Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen időbeosztással tarthatok...

Ilyen időbeosztással tarthatok kutyát vagy neki ez nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Reggel: 6.10-7.10-ig séta benne szellemi, fizikai lefárasztás (trükk tanulás, bandázás más kutyákkal, kutyafuttató, labdázás) majd én elmegyek suliba.

Délután: Amikor hazaérek a suliból (kb. 3-4 óra) séta: ha háromra érek haza akkor 15.00-16.30-ig ha négyre akkor 16.00-17.30-ig. Ez alatt az idő alatt is tanítanám, labdáznék vele. A lényeg hogy jól érezze magát. :)

Majd 18.30-kor vacsi. B.A.R.F.-al etetném.

Este: 19.30-20.00-ig vagy 20.30-ig (itt is labdázás és fárasztás megy trükk tanulás)

Majd egy utolsó séta 21.50-22.00-ig ez már csak egy gyors eü. séta.

Ja és a séta alatt nem a monoton gyaloglást értem hanem pl roller/bicikli mellett futás és a többi amit felsoroltam.

Nyaranta vinném úszni is. 2-3 havonta látogatnánk a kozmetikust. Természetesen ha kell akkor egyből vinném orvoshoz. Szerintetek ennyi foglalkozás kevés vagy elég egy kutyának? Menhelyi keverék lenne vagy fajtamentőtől hoznánk. Ja és kistestű kutyus. Amilyen fajták szóba jöhetnek: tacskó, havanese, bolognese, yorkshire terrier, máltai selyemkutya, uszkár, törpe pincser, shi tzhu

És nem a divat miatt néztem ki ezeket a fajtákat hanem mert kicsik és mert tetszenek jellemre.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. dec. 4. 15:25
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek lehet vagy inkább ne? Nagyon-nagyon szeretnék. 3 éves korom óta kutyáért könyörgök de most végre lehet. 10 évet vártam rá.
2015. dec. 4. 15:51
 12/24 anonim ***** válasza:
6%
Arra, hogy társas lény, és napi 8 órát mit kezd magával, egyedül?
2015. dec. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem lehet nyugodtan, de ne zárd be csak a szobádba, hadd legyen a lakásban szabadon.
2015. dec. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nyugodtan. Itt sokan csak túloznak.
2015. dec. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
68%
Kölyökkutyának sok a 7-8 óra. A felnőtt viszont kibírja. Ha mindenáron kölyköt akarsz, már most kezd el tenyésztőt keresni, és ha nyáron hozod el a kölyköt, akkor tudsz vele foglalkozni, tudod szoktatni az egyedülléthez, többet tudsz vele foglalkozni! Persze ezt megteheted akkor is, ha menhelyről hozol kutyát.
2015. dec. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
56%
Simán lehet,csak igen ne zárd be a szobába ha megoldható. Sok sikert a kutyatartáshoz.
2015. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 SzMHZs ***** válasza:
77%

Szerintem teljesen jó ez így, ha már meglesz, akkor meg mindezt úgyis igazítod az ő igényeihez. Mondjuk bicikli mellett futásra szerintem sem alkalmas mindegyik.

Ha mindez megvan, úgyis alszik, míg nem vagy otthon. Itt néha kicsit el vannak túlozva a dolgok, kb csak az tarthatna kutyát, aki nem, vagy otthon dolgozik.

2015. dec. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem teljesen jó,látszik ,hogy foglalkozni fogsz vele és jó dolga lesz, pláne ha rossz körülmények között felnőtt kutyát fogsz befogadni, ez az élet megváltás lesz számára. Aki erre azt mondja,hogy rossz nem tudja milyen az "átlag magyar kutyatartás".
2015. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
64%
Igen lehet :) jó kutyizást.
2015. dec. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Sajnos máshogy nem nagyon lehet megoldani. Muszáj neki a szobába lennie. :(
2015. dec. 4. 19:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!