Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házörző kutyát ajánlotok?

Milyen házörző kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk faluba családi házba. Mindenképp szeretnénk egy nagyobb testű házörző kutyát, de nem tudom milyen legyen, ugyanis van egy két éves gyermekünk, egy három éves Havanese kutyánk és egy kis cicánk!

Szóval olyat ajánljatok amelyik szereti a gyerekeket, megfér a másik kutyussal, viszont az idegenekkel bizalmatlan! Köszi a válaszokat!



2015. nov. 26. 14:07
1 2
 11/13 anonim válasza:
Mivel még elég kicsik a gyerekeid ezért mindenképpen fontos hogy a gyerekekkel gyengéden bánjon de ugye kijöjjön más állatokkal is. Én azt mondom hogy bordeaux i dog vagy pireneusi hegyikutya vagy komondor vagy berni pásztor vagy bernáthegyi de ahogy már mások is mondták akár német juhász vagy amstaff.
2015. nov. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugtatom azt a válaszolót aki óva intett a kutyatartás felelőséggéről! Mint emlitettem van már egy kutyánk, akiről gondoskodom megfelelően! A pénzköltésnél arra gondoltam hogy nem akarok százreket költeni a megvásárlására!!!

Eddig csak kistermetű kutyám volt de szeretnék egy jó kiállású nagy termetűt is mellé, az udvarunk nagy ugyhogy a mozgásigényét kielégitené! Valóban nem értek annyira a kutyákhoz,a border collie-t emlitettem mert az tetszik nagyon de tisztában vagyok vele hogy olyat nagyon drágán tudnék csak venni és írtátok hogy nagyon sok törődést igényel ugyhogy nem az lesz a legjobb nekünk!

A komondor sajnos nekem nem tetszik a bundája miatt, azért vele is sokat kellenne ilyen szempontból foglalkozni!! A havanesem is egy rémálom ilyen téren hiszen ő egy szoba kutya és nagyon sokat van kinn nálunk ő is, csak aludni jön be a házba a kis vackába :)

Azt hiszem meglátogatunk egy menhelyet, legalább egy kis jót is teszek, mindenki jól jár! :)

A családunkban van egy labrador és valoban nagyon szelid, pont azert tetszett mert a gyerköcöm tudná strapálni de igaz, sajna még joformán ugatni se ugat ha jön valaki :)

Majd leirom mit sikerült választanunk! Köszönjük mégegyszer!

2015. nov. 27. 07:22
 13/13 anonim ***** válasza:

Na pont nem lehet kielégíteni a fizikai szükségleteit a kutyának azzal, hogy kicsapod a kertbe.

Egyedül nem fog rohangálni magával, ugyanúgy sétálni kell vinni, foglalkozni vele.

Egy altatásra való idősebb kutya lehet, hogy örülni fog, hogy valaki kihozza a gyepiről, de egy fiatalabb kutya unalmában találhat magának elfoglaltságot, olyat, ami neked/nektek nem tetszik...(pl. szétrágja az udvaron lévő dolgokat)

2015. nov. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!