Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei vélemények?

Shar pei vélemények?

Figyelt kérdés

Esedékes lenne egy shar pei kutyus, viszont kíváncsi lennék 1-2 véleményre, két macska mellé lenne.

Mennyire barátságos, emberszerető, illetve van-e valami betegség, ami gyakrabban előjöhet az ilyen kutyáknál.


2015. nov. 26. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Iszonyatosan kevés a tisztességes tenyésztő a környéken. Elég gyakori a beltenyészet, ezzel együtt a degenerációs betegségek. A jelleme pedig olyan amilyennek nevelik.
2015. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kifejezetten problémás fajta egészség szempontjából, bőr-szőr, szem, fül, shar pei láz, a legegyszerűbb, ha rákeresel a shar pei betegségekre. Célszerű nagyobb félretett összeggel készülni az érkezésére, mind a megvásárlásához, mind az állatorvosi költségekhez.


Általában nem egy bújós, emberekért feltűnően rajongó fajta, de ez persze egyénfüggő. Találkoztam nagyon kedves, jófej shar pei-jel és köcsöggel is. Obedience-re vagy bármi munkára nem sarpit kell beszerezni, nem alkalmas rá, nincs kedve ilyesmihez, és hát sztem nem is az eszéért szeretik ezt a fajtát.


A más állattal együttélés kétesélyes, én épp olyat ismertem, aki imádta a cicákat, de ez is nagyon egyénfüggő, és persze kölyökként szoktatás kérdése.

2015. nov. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Távolságtartó, makacs, önálló. Nem ő lesz az a kutya, akit órákig dögönyözöl filmnézés közben, meg aki lobogó fülekkel rohan hozzád, csak hogy lehozhassa neked a csillagokat az égről. Ha te lehozod neki, akkor esetleg megengedi, hogy picit megdögönyözd a puha zsíros arcát :) Ami azt illeti, jellemre sokkal inkább macska, mint kutya. Macskával amúgy nyilván összeszoktatható, mint bármilyen kutya, kölyökkortól biztosan, de utána is esélyes.


És viccen kívül mondom, csak akkor legye shar pei-ed - különösen olcsón, szaporítótól, de a mentettekre is igaz ez -, ha ott állnak a milliók a bankszámládon, amit nem tudsz mire költeni. Találkoztam nemrég egy olyan kölyökkel, aki még csak nem is allergiás (legalábbis egyelőre), de ő 300ezer volt, és valahonnan külföldről hozták. Szóval vagy ez, vagy törzsvásárlói kártya az állatorvoshoz. Ha nem kell végül, az szerencse, de azért készülj, hogy drága fajta.

2015. nov. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!