Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt valaki, aki menhelyről...

Van itt valaki, aki menhelyről hozott ki kutyát?

Figyelt kérdés

Olyan valaki, aki lakásba vitte ?

Szeretnék kihozni egy kutyát hamarosan a helyi menhelyről.

Panelba lakásba lenne (Előzzük meg a dolgokat : Munkámból adódóan elég sok időm van ahhoz, hogy naponta több órát tudjak vele sétálni foglalkozni, lefárasztani...).


Aki panelba vitt menhelyről kutyát, nekik mennyi időbe került, amíg szobatiszta lett ?

Felnőtt kutyáról van szó, nem tudom ilyen téren mire számítsak....

Volt olyan ismerősöm, akik kertesházból költöztek panelba,, a kutya kinti kutya volt, ennek ellenére a lakásba soha nem piszkított, megvárta, amíg leviszik.

Ők viszont ugye beton alapú kennelbe vannak, illetve néha füves kifutón. Nem tudom, hogy hogy viselkedne ilyen szempontból.

Persze tudom, hogy minden kutya más valószínűleg ilyen téren is.

Mégis kíváncsi lennék, hogy mások mit tapasztaltak....

Vannak ilyen tapasztalatai valakinek ?


2015. nov. 18. 12:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Most pénteken hoztam el a világ legbűbájosabb kutyáját. 9 hónapos szuka középtermet drótszőrű magyar vizsla keverék.


Hát harcolunk a szobatisztaságért :-) Nagyon fáradt vagyok, mert első nap óránként keltegetett, ma is hajnal háromkor már kint sétáltam vele, de üres járat volt:-)

Szóval készülj fel, hogy majdnem olyan lesz, mintha egy kisbabát vittél volna haza

Ki kell ismernetek egymást, illetve Te a kutyát. Nem mindegy, hogy mikor adsz neki enni és hogy hányszor, meg kell figyelned teljesen rá kell hangolódnod a kutyára, aztán majd Te diktálsz. Én most jelenleg reggel 6-kor és délután 17:00 etetek. Többnyire reggel kakilt eddig, ma nem sikerült, pedig kint voltam már vele 9-kor is. Most ismét kimegyünk. Ilynekor megeseik, hogy napjában akár négyszer-ötször is ki kell menni vele.


Amúgy alakul már. A legelső nap kakilt be, pedig jelzett, csak mivel kimerült voltam lecsúsztam róla:-) Azóta nem kakilt be. Viszont tegnap vacsi után bepisilt, de szintén én voltam a figyelmetlen.

Szóval rengeteg türelem kell az első időkben. De szerintem max 1 hónap alatt minden O.K. lesz :-)

2015. nov. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%

Szia,

Én ugyan nem menhelyről, de ideiglenestől hoztam el a kutyámat, és kennelben tartották.

Szintén panelba érkezett, teljesen szobatiszta. Nem volt vele gond egyáltalán, sőt, most anyumnál él ideiglenesen, volt, hogy anyum 10-12 órákat dolgozott, simán kibírta. A 13. óra már necces volt, akkor már vágódott ki pisilni.


Előfordultak persze balesetek, de olyankor nem szabad megszidni, hisz nem tehet róla, ha nem bírja tartani.


Szóval ne aggódj, szerintem egy felnőtt kutya már ösztönösen szobatiszta :)

2015. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az öregem eleve szobatiszta volt, pedig elmúlt 2 éves, amikor kihoztam, és 4 hónapos kora óta bent volt, kennelben nőtt fel.

Menhelyen dolgoztam, úgyhogy tapasztalatból mondom, hogy a legtöbbjükkel nincs ilyen gond, mert vagy lakásban éltek, mielőtt kitették őket, és azért szobatiszták, vagy annyira új nekik a lakás, hogy eszükbe sincs odacsinálni, egyszerűen megszokták, hogy fűbe/földre járnak. Eleinte sűrűn kell kivinni, kint mindig rádicsérni, ha bármit csinál, így még azok is gyorsan rászoknak, akik esetleg nem szobatiszták - gyorsabban is, mint a kölykök, mert képesek rá odafigyelni, meg rendesen vissza tudják tartani.

2015. nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Én két hónapja hoztam az Illatosról egy idősebb, nyugisabb hapsit.:)

Lakásba, napi 3 alkalommal sétál, közel a Margitsziget.

2015. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

Így van, a legtöbb olyan felnőtt kutya, aki életében nem járt lakásban, ösztönösen szobatiszta. Gond inkább olyannal lehet, aki kis helyen volt, és rákényszerült, hogy betonra vagy pláne maga alá piszkítson (szaporítós kutyák jellemzően), vagy a k. előző gazda rongyra vagy pelusra hugyoztatta.

Szerintem nagyobb kérdés, hogy rágcsálásilag hogy áll a leendő eb, mert rombolni tudnak, ha olyan a habitusuk, előélettől függetlenül.

2015. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Előbb ment el:

NEkem első héttől szobatiszta lett, én úgy csináltam hogy agyonduicsértem mikor kint csinált.

Én se tudtam, de hát puding próbája....

2015. nov. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Párom apja talált egyet és nekünk adta. Nem volt benne chip, de szobatiszta volt nagyjából. Szerintem valahonnan elszökött. Most is elég szökős kutya, tőlem is néha szökni akar.


De olyan hülye dolgokat evett. Kikísérleteztem mik a kedvenc kajái, és pl a főtt kukoricáért teljesen begőzöl. Szerintem kertben lakott és állandóan kukoricával etették. Imádja és tudja hogy kell körberágni. Tyúkok is lehettek a kertben, mert amikor betetszek neki youtube-on csirkehangokat, egyből keresi hogy hol vannak és meg akarja őket fogni.


Ezt a kutyát egy kicsit macskának nevelték, sokat lehetett valaki ölébe, mert azt is akarja mindig, hogy felvegyék ölbe és simogassák. De nem úgy mint egy normális másik kutya, hanem erőszakosan, mindenáron fel akar jönni :D


Kár, hogy nem lehet tudni a pontos előzményeket, hogy kinél lakott, férfi, vagy nő volt a gazdája. Annyira furcsa volt a kutya megszokott viselkedése.


Régen nem is játszott soha. Most már megváltozott, sokkal játékosabb lett és többet rohangál. Próbáljuk átnevelni, de sok viselkedés formája maradt a régi. Lehet hogy azért mert már nem olyan fiatal.


Más amikor egy kutyát egészen kis kora óta nevelünk. Azt sokkal jobban a magunkévá tudjuk nevelni. Így vetem észre, mert a másik kutyánk pár hónaposan került hozzánk és ő cukibb lett viselkedésben szerintem.

2015. nov. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát !


Sokszor vittem már ki sétálni a menhelyen, illetve a környékén.... Legtöbbször több órát kint voltunk.

Szerintem a rágcsálással nem lesz gond, de persze ez csak akkor fog kiderülni, ha már itt lesz :)

Azt viszont nem tudom, hogy lakásban volt-e.

Egy telephelyen találtak rá, magára hagyták, a láncot a nyakából úgy kellett kioperálni.... :(

Szóval, valószínűleg nem egy szoba kutya volt, de remélem ettől függetlenül nem lesz neki gond... :)

2015. nov. 18. 13:45
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 9 honapos kutyat hoztam ki menhelyrol amit az utcan talaltak. Csak az elso este utan vart minket egy kis csomag de az is a bejarati ajto elott.. valoszinuleg o szolni akart este csak mi nem figyeltunk ra
2015. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is menhelyről hoztam ki a kutyámat panelba,már 2 éves volt akkor.Nem tudtam semmit az előéletéről,hogy előtte hol tartották.Kezdettől fogva szobatiszta volt,sokat sétáltunk,dicsértem ha kint elvégezte a dolgát.Azóta sem volt probléma vele.Ha néha a munkám miatt késik a séta azt is kibìrja.

2015. nov. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!