Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem értik meg eggyes...

Miért nem értik meg eggyes emberek hogy olyan nincs hogy "Harcikutya"!?

Figyelt kérdés
2015. dec. 7. 00:10
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen kopnak ki bizonyos dolgok az emberek tudatából.


Használták és használják erre ezeket a kutyákat mai is.


Egy megfelelően tájékozódott és olvasott kutyatulajdonos tisztában van sok mindennel.

Én ugyan nem használom ezt a megnevezést de nem értem miért kell ezért kiakadni, hiszen nem ez számít.


Az számít hogy a laikusok, a "csak tartom a kutyámat" gazdik mit látnak a két szemükkel.


Jól nevelt, kézben tartható a kutyád? Akkor?


Az általános kutyatartási kultúra az, amin folyamatosan javítani mert a fenti megnyilvánulás is ebbe a kérdéskörbe tartozik. (kutyagumi, láncon tartás, szocializáció, kutyatartás=állatszeretet...stb.)

2015. dec. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat.

Akinek nem tetszik a kérdés miért válaszol.

Nem felháborodás! Csak tapasztalok megjegyzéseket pl h milyen felelőtlen vagyok mert "harcikutyát" tartok gyerek mellett. Volt egy 13éves Amstaffom,most van egy Argentin Dogom. Teljessen jólnevelt és szocializálodva van. Barátságos idegen emberekkel,főként gyerekekkel,más kutyákkal és még lovakkal is jól megvan,ráadásul a macskát se bántja. Minden nevelés kérdése. És én soha nem voltam velük evvel a céllal kutyasuliba,szinte mindent én tanítottam nekik. A Doggal csak azért megyek mert sajnos süket.

A harcra is "kébzik" őket nem úgy születnek.

És tudod h a Dog vadászkutya.

Mielött esetleg valaki abba kötne bele az Amstaffom tenyésztőtől volt,nem szaporítótol. A Dogot meg találtam,elvittem orvoshoz és ivartalanítattam is és fajtamentőkkel felvettem a kapcsolatot,náram maradt a kutya. Én meg sokat foglalkozom vele,velünk van a lakásba,de levan mozgatva és edzve.

2015. dec. 7. 11:02
 13/37 anonim ***** válasza:

'A harcra is "kébzik" őket nem úgy születnek. '

Ha csakis a nevelés lenne hatással erre akkor bármilyen kutyát ki lehetne képezni. Érdekes módon mégis bizonyos típusokat preferálnak azok akik értenek ehhez.

2015. dec. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

"Minden nevelés kérdése. "


Ugyan.


Egy labradorbol az eletben nem fogsz harcikutyat nevelni.

2015. dec. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
10 pitbullbol jo ha 1 meccskutya lessz.....a tobbi nem alkalmas ra.
2015. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Nézz csak utánna. Néha éheztetik őket,verik őket,szteroiddal tömik és még sorolhatnám!!

És a labradorbol is lehet agresszív kutyát képezni!! A párom kutyákat képez. Ugyhogy erről ennyit.

2015. dec. 7. 19:53
 17/37 A kérdező kommentje:
Ám azért is alkalmassabbak ezek a fajták mert erőssebbek mint pl egy labrador vagy goldenretríver.
2015. dec. 7. 19:55
 18/37 anonim ***** válasza:
0%
A definíciók nem érdekelnek, ha bejön egy ilyen fajta kutya abba a zsákutcába, ahol a kisgyerekeim játszanak, akkor egy Marlin 336W gondoskodik róla, hogy ki már ne menjen. Aztán lehet vitatkozni, hogy milyen barátságos volt -- már ha akarsz valakivel vitatkozni akinek egy 30-30-as van a kezében.
2015. dec. 8. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

"Ám azért is alkalmassabbak ezek a fajták mert erőssebbek mint pl egy labrador vagy goldenretríver."


Persze, mert erre tenyesztettek oket. Es te is azert vetted mert neked a harcikutyasaguk imponal. Ha siman csak kutyat szerettel volna, akkor lenne valami aranyos keverek kutyad, esetleg labradorod. De nem neked pitbull kell meg argentin dog, mert azok felelmetesen neznek ki.

2015. dec. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Dehogy éheztetik meg verik őket. A kiéhezett kutyának nincs izomzata, nem harcképes, a veréssel meg max. bizonytalan lesz, és folyton az emberre fog hátratekingetni harc közben, ami hátráltatja, esetleg az ember ellen fordul, aminek szintén semmi köze nincs a kutyákkal szembeni agressziójához. Nem kell túlnyomni ezt a dolgot, elég szar nekik az is, hogy egymást kell verniük.
2015. dec. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!