Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos németjuhász kutyánk...

3 hónapos németjuhász kutyánk van! A problémánk az, hogy nagyon harapdál! Sok mindent megpróbáltunk már, de semmi! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
2015. nov. 21. 14:02
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Értelek!Nekük a gazdi mondta hogy elhozhatóak!Igazad van!De visszacsinálni nem lehet! És a drágám olyan kis játékos! Túlzásba viszi velünk!Viszont ez szó szrinte ,fáj!
2015. nov. 21. 15:26
 12/25 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy kis kutya, meg cukorborsó és hasonlók, de most kell nagyon következetesnek lennetek vele, mert ha már az anyjának nem volt ideje megtanítani az alapokra, akkor ti jöttök. Ezért mondjuk, hogy nyugodtan "harapj vissza" nem lesz baja ha kicsit megregulázzátok. Sajnálni meg végképp nem szabad :)
2015. nov. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

ez elég nagy baj, nem tanulta meg az alapvető dolgokat, többek között azt, hogy milyen intenzitással haraphat, meddig mehet el

legkorábban 8 hetesen lehet leválasztani

ahogy már fentebb is írták, most kell nagyon keményen fogni, különben később a nyakatokra fog nőni, és egy újabb menhelyi kutya lesz a sok közül

2015. nov. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan fogjuk keményen? Tapasztalatlan vagyok e téren! :(
2015. nov. 21. 17:53
 15/25 anonim ***** válasza:

Ha 8 hetesen hozzátok el, akkor is harapna a kiskutya.

Nem elég csak egyszer ráfogni a pofájára. Az sem mindegy, hogyan fogtok rá. Sőt, eleinte természetes, hogy vissza próbálkozik.Az is lehet, nem elég erősen hárítjátok el , amikor harap.

Az a baj, "sok mindent megpróbáltatok " már. Ezek szerint, ha egy nem jött be azonnal, akkor mással próbálkoztatok. Nem egyszeri jelzés után hagyja abba a kölyök a harapdálást. Neki idáig ez volt a játék. Időbe telik, hogy megtanulja, az emberrel nem lehet így játszani.

2015. nov. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nagyom köszönöm mindenkinek a válaszokat! Nagyon rendesek vagytok!Megpróbáljuk a leirtak szerint! Köszönet!!!!
2015. nov. 21. 18:39
 17/25 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók sok jót leírtak már. Annyit tennék még hozzá, hogy egyrészt kapjon sok nekivaló dolgot, amit rághat, és játsszatok is vele nyugodtan olyat, amikor haraphat - persze nem titeket. Ronggyal, kötéllel, zsinóros labdával lehet vele játszani, huzakodni, azt haraphatja nyugodtan. Erre rá is lehet dicsérni. A "harapós" játékát ne hagyjátok nála, mielőtt nagyon elfáradna, tegyétek el a következő játékig. Később jutalomként is hasznos lesz, ha megszereti pl. a zsinóros labdát.
2015. nov. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
ha nagyon belelendül és erősen megharap, akkor hangosan fel kell kiáltani (persze normális keretek között), mondjuk áú, ó, vagy bármi hasonló, majd felállni és otthagyni, nem szabad megütni
2015. nov. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Kutyaovi, kutyasuli
2015. nov. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

A #17-es is nagyon fontos dolgokat mondott!


Én is csak a fegyelmezést említettem, és általános szabályként, hogy fizikai és szellemi lefárasztás nélkül nem lehet nyugodt engedelmességet elvárni.


Ugyanilyen általános szabály, hogy egy tiltásnál legyen más alternatíva.

Tehát ne állj meg ott, hogy mit nem szabad, hanem ajánlj fel helyette mást, amit lehet.

Eze lehet egy másik tárgy, egy másfajta viselkedés, egy feladat, egy elfoglaltság, bármi, ami adott helyzetben használható.

2015. nov. 22. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!