Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek hogy elveszítem, mit...

Félek hogy elveszítem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Először is: bocsánat a hosszúságért.

Saját kutyám nincsen, nincs rá elég időm és pénzem, így én nem szeretnék bevállalni egyet, ahogyan anyukám sem (15 vagyok). 4 éve megismertem egy kutyát, aki le volt sz*rva, ha valaki fölé hajolt, odakapott, stb, engem is sebesített már meg. Egy ideig nem foglalkoztam vele, néha elvittem sétálni, mikor megengedték, aztán mikor nagyobb lettem (kb 12-13), elkezdtem vele foglalkozni. Egy év múlva elfogadott, ha hallja, hogy bekanyarodok az utcába, már ott áll a kerítésnél és vár, szájában van a póráza - mostanra már azt is megengedi csak nekem, hogy a szájában nyúlkáljak. Az utóbbi pár hónapban sajnos nem volt rá elég időm, nem tudtam kimenni hozzá, de mikor pár hete kimentem, majdhogynem sírt - komolyan mondom, nem szokásom emberiesíteni a kutyákat, de éppen csak nem voltak könnyei. Pár hete újra ki tudok hozzá menni, és érzem, hogy be van lassulva, nem tudunk már úgy menni, ahogyan régen - volt, hogy 15 km-t jött mellettem bicó mellett. Sokkal többet fekszik, be van lassulva. A 4 év alatt nagyon egymáshoz nőttünk, tulajdonképp a második gazdája vagyok, jobban hallgat rám, mint az eredeti tulajára (sőt...). Egyre jobban érzem azt, hogy nincs már annyira kedve sokat menni, bár nincsenek fájdalmai, szeret már inkább csak mellém feküdni, és a fejét az ölembe hajtani - tegnap 1 órát ültünk így, totál mozdulatlanságban. Sosem volt baj az egészségével, de mikor kilépek a kapun, úgy érzem, mintha másnap kaphatnám a hírt, hogy nem lesz kivel foglalkoznom többé, ez a kutya rángatott ki a depresszióból.

Szerintetek mit tegyek? "Szakítsak" vele most, és nem fog annyira fájni, ha egyszer tényleg jön a hír, hogy végleg nem lesz, vagy még menjek hozzá, és majd csak később omlok össze? Nem tudom, mi lenne a helyes, ezen rágódok már hetek óta.


Köszönöm az [értelmes] válaszokat...


2015. nov. 9. 17:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

A borderek kb 12 évig élnek, ő most kilenc, szóval idősödik.

Egészséges, nincsen semmilyen eü baja, ezt orvos is megerősítette. Csak öregszik. De olyan hamar elment ez a négy év, a következő négy is el fog menni - túl hamar.

2015. nov. 9. 21:30
 12/12 anonim ***** válasza:

A depresszióból az egyik legfontosabb kiút az, amikor már nem magadra gondolsz, hanem csakis Rá. Nem magadat félted, hanem Őt. És ha a kérdésedből kihagyjuk, hogy mi lesz Veled, akkor már nincs is kérdés, igaz?


Ha majd elmegy, rád tör újra a depresszió vagy gyász, nevezd aminek akarod. Ez nem azért van, mert baj van Veled, hanem mert nagyon jó és érzékeny ember vagy, ritka az ilyen. Nem kell ellene harcolnod, semmi mást nem kell tenned, csak félretenni magadat és megkeresni azt az újabb kutyát, akinek nincs senkije Rajtad kívül. Ha benézel egy menhelyre, látni fogod, hogy milyen sokan vannak. Amíg van egyetlen olyan kutya, aki Nélküled talán hónapokig nem jutna ki a néhány négyzetméternyi kenneléből, addig biztos van értelme az életednek, én tudom miről beszélek. Volt nem egy kutya, aki annyit mozgott, amennyit én hetente egyszer el tudtam vinni sétálni. Volt köztük olyan, aki egy madárkalitka nagyságú ketrecben élt. Szörnyűséges menhely volt, azóta felszámolták. De ha én akkor otthon nyomom az ágyat, mert depis vagyok, az a kutya 1,5 év alatt lehet, hogy egyszer sem jutott volna el sétálni.


Soha ne engedd, hogy gyógyszerrel akarják kezelni a depressziós hajlamodat! Olvasd el Szendi Depresszióipar c. könyvét. Te egy érzékeny ember vagy, aki nem átlagos, szerencsére, de a depressziódnak is biztos meg volt az oka, akár családi háttér, akár gyász. A gyógyszerekkel csak függőséget okoznak. A gyászt meg kell élni, nem gyógyszerekkel elmenekülni előle. Megéled, lezárod és továbblépsz. Ehhez adj időt. De a legfontosabb, hogy valójában tényleg csak az segít, ha nem magadért élsz, hanem másokért.

2015. nov. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!