pedig akinek kutyája van, annak oda kellene mindenre figyelni. A kutya kezelése, ha már beteg sokkal többe kerül, mint havonta egy spot on, vagy egy jó minőségű nyakörv.

2010. márc. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Akiteki ***** válasza:
Kipróbáltam egy rakat mindent, sorban babéziásak lettek a kutyáim. Egyetlen szer vált be: advantix spot-on.
2010. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

JUJJ, TÉLLEG KULLANCSOK VANNAK?

A BELVÁROSBAN UGYE NINCSENEK? MERT ERDŐ MELLETT NEM SZOKTAM MENNI VELE, DE UTCÁN, SZOKTAM.

SPOTONT VESZÜNK MAJD

2010. márc. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!