Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hová ment a kutyám? Meghalni,...

Hová ment a kutyám? Meghalni, vagy csak szülni?

Figyelt kérdés

A 11 éves szuka golden retrieverem furcsa módon 2 napja eltűn. Nagyon nagyon okos kutya. Egy kicsi faluban élünk, szóval nem gondolnám, hogy elkóborolt, vagy ha mégis, akkor visszatalálna, mert nem egyszer fordult mar elő, hogy a falu végéről hazatalált. Jol is ismerte mar a környéket, sokat bejártuk. Ket napja azonban nem ezert haza...nagyon aggódunk miatta, hogy nem jott meg haza, meg enni sem, es ez nem jellemző ra. Abban bízunk, hogy hátha vemhes volt, csak nem vettük észre (mondjuk ha csak egy kiskutya volt a hasában) es elment valahova megfialni. Nem szokott itthon fialni, mindig valahova elegy ( mondjuk a szomszéd boltudvar végébe) de nagyon sűrűn vissza szokott jonni. A faluban mar több helyen megkérdeztük, , de meg nem Nata senki. A kapu tárva nyitva bán, csak ot varja, de mi nem láttuk, hogy hazajött volna(bár nem nagyon vagyunk itthon napközben), a kajajabol mégsem hiányzik egy kisi sem. Talán nem lenne meg éhes, es majd csak később fog hazajönni? Vagy tényleg csak valahogy eltévedt es keresi a haza vezeto utat? Vagy esetleg a lehszornyubb, hogy elment valahova meghalni? Nem volt eddig meg beteges, nem latszodott meg rajta annyira a kora. Egy eve volt beteg, megfazott, de azóta tényleg nem észleltunk vele kapcsolatban problémát. Anya viszon azt vette észre, hogy mielőtt elment nem nagyon volt étvágya vagy ket napig. Nem tudjuk, hogx ez összefügg-e valamelyik lehetőséggel, vagy csak véletlen egybeesés.

Egyebkent nagyon jol érezte magát nálunk. Teljesen a család tagja bolt. Minden lehetséges módon kimutatta nekünk a szeretetet, es mi is ezt tettük, sokat foglalkoztunk vele. Nem tudja esetleg valaki a leírtak alapján, hogy vajon mi történhetett vele?



2015. dec. 4. 20:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
4%
Magyarázzátok el nekem ti hogyan jutottatok arra, hogy a kérdező nem keresi a kutyáját?
2015. dec. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Meli07 ***** válasza:
100%
Szerintem úgy, hogy ahelyett, hogy a kutyáját keresné, feltette ezt a kérdést az internetre.Ami idő. Ami alatt a kutya után kellett volna menni. Na meg, hogy két napja nem volt étvágya, ezt hogyha észreveszem a kutyámon, akkor viszem az orvoshoz, vagy megnézem én mi baja lehet, de ők tétlenül ülnek. Szóval tulajdonképp le se sz*rják mi lehet nyomorult kutyulival. Amikor a mi kutyánk szökött el egyszer én végigsprinteltem érte a falut(és megfogtam majd hazavittem, igaz hogy egy egész falut végig futottam, de megérte), nem a számítógépen nyomultam, hogy másoktól kérdezzek, amit még csak meg sem lehet válaszolni.
2015. dec. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Minimum az illetékes gyepmestert meg a helyi vadászokat értesítenie kellett volna már.
2015. dec. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
93%

"A faluban mar több helyen megkérdeztük, , de meg nem Nata senki. A kapu tárva nyitva bán, csak ot varja, de mi nem láttuk, hogy hazajött volna"


Lehet, hogy éjjel-nappal keresi a kérdező a kutyáját, csak ezt elfelejtette leírni. Nekem úgy tűnik, hogy nyitva hagyták a kaput, hátha betalál rajta meg megkérdezték a falusi boltban meg kocsmában, látta-e valaki. EZ nem keresés.


Vagy itt ez a rész:

"Talán nem lenne meg éhes, es majd csak később fog hazajönni?"


Ez sem azt sugallja, hogy minden szabad idejében a kutyát próbálja előkeríteni.


Más kérdés, hogy kutyaelletésben nem vagyok szaktekintély, de nekem kicsit fura, hogy ha egy kutya nagyon családtagnak érzi magát, akkor miért lép le lekölykezni és miért nem a saját helyét/gazdáját érzi a legbiztonságosabbnak.

2015. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
83%
Ember, örülj, ha élve megtalálod! Egyáltalán hogy mehetett ki az utcára? Miért nem csináltok kennelt, ha annak a kapunak feltétlen nyitva kell lennie? Aki erre falun nem talál megoldást, az nem is akar. Öregem, ha máshogy nem, akkor nyomtass plakátokat, ragaszgasd ki, csöngess be házakhoz a falu minden részén! Úgy még talán meglesz!
2015. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
100%

"Hallod, attól, mert falun laksz és addig terjed az intelligenciád mint egy birkának, attól még felelősséggel tartozol a kutyádért! Tudom, nektek faluhelyen mindent szabad, de azért leírom, hogy a törvény tiltja, hogy a kutya a gazdája nélkül az utcán csatangoljon... "


Na, mégegy városi 10 éves, aki az orrát se nagyon dugja a faluba. Nagyon nem vagy képbe. Attól, hogy városban szigorúbbak a kutyásokkal, amit meg is értek (sajnálom azokat a nagytestű kutyákat, akiket lakásban tartanak aztán leviszik sétálni amíg kisarja magát), attól a mindent szabad kifejezés azért túlzás! Egy normális faluban legalábbis igenis nem mindegy, ne abból induljunk ki, amikor a sorról elszöknek a kutyák, mert kerítés sincs, de honnak tudod, hogy a kérdező is egy ilyen faluban él? Értem, hogy egy kutyamániás egy ilyen kérdésen rendesen felhúzza magát, de azért ekkora butaságot írni...

Egyébként a válaszod többi részével egyetértek!!

2015. dec. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
86%

"Na, mégegy városi 10 éves, aki az orrát se nagyon dugja a faluba."

Hmmm és te ezt miből is szűrted le? Mert leírtam azt, ami menni szokott faluhelyen? Aki tisztában van azzal, hogy egy faluban kb minden második házban másfél méteres láncol rohad a kutya egy rozsdás edénnyi poshadt vízzel, az már városi 10 éves? Aki tudja, hogy simán ölik, vágják a falhoz, kötik ki az erdőbe, ássák el élve a fölösleges állatokat? Meg vígan csatangolnak az utcán, aztán ha valakit zavar, akkor a kutyát mérgezik meg, de a gazdának eszük ágában sincs szólni, mert be vannak sz_rva hogy oda a jószomszédi viszony? Vagy tán nem így van?


"sajnálom azokat a nagytestű kutyákat, akiket lakásban tartanak aztán leviszik sétálni amíg kisarja magát"

Na, most mondjam én is, hogy még egy tudatlan falusi, akinek fingja sincs arról, hogy a panelos gazdik hogy élnek a kutyájukkal? Mert szerintem te jó ha 5 percet látod őket, én meg 24 órában látom, falun hogyan tartják az állatokat. Tudod, én meg azokat a kutyákat, akik télen-nyáron kint áznak, fáznak, a gazdájuk meg napi 10 percet talán tölt velük, amíg odadobja elé a moslékot kajaként.

2015. dec. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Közben a kérdező megtaláta a kutyáját
2015. dec. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
meghalt
2015. dec. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, hogy megtalálta
2015. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!