Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Rövid pórázon sétáltatom a kutyám, és odaszalad hozzá egy másik kutya, akivel összeverekedik. Mit lehet tenni, miután szétválasztottam őket? Mi a "leghelyesebb"? Nem lenne szívem otthagyni egy sérült kutyát, de egy kisgyerekkel + kutyával nem sok mindent tudok tenni.

2015. dec. 4. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel pórázon van a kutyád, kezdjük ott, hogy megakadályozod a verekedést, őt odébb teszed, a másikat elzavarod. Ha a tiéd agresszív, akkor eleve szájkosárban sétáltatod, és hordod kutyaiskolába szocializálódni.


Ha már megtörtént a baj, akkor meg fogod a telefonodat, és felhívod az állatorvosodat, hogy ez történt, segítsen; ha jó arc, meg van rá kapacitása, még akár ki is mehet a kutyáért és beviheti.

Közben kikötöd a kutyádat, és megfogod a másikat, hogy ne kóricáljon el. Kérsz segítséget járókelőktől, hívsz ismerősöket, csinálsz _valamit_. Akármit. Legyél kreatív.

2015. dec. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi Akumi.

6 éves a kutya, csak kutyákkal szemben ilyen, főleg amióta megvan a gyerek.

Szájkosarat nem szeretnék rá tenni, mert sajnos nagy testű kutyák is sétáltatják magukat, azokkal szemben meg magát sem tudná megvédeni úgy, nemhogy minket.


Voltam kutyasuliban pár éve, mert húzott. Azt mondta az oktató 2 alkalom után, hogy vegyek "kiengedős" pórázt. Mondom: köszi, ez aztán a megoldás egy 25 kg-os kutyánál.


Szóval ennyit a kutyaiskoláról.

Állatbarát vagyok, de kisgyerekkel, kutyával nem tudom megoldani, hogy orvost hívjak, várjak rá, meg még fizessem is, holott nem az én hibám. (sétáltatásnál nem is viszek kp-t magammal.

Duna parton sétálunk, vagy van ott valaki, vagy nincs. Így járókelőkre nem mindig lehet számítani.


Eddig még nem történt ilyen szerencsére, de az ördög sosem alszik...

2015. dec. 4. 10:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne engedd őket eleve összeverekedni! Hordj magadnál paprikaspray-t, és végső esetben, ha sehogy nem tudod elkergetni az idegen kutyát, használd. A saját kutyádat pedig fegyelmezd, hogy ő ne kezdjen verekedést, te kergesd el a másik kutyát, ne ő.
2015. dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm. A paprikaspray jó ötlet.

Mindig igyekszem elkerülni a verekedést, ha látok szabadon sétáltatott kutyát, előre szólok, hogy kössék pórázra.

De sajnos volt már olyan, hogy kiszaladt a kertből egy westi, én egyből rövidre fogtam a kutyám kb 5 centire, az első lábai a levegőben, mégis elkapta, mert ugye a kicsi oda tudott jönni. (a mai napig nem tudom, hogyan) A gazdi is ott volt, de annyira gyorsan történt...

2015. dec. 4. 10:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor vidd el egy normális kutyaiskolába, ahol tartanak foglalkozást kifejezetten viselkedési problémás kutyáknak. Meg lehet oldani, csak akarni kell.


És de, tegyél rá szájkosarat, ha hajlamos megverni más kutyákat. Ne védje meg magát senkitől, te védd meg, azért vagy ott. Te vagy a gazdája, tiéd a felelősség. Vigyél magaddal valami spray-t (akármilyet, csak jó erős szaga legyen), ha azzal belefújsz a verekedő kutyák orrába meg arcába, szét fognak menni, hidd el. De az rohadtul nem fair, hogy a te kutyád provokál verekedést, meg veri meg a többi kutyát, de szegényke had védje meg magát. Ha nálunk sétálgatnál egy ilyen kutyával, rég bejelentettelek volna az önkormányzatnál, hogy szíveskedjenek kötelezni a szájkosár használatára.

2015. dec. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pórázon sétáltatott kutya közelébe sem megy (mert nem engedem), és ugye minden kutyát pórázon KELL sétáltatni.

Szóval bárki tesz bejelentést, csak szabadon rohangáló kutyával tud verekedni a kutyám, mert az odajön. Akkor az kinek a felelőssége? Mert az enyém fix 1 méteres pórázon van!

2015. dec. 4. 11:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jogilag ki a hibás, az egy dolog. Viszont fel kell rá készülni, nem divat betartani az előírásokat. Egyenlőre igen sokféle kutyagazda létezik. Innentől számítanod kell a hirtelen felbukkanó másik kutyára, és ahogy írták, neked kell megoldani, hogy ne tegyen kárt a tiedben, de a tied sem a másikban.
2015. dec. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Most komolyan azzal próbálsz védekezni, hogy a legalább közepesen jól nevelt kutyák gazdái a hibásak, nem a te agresszív pórázfogságra ítélt kutyád? :)
2015. dec. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha már nem teszel kosarat a kutyádra, legalább tanuld meg fegyelmezni!!!!!!!!! NEM, ÜLSZ...ennyi!!!!!

A másik kutyát meg alapból ne engedd oda, ripakodj ,kiabálj rá, dobbants a láboddal! Ez 99%ban elég kell legyen. Ha nem, RÚGD odébb...ennyi

2015. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az 50 kilómmal két 30 kilós staffit sétáltatok egyedül. Tegnap este követni kezdett két szépre megnőtt kóbor kutya, cseppet sem barátságos fellépést tanusítva velünk szemben. Többször bepróbálkoztak a kutyáimnál, félköröket téve körülöttünk, vicsorogva, borzolva. Én fogtam, leültettem magam mellé a kutyáimat és iszonyú hangon elkezdtem ordítani, dobbantani a lábammal. Csak az egyik kóbor nyomott annyit, mint a két kutyám együttvéve, ha odaengedem őket, meg is eszi mindkettőt az idegen ebzet.

Hamar elszaladtak, néztek rám zavartan, a kutyáimat le se tojták, igyekeztek minél előbb eltakarodni a közelemből.

Nem nehéz bevédeni a kutyádat, ha ismered a módját. Határozott, elmebeteg fellépés kell, ne zavarjon hogy a többi ember hülyének néz, segíteni egyik sem fog... Ha pedig a tiéd is bolond, pláne.

2015. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!