Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok tanácsokat adni az...

Tudnátok tanácsokat adni az alábbiakban?

Figyelt kérdés

Van két kutyám.Az egyik már idős,kevesebb a mozgásigénye,mint a kicsinek(de azért még így is bírja a három órás túrát)

Nem szeret játszani,ellentétben a kicsivel?

Mit csináljak,hogy a kicsit boldoggá tegyem a játékkal,de közben a naggyal is foglalkozzak?

Mindkettő tud alap parancsokat(ül,fekszik,pacsi,hangot)

De szeretnék nekik bonyolultabb trükköket tanítani.Pl:lábszlalom

Viszont egyszerre a kettőt tanítani...

El akarják venni a jutalomfalatot,nem tudnak koncentrálni.Ha különzárom őket sírnak egymás után...Hogyan tanítsam így őket?

Tudtok olyam játékokat és trükköket amit EGYSZERRE KETTEN tudnának csinálni?

Azért ne legyen olyan nagyon bonyolult.Tudom,kicsit sok kérdés egyszerre,de nem tudom mit tegyek



2015. nov. 12. 17:47
 1/3 anonim válasza:
nekem is 2 kutyám van és ugyan ez a probléma...é külön tanítom őket, de ha együtt vannak akkor agility alap dolgain szoktam őket át vinni. jutalom falatot meg ne engedd, hogy el vegyék... viszont arra is figyelj, hogy könnyebb dolgokat taníts az idősebbnek ha 10 év körül már van. de a picit se terheld túl
2015. nov. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
(ez csak ötlet) Lehet jutalom falattal le tudnád kötni mindkettő figyelmét (mondjuk tolatás és két oldalodhoz vezérled a kutyákat két jutalomfalattal próbálod őket tolatásra bírni) vagy a pitizzet is így meg lehet... én még csak alap dolgokat tanítottam a kutyusaimnak amikor együtt voltak és akkor ez a módszer összejött :)
2015. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem engedem hogy elvegye,csak azért elég zavaró

Az idősebb 7 éves múlt tavasszal

Még várom a válaszokat,az eddig érkezetteket pedig köszönöm

2015. nov. 12. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!