Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen csendes és alkalmazkodó...

Milyen csendes és alkalmazkodó panelba való kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Tavasszal kapom meg az első kutyámat,és addig szeretnék informálódni,hogy milyen kutyus illene hozzám.Mivel panelbe lakok,mindenképp csendes kutya kéne nekem,aki nem ugat meg mindenkit aki az ajtó előtt elmegy.Az könnyű alkalmazkodási készséget pedig úgy értem,hogy: én még iskolás vagyok,és van ,hogy sok a tanúlnivalóm,máskor meg szinte egész nap nincs semmi programom,ezért ezt úgy értettem,hogy a kutyusnak megfeleljen ha egy nap csak rövid sétáink lesznek,másnap meg órákon keresztül a várost járom vele.És még az is kritérium lenne,hogy ne hulljon nagyon a szőre.

Én ezekre a fajtákra gondoltam:shih tzu,bichon,westie,esetleg francia buldog meg mopsz (de azt hallottam hogy ezek a kutyák horkolnak és azt meg nem igazán szeretném éjszaka hallgatni) Nektek mi a véleményetek?

16/L



2015. nov. 30. 14:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
43%

Elnézést,lehet rosszul fogalmaztam. Inkább az lenne a baj,hogy ha egyik nap 5 kor van lent,de másik nap 6 kor, harmad nap meg fél 7 kor.


Én kutyáim speciel ha az időbeni sétával kések fél órával többet pl később érek haza 1 órával már bepisilnek,megszoktak egy adott időpontot onnantól kezdve legalábbis az enyémek nem bírják. Azért írtam,hogy nem túl jó ennyire az időpontokat váltogatni. Heti 1x-2x ez előfordul oké. De minden nap más időpontban legyen lent a kutya,akkor össze zavarodhat. Szobatisztasággal igen is baj lesz,kölyök korban ha nincs rendszer!! Hogy tanulhatná meg a kutya a szobatisztaságot,hogy egyik nap 5 órát kell kibírnia másik nap 6 ot,de harmad nap csak 3-at. Egy kölyök kutyát amúgy így 2-3 óránként le kell vinni,hogy szobatiszta legyen!! Utána lehet 5-6 sétából lassan 3-at faragni és időpontokra beállítani.


Pl reggel 7 kor, délután 4 kor, este 10 kor. De ezekhez az időpontokhoz vmilyen szinten ragaszkodni kell. Nekem ritka,hogy ha kések nem pisilnek. Fél óra náluk bele fér,de több sajnos nem.

Egy kölyök kutyánál meg végképp kell a rendszer!!



Bichon Frise nálunk sokszor pörögősebb,pedig idős.Ugatósabb,pedig jobb nevelést kapott mint a Hava, a hava otthon nyugodt nagyon,szinte hangja nincs,de az utcán energia bomba, Frise meg az utcán kevésbé aktív,inkább otthon. De első havánk is olyan volt mint a mostani jellemben, bár a mostani kicsit erősebb jellemű.


Alapjáraton hasonló jellemük van. De ez egyed függő.

Külsőleg a bichon frise göndör szőrű csak fehér színben létezik, havanese több színváltozat egyenes szőr,hullámos szőr, bolognese is csak fehérben és göndör szőr, kisebb egy kicsit a Bichon frisenél.


De jobb lenne tenyésztőkkel,gazdikkal még beszélned,sokat olvasni,mert lehet a jellemük nem is passzol hozzád.

2015. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Utána néztem és nagyon tetszik a bichon havanese :3 valószínüleg ezt a fajtát fogom választani.Köszönöm a segítséget :*
2015. dec. 1. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!