Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aggódnom kéne a falkavezérsége...

Aggódnom kéne a falkavezérségem miatt vagy már kicsit el van túlozva a dolog? Részletek lent.

Figyelt kérdés
1 éves rottweiler. Engedelmes, tiszteletben tart engem is, a szabályokat is. Pórázon is szépen sétál de ha elengedem, mindig előttem nyargal. Bármikor be tudom hívni, ha irányt váltok, rögtön jön ő is, mindig arra megyünk, amerre én akarom. De most tényleg csak akkor vagyok 100%-ban falkavezér, ha csak mellettem vagy mögöttem kullog? Ha én mondom neki, hogy mehet, addig normális, hogy folyton ő van elől? Amúgy állandóan figyel rám.
2015. nov. 9. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, tisztel és bármikor behívható, egyértelmű, hogy te vagy a főnök. :)
2015. nov. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell rágörcsölni. :) Élvezni kell a sétákat, nem azon agyalni, hogy elöl megy vagy hátul. Attól még hogy szagolgat, felfedezi az előttetek lévő terepet, nem fog a következő pillanatban lábonhágni. :D

Az én staffim is ugyanez, mint a te kutyud: megy elöl pár méterre, de folyamatosan engem figyel, kukkol. Járt már úgy többször, hogy haladt előre, engem sasolt folyton, aztán nekigangolt egy fának vagy a másik kutyámnak. :D

Nem kell eltúlozni ezt a falkavezér-témát.

2015. nov. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nincs semmi baj:)

Az én kutyám is mindig előttem meg, de ha szólok neki visszajön. Sőt, a barátom kutyája is:)

Ilyenek, imádják feltérképezni a környezetet. Arra figyelj csak, hogy ne menjen/szaladjon ki útra. Bár gondolom ez egyértelmű.


A behívás az egyik legnehezebb feladat, ha azt egyszeri rászólással teljesíti, semmi baj nincs :)


Ha parkba viszed, ahol sok kutya van, azért figyelj rá, nehogy összeverekedjenek (egy ismerősöm labradorját mindig megtámadta egy vizsla, aztán egy nap csúnyán visszaadta..nem lett belőle orvosi rendelő látogatás, de azóta a vizsla elkerüli több méterre, ha találkoznak).

2015. nov. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Bíztam benne, hogy nincs ezzel gond. Én is akkor érzem jól magam, ha élvezi a sétát. Ennyi jár nekik.:)
2015. nov. 9. 09:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én malamut keverékem is ilyen, előttem megy, de hátraleseget, mindig. Egyedül a lépcsőházban, sarkon,vagy egyéb necces helyzetben mögöttem jön, első szóra visszajön más kutyától, vagy egyéb érdekes dologtól. Egyedül a nyünyörgető idiótákkal nem tudunk még mit kezdeni, hozzájuk még odamegy, és 2.-3. hívásra jön vissza.
2015. nov. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Teljesen jól viselkedik a kutyád, nyugi! Bárcsak minden gazdi legalább ezt elérné a kutyájával...nem utálnának annyian minket
2015. nov. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó ez így.


Enyém is ilyen!


Pórázon szigorúan mellettem vagy mögöttem megy, póráz nélkül előttem (ha behívom láb mellé akkor ott is jön). kifejezetten örülök neki, hogy előttem megy így látom, ha valami rosszban sántikál. Pl. volt, hogy erdős részen mögöttem jött erre nézem, hol a kutya, hát 10 méterre lemaradva hempergett bele a sündisznószarba :D

2015. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Örülök a sok pozitív véleménynek, köszi mégegyszer! Mindenkinek további nagyon sok boldog kutylis évet kívánok!
2015. nov. 9. 15:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát én őszintén irigyellek:)


Az én kutyám folyton mögöttem kullog, az orra feszt a földön.


Ha pórázon megyünk ez még rosszabb, mert vagy "húzom" magam után, vagy ácsorgok percekig mert nem egy gyalogkakukk:)

2015. nov. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nagyon alacsony energiaszintű a kutyád. Neki ez is bőven megfelel. Lustább napjaimon azért cserélnék veled!:) Dehát mindig menni kell..
2015. nov. 10. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!