Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 70-100 éves fajta fiatalnak...

70-100 éves fajta fiatalnak számít? Ilyen fajtában sok a betegség?

Figyelt kérdés
Főleg úgy, hogy nagyon sok beltenyésztett eb volt az elmúlt 100 év alatt?
2015. nov. 15. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha konkrétan megneveznéd a fajtát, többet tudnánk segíteni :) Semmi nem függ az évektől, egyszerűen arról van szó, hogy ha a tenyésztők odafigyeltek a fajta egészségére, akkor egészséges, ha nem, akkor nem.
2015. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Újfoundlandi és Landseer a fajta ( mivel mindkettő egy őstől származik). Kutatom a landseer fajtát. nézegetem az online adatbázisokat és szeretném kiszűrni azokat a vérvonalakat amellyek a legjobban beltenyésztettek és venni egy egészséges szukát tenyésztésre külföldről is akár ( holland, svajc, svéd...) Az újfoudlandi adatbázisban találtam meg a legtöbb információt ahol 1860 körül már létezett pár landseer, de többségben 1950 körül vált el külön a két fajta...
2015. nov. 15. 12:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Minél messzebbi kutyát kell, keresd az ősöket. Nekem párom tegnap nézte a kutyájának a családfáját, teljesen 1950ig visszament kb. És az a jó elvileg, ha minél többféle egyedet raknak össze, mármint a barátom kutyájának az ősei közt mindenféle van, német, svájci, cseh, angol, stb..De mindig a betegségek minél nagyobb szűrése jelenti a megoldást, persze van olyan, amit nem lehet előre tudni, de a legtöbb betegséget ki lehet szűrni.
2015. nov. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!