Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális a kutyámmal?

Ez normális a kutyámmal?

Figyelt kérdés

A kiskutyám most 5 éves, nőstény, 1 évesen, 4 évvel ezelőtt volt ivartalanítva. Mikor 2 napja simogattam a hasát, akkor tűnt fel hogy a bőre alatt érzek valami kemény kis puklit, 2 helyen is. Tegnap vittem el állatorvoshoz, mivel aggódtam hogy mi lehet az, és azt mondta hogy az ivartalanítás során felvágás utáni összevarrás helye az, ahol a 2 madzagnak a vége van. Ezt nem akartam elhinni, és ő mondta, hogy a mai állatorvosok olyannal dolgoznak, ami felszívódik, és ő sem értette hogy a műtét végző állatorvos miért olyannal dolgozott viszont. És én csak azt kérdeztem tőle, hogy nem lesz-e baja a kutyámnak emiatt, hogy ezekszerint mindig ott lesz az neki, és azt mondta picit vállhúzogatósan, hogy "nem."

Valaki viszont meg tudna nyugtatni itt is, hogy attól hogy a bőre alatt ott marad a madzag 2 vége, és elég könnyen kitapintható, nem fogja befolyásolni a kutyámat a hátralévő élete során?


Előre is köszönöm!


2015. dec. 8. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha négy évig nem érezted azt a puklit, csak most, akkor érdemes lenne megmutatni másik állatorvosnak is, biztos ami tuti.
2015. dec. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy nem éreztem. Nem tudom hogy eddig is ott volt-e, valószínűleg igen, csak én nem birizgáltam olyan tüzetesen a hasát, hogy pont megtalálja azt a pici pontot rajta.


Meg engem csak az érdekel, hogy hiába tokosodott be meg minden, nem fog-e történni semmi elváltozás vagy fertőzés miatt, stb..

2015. dec. 9. 23:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha szereted a kutyust vidd el másik állatorvoshoz.

Esetleg ahhoz, amelyik ivartalanította.

2015. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kublaj válasza:
Szerintem is vidd el egy másik állatorvoshoz az a biztos megoldás.
2015. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vidd el másikhoz. Inkább legyen biztos, hogy minden rendben van:)
2015. dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Vidd másik dokihoz a kutyát.Ha Pesti vagy a X.ker Màdi utcában van egy kis állat rendelő. Dr.Sipos Attila a doki nagyon rendes.Az én kutyámat oda viszem.
2015. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket, ugyan ahhoz az állatorvoshoz vittem vissza, aki ivartalanította, és azt mondta hogy ez normális, hisz direkt olyannal varrta össze ami nem szívódik fel. Azt mondta azért, mert így egyáltalán nem állt fent a veszélye h esetleg elszakad bent és kinyílik a műtéti sebe a kutyámnak. (Nem hiszem hogy a felszívódó madzaggal bármelyik kutyának később felnyílt volna a heg, na mindegy...) Illetve h így a későbbiekben is a sérvet meg lehet előzni vele. Nem tudom, én nem értek hozzá, ő ezt mondta.

Esetleg valaki erre valamit?

2015. dec. 22. 00:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem varratszedésnél véletlenül benne maradt egy picike kis varrat a kutyámba. Kb 1-2 hónap után magától kilökődött. Először megjelent egy olyan mint a pattanás, aztán az ilyen pörkös cucc volt és végül kijött az egész varrat. De doki szedte le a pörkös részt mert megkérdeztem én is.
2015. dec. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!