Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most kaptam egy Bichon Bologne...

Dorka0317 kérdése:

Most kaptam egy Bichon Bolognese kutyust és már hat éves de reggel fel keltem mert észre vettem hogy le ment és láttam hogy be pisilt. Szerintetek az új hely miatt? Meg most olyan szomorúnak tünik. Szerintetek mi a baja?

Figyelt kérdés

2015. nov. 10. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Este mielőtt lefeküdtél, levitted sétálni? Egy ekkora kutya kb 8-9 órát bír ki pisilés nélkül, ha te utoljára délután 4-kor vitted le, ne csodálkozz ha másnap 8-kor bepisil.
2015. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Este vittem ki 8-9 között.
2015. nov. 10. 17:36
 3/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk vasárnap hoztam el és még szokatlan a hely gondolom. De valaki nem tudja miért ilyen szomorú?
2015. nov. 10. 17:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Új hely. Ez nem egy kölyök kutya, amelyik szinte azonnal képes alkalmazkodni. Bár még kölyköknél is teljesen normális lehet az, ha pár napig félősebbek, letörtek. Felnőtt kutyáknál pedig minimum hetek, de inkább hónapok kellenek, míg becsatlakoznak az új gazdához.

Hagyd, hadd szokja meg az új helyet. Addig is segít, ha kézből eteted, sokat sétáltatod. Utána pedig játssz vele és tanítsd sokat.

2015. nov. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kézből még nem etettem,de mindig én adok neki enni és én viszem ki sétálni, nagyon meglepett mert vettünk neki játékot és nem játszik vele meg semmivel.
2015. nov. 10. 17:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Már felnőtt kutya, alkalmazkodnia kell, hozzátok kell szoknia. Adj neki időt, addig játssz, sétálj vele, etetgesd, neveld stb.

Egyedül nem minden kutya játszik. Lehet, hogy nem ismeri a játékokat, még sosem volt olyanja. Ismert az előélete? Hol, hogyan élt eddig?

Próbálhatsz előtte labdát gurítani, lóbálni előtte, hátha valamihez megjön a kedve.

2015. nov. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az egyik kutyánkat kb 3 évesen találtuk, és olyan fél év kellett neki, mire teljesen felszabadultan viselkedik. Csomó ideig nem is volt hajlandó játszani például, most meg egész nap futkos és játszik.
2015. nov. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen ismert az előélete, hát eddig panelba volt most meg kertes házba. Meg már igy kb. Május ota kevesebbet foglalkoztak vele. Mert későn értek haza stb.
2015. nov. 11. 06:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!