Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen időbeosztással tarthatok...

Ilyen időbeosztással tarthatok kutyát vagy neki ez nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Reggel: 6.10-7.10-ig séta benne szellemi, fizikai lefárasztás (trükk tanulás, bandázás más kutyákkal, kutyafuttató, labdázás) majd én elmegyek suliba.

Délután: Amikor hazaérek a suliból (kb. 3-4 óra) séta: ha háromra érek haza akkor 15.00-16.30-ig ha négyre akkor 16.00-17.30-ig. Ez alatt az idő alatt is tanítanám, labdáznék vele. A lényeg hogy jól érezze magát. :)

Majd 18.30-kor vacsi. B.A.R.F.-al etetném.

Este: 19.30-20.00-ig vagy 20.30-ig (itt is labdázás és fárasztás megy trükk tanulás)

Majd egy utolsó séta 21.50-22.00-ig ez már csak egy gyors eü. séta.

Ja és a séta alatt nem a monoton gyaloglást értem hanem pl roller/bicikli mellett futás és a többi amit felsoroltam.

Nyaranta vinném úszni is. 2-3 havonta látogatnánk a kozmetikust. Természetesen ha kell akkor egyből vinném orvoshoz. Szerintetek ennyi foglalkozás kevés vagy elég egy kutyának? Menhelyi keverék lenne vagy fajtamentőtől hoznánk. Ja és kistestű kutyus. Amilyen fajták szóba jöhetnek: tacskó, havanese, bolognese, yorkshire terrier, máltai selyemkutya, uszkár, törpe pincser, shi tzhu

És nem a divat miatt néztem ki ezeket a fajtákat hanem mert kicsik és mert tetszenek jellemre.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. dec. 4. 15:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
68%
Minden kutyinak ennyi törődést és ilyen gazdit kívánok. Itt a környékünkön rajtunk kívül az összes kutya a kertben éli le az életét.
2015. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
20%

Szia!

Ha ennyire szereted a kutyusodat majd, rá fogsz jönni, hogy a reggeli egy órából olykor másfél óra lesz. Látni fogod rajta, hogy élvezi, és inkább korábban kiviszed.

Én kevésnek tartom.

Mellesleg vannak fizetett kutyaséltáltatók, szerintem pont az ilyen esetekre.

2015. dec. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a válaszokat. :)
2015. dec. 5. 11:05
 24/24 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem uszkárom van és kutyakozmetikus vagyok szóval van tapasztalatom sok fajtával, főleg a felsoroltakkal. Ezek közül szerintem az uszkár a legenergikusabb, az enyém tud lazulni is, lusta kutya is tud lenni, de igényli az átlagosnál több foglalkozást, mi agilityzünk és trükköket is tud, nyáron mi is járunk úszni. Viszont az uszik nehezen bírják a különlétet, mi szinte mindig együtt vagyunk, de neked ez a suli miatt nem megoldható és egy kis szobában nembiztos hogy kibírná. Az enyém kibírja azért ha nem vagyunk együtt, mnert hozzászoktattam kiskorában, de nagyon látszik rajta hogy nagyon nem örül neki. Mi sem hagyjuk az egész lakásban olyankor, a hálószobát és a nappalit becsukjuk oda nem mehet, de még így is marad neki 3-4 szoba ahol járkálhat. Annyi kell neki szerintem. Amúgy szoktatás kérdése az egyedüllét, de ha tényleg ennyire lefárasztod akkor nem lehet gond szerintem, főleg az elején ügyelj rá hogy jól le legyen fárasztva mielőtt egyedül hagyod. És szerintem a legjobb az lenne ha nyári szünetben hoznád el a kutyust, hogy több időd legyen a nevelésére, hogy megtanulja mindjárt az elején, hogy mit szabad mit nem. A legtöbb kozmetikát egyértelműen az uszkár igényli ezek közül a legkevesebbet pedig a tacskó, pincher, de megvan mindnek a maga előnye hátránya az utóbbiak vedlenek, ami meglátszik majd a lakáson, ruhádon, viszont nem kell kozmetikusra költeni. A többi fajta pedig napi ápolást igényel, de nem hullik a szőrük. A nyírást egyébként nem olyan nehéz megtanulni, főleg ha csak egy fajtát kell megtanulni, így csak egyszer kell rá költeni, mikor a szerszámokat megveszed. A legnehezebb az uszkár kozmetikázását megtanulni, már ha az igazi uszkár fazont akarod neki (rövid pofa, mancsok). De tényleg nem nehéz egy fajtát megtanulni, szerintem érdemes ebben gondolkodni sokat spórolhatsz rajta és a kutya gazda kapcsolatot is erősíti és így mindig szépen tarthatod kutyádat. Nekem volt mindkét szőrtípusú kutyám, és hidd el sokkal jobb egy olyan kutya amelyiknek nem hullik a szőre, egyébként meg imádnivaló fajta az uszkár én csak ajánlani tudom, többé más fajtát nem akarok csak uszkárt :) Velük mindent lehet sportolni, bírják a strapát, és igénylik is, de közben meg igazi lustaságok is.

[link]

2015. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!