Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenkit megtámad a pulim,...

Mindenkit megtámad a pulim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy fél éves puli kanom. Nagyon okos kiskutya, szinte semmit sem kell neki tanítani, magától megtanult mindent (pl. szobatisztaság). Viszont van vele egy olyan problémám, hogy mindenkire rátámad (ha olyan kedved van?). A szobámban lakik, és általában velem alszik az ágyban. Na már most. Bárki be akar jönni a szobámba nem engedi be. Ugat és nekimegy. De olyan is van, hogy eltűri az embereket addig, amíg mondjuk ülnek az ágyamon, de amint felállnak nekik ront. Persze nem szedi őket szét, csak nagyon ugat és előfordult már olyan is, hogy bokán csípte őket. Barátokat, családtagokat (akiket ismer) csak akkor "támad" meg, ha "olyanja van" és csak akkor, ha bejönnek a szobámba és mondjuk alszok. Ha a ház más részén van nem bántja őket, kedves, bújós, játszik velük. Idegenekkel nem tudom mit csinálni, nem igazán hozok idegeneket a házba. Nem értem a kettős reakciót, mert például volt olyan is, hogy a nappaliban ültünk a barátokkal (iszogattunk) és a kutya ott volt köztünk, játszott mindenkivel, aztán meg kidőlt és a lábunknál aludt. Barátnőim behozták a szobámba, lefektették, akkor sem csinált semmit, nyalogatta őket, meg bújt hozzájuk. De például bátyámat rendszeresen megkapja (pedig sosem bántotta). Szóval nem értem a kettős viselkedést. Állatokkal egyébként nagyon kedves (kutyákkal, macskákkal), ha ismeri őket. Az idegeneket viszont nem tűri. Első kutyám, és nem tudom, hogy mit rontok el. Szeretném, ha nem csinálna ilyeneket. Anyukám szerint engem és/vagy a territóriumát (szobám/ágyam) védi. Nem tudom eldönteni. Egyébként vagy 10 kutyás könyvet elolvastam mielőtt elhoztam, mindenre felkészültem, de erre nem gondoltam. Megverni NEM fogom, sosem bántanám. (Mondták, hogy a pulit bottal kell nevelni). Tudnátok adni tippeket, tanácsokat? Köszönöm előre is. (PS: Engem sosem bánt, sőt). 22/L

2015. nov. 4. 02:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Miért bántanád meg? A kutyák nem emberek, nem sértődnek meg, meg ilyenek, ezek emberi tulajdonságok. De attól félsz, hogy a kutyád emiatt nem fog szeretni akkor például gondolj abba bele, hogy egy normális anyuka a kisgyerekét is neveli, mit szabad és mit nem, nem nyúlhat a konnektorba, nem eheti meg a boltban a cukorkát ha nincs kifizetve, nem verekedhet az oviban, nem firkálhat a falra, stb stb. Attól mert akkor épp szidást kapott, attól még nem utálja meg az anyját egy életre.
2015. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Na sikerult a pulid felett atvedd a falkavezeri posztot?
2017. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!