Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kiskutyával szeretnék...

Ha kiskutyával szeretnék vonaton utazni, akkor a kiskutyának hány százalékos jegyet kell vennem?

Figyelt kérdés

Vagy a kiskutyának nem kell jegy? Egy 3 hónapos tacskóról lenne szó.

Köszönöm!



2015. nov. 25. 03:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
"2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja." :)
2015. nov. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. nov. 25. 04:33
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Viszont 3 hónapos korától be kell oltatni és akkor már kell oltási papírt is mutatni... Onnantól kell neki jegyet venni. Az ára pedig távolságtól függően változik. Nem drága, szóval inkább vegyél neki jegyet szerintem.. Nehogy megbüntessenek
2015. nov. 25. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De ha letagadsz a korából, akkor nem kell.. :D barátom se vett az ő kutyájának és csak megsimogatta az ellenőr, semmit nem kérdezett. Igazán nincs mit. :)
2015. nov. 25. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Semmi köze nincs a kutya korának a díjfizetéshez, és az oltásokat is pont leszarják. Amennyiben kutya, és fent vagy vele a tömegközlekedési eszközön, fizetni kell, ilyen egyszerű.
2015. nov. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akumi, egy kis tacskó simán belefér egy hordozóba, akkor nem kell érte fizetni, ahogy az első is írja. Én sem fizettem amikor vittem haza a macskámat, boxban. A kutya korának viszont ehhez semmi köze, ilyen kedvezmények csak az emberekre vonatkoznak.
2015. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát én inkább nem vinnék hordozóban kutyát, mert utána cipelhetném a hordozót is :-) De egyébként igen, hordozó = csomag, nem kell külön fizetni érte; szabadon = jegyet kell venni, póráz, szájkosár, oltási könyv (mint elvileg mindig, mikor kilépsz a kutyával az ajtón) kötelező.


Jegyárak:

[link]

2015. nov. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1./ A kutya szállításáért élőállat viteldíjat kell fizetni.


Kísért kutya


2./ Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát

- pórázon, szájkosárral ellátva tartja,

- kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba.

2015. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt hol találtad? A máv honlapján csak nemzetközi utazásra találtam hasonlót (ott sem konkrétan ezt, de az értelme ez volt, hogy nem vihető boxban sem ingyen a csivava), belföldire nem találok érdemi információt. Nem érint, de most már érdekel, mi a helyzet.
2015. nov. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Idei cikk.

A " milyen jegytípusokkal utaztathatunk kutyát...."

kérdésnél ott a pontos válasz.

2015. nov. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!