Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Rövid pórázon sétáltatom a kutyám, és odaszalad hozzá egy másik kutya, akivel összeverekedik. Mit lehet tenni, miután szétválasztottam őket? Mi a "leghelyesebb"? Nem lenne szívem otthagyni egy sérült kutyát, de egy kisgyerekkel + kutyával nem sok mindent tudok tenni.

2015. dec. 4. 09:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Erős határozott fellépés, elzavarni. De úgy, hogy közben éreztesd a kutyáddal, hogy neki semmi beleszólása nincs. Ha lehet, akkor a kisgyerekkel ritkán sétáljatok kutyástól, nehogy neki legyen baja. (akár a kóbor kutya részéről, de volt már olyan, hogy hirtelen idegből a saját kutya (miközben pont mondjuk gazdit akarja védeni, nem figyel, támadna a kóborra, és a gazdáját harapja meg..)

Másrészt, legyen szájkosár a kutyádon, ha durva a helyzet, le tudod venni róla, de azért ne engedd már össze őket. Ott sétálj, ahol vannak emberek, és ha más nem, akkor segítséget kérsz, akár minden nap.

Kutyával meg suliba menni, másikba. Addig menni, amíg nincs egy normális, ahol rendesen foglalkoznak veled.

Én lassan 1 éve hordom sulikba, most a második sulinál is úgy vagyunk, hogy nem halad egyáltalán, szóval hanyagoljuk őket is..nem minden suli jó a problémás kutyákban, főleg, ha nem is értenek hozzá..(ilyenekbe csöppenek én bele:/)

2015. dec. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!