Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Karácsonyra szeretnék egy...

Karácsonyra szeretnék egy beagle-t. De van már egy bolognese-zünk. Kijönnek egymással?

Figyelt kérdés
2015. nov. 18. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Karácsonyra nem fog tudni szerezni, ha csak nincs olyan tenyésztő, akinek addigra lesz még nem lefoglalt, elvihető kölyke!

Az h kijönnek-e, attól függ, hogy nevelted meg a bolognese kutyádat! Ha ugyanis dominál, vagy nekimegy másik kutyáknak, ne vigyél oda másik kutyust addig, míg meg nincs nevelve!

2015. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a meglévő kutyád hogyan viszonyul más kutyákhoz, hogy van nevelve, van-e szocializálva, szót fogad-e nektek.


Másrészt: karácsonyra nem tudsz beagle-t venni, azt már hónapokkal ezelőtt le kellett volna foglalnod. Előjegyeztetni tudsz kölyköt valamelyik kennelben tavaszra.

2015. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát mindkettő elég balga fajta, ezért lehet, hogy igen
2015. nov. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A beagle egy vadászkutya. A kis viráglelkű bolognese után elég erős váltás, kb tűz és víz. Pláne karácsonyra...
2015. nov. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Remélem a rokonaidnak, barátaidnak több esze és felelősség tudata van, mint neked, és tudják, hogy a kutya nem ajándék! A kutya egy életre szól, nem két napra!

Mellesleg szerencsére normális tenyésztők nem is adnak így el kutyát, csak miután leinformálták a gazdát és alá íratták a szerződést. Persze szaporítóktól tudsz keverék kutyához jutni, de aki szaporítót támogat, az már soha a büdös életben nem nevezheti magát jó gazdának, igazi kutyásnak.

2015. nov. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése. Meg attol függ a kutyusod jól kijön e más kutyákkal.

Sztm teljessen mindeggy h milyen fajták. Nekem Amstaffom van meg Palotapincsim és?

Amúgy én akkor nem is vagyok jó gazdi ,mert a Pincsit szaporítótol vettem,sztm a kettő nem függ össze. Ennyi erővel ne fogadj örökbe kutyát mert rossz gazdi vagy. Nem kötekedés csak vélemény.

Énis kaptam karácsonyra kutyát és 13évig gondoztam is.

2015. nov. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Más, ha egy szaporítót pénzelsz, mikor támogatod azt, hogy gyártsa kis ketrecekben a keverék, beteg kutyákat, és más, mikor az ilyen helyről mentett kutyákat segíted!

Igen, ha szaporítót támogatsz, magad sem vagy jobb, mint a szaporítók! Felelősségteljes állattartás első szabálya: szaporítót nem támogatunk! Egyszóval nem vagy tudatos, jó gazda!

2015. nov. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hetes, te mit szívtál? Egy szóval se írta a Kérdező, hogy honnan szeretne kutyát! :D


Kérdező, olvasd el még egyszer, amit az első írt!

Igencsak kicsi a valószínűsége, hogy PONT karácsonyra lesz elvihető kölyök tenyésztőnél és PONT nem lesz lefoglalva nála egy PONT neked való egyed. Ehhez sokkal hamarabb kellett volna észbe kapnod. Két lehetőséget tudok ajánlani:

A.) Kapsz egy 1 db beagle kutyára beváltható kupont. Ez azért jó, nem kell kapkodnod, tengernyi időd lesz szétnézni a tenyésztők között, keresni egy neked szimpatikusat, kivárni, míg lesz alom, lefoglalózni egy kölyköt stb.

B.) Fajtamentés: [link] ugyan szegediek, de vannak kihelyezett kutyáik is. Nem tudom, hogy ők mennyire lelkesednek a karácsonyi örökbe fogadásért, de elvárják, hogy az egész család, beleértve a már meglevő kutyádat is, találkozzon a védencükkel, tehát nagy zsákba macskát itt sem "veszel".

Szaporítót meg ugye, nem támogatunk.

(Szerintem nem jó ötlet hirtelen belecsöppenteni egy kutyát a családi karácsonyi sürgés-forgásba. Nálunk ilyenkor van plusz 5-7 ember és két kutya.)


Az, hogy kijönnének-e egymással, alapvetően azon múlik, hogy hogy nevelted eddig a bolognese-t. Jól nevelt, szocializált kutyával általában nincs baj. Ha meg nem jól nevelt, vagy nem sikerült szocializálni, akkor inkább gyúrj rá ezekre a területekre, mint hogy új kutyában gondolkodj!

2015. nov. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó elötti. Nem azon mullik ki milyen gazda lessz hogy honnan tesz kutyát. Az Amstaffom fajtatiszta,törzsgönyves,tenyésztőtöl vett kutyus,ívartalanitva van. Ügyességi és engedelmességi vizsgákon is voltam vele és bekerűlt mindig az első 3ba.

A Pincsit szapórítótól vettem,de nem voltak kis ketrecbe a kutyák,nem minden szapórító egyfórma,mellesleg ivartalanítottam is. Őt végülis kaptam és most 13 éves,de semmi baja és mozgékony.

Van ismerősöm akinek két kutyája van,nem szapórítótol és csunyán bánik a kutyákkal,ráadásul buták is, na ő a rossz gazdi!

Nem az aki szapórítóktól vesz kutyát és megfelelően gondoskodik róla.!!

2015. nov. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mért pont bigült? Mért nem egy kicsit okosabbat? Vagy fogadj örökbe, olyan cukik vannak köztük és olyan szomorúak :(
2015. nov. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!