Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye nem lesz semmi baja a...

Ugye nem lesz semmi baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés
A hétvégén kivittem a határba sétálni a kutyámat. Barkát szedtünk. És ma, amikor fürdettem 10-12 db kullancsot szedtem ki belőle. 2-őt találtam a földön is délelőtt. Ugye nem lesz semmi baja? Hogy tudnám megvédeni a kullancsok ellen?
2010. márc. 22. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát imátkozz, és ha furcsán viselkedik, akkor irány az orvos! Ez megelőzhető nyakörvvel (Kiltix, Scalibor vagy valami ilyesmi), vagy spot on (pl Frontline, Exspot) alkalmazásával. Vannak olyanok is amit minden alkalommal külön rá kell fúj. Plusz adhatsz neki egyes betegségek ellen oltást is.
2010. márc. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
80%

szerintem nappal mindenképp vizsgáld át pl. a fürdőkádban és alaposan fürdesd meg! a fehér kádban látszik ha kullancs jön ki belőle, addig fürdesd míg találsz benne. sajnos nekem egyetlen egy kullancs miatt pusztult el kiskutyám, pedig állatorvoshoz is elvittem, hogy szerintem nincs jól.

azóta parázok az ilyentől. jobb félni, mint... :) remélem nem lesz semmi gond

2010. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Úr isten! Nem bírnám ki, ha miattam... Mekkora barom vagyok :'( Köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 22. 21:32
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már belement a kullancs akkor mindegy hogy kiszeded-e vagy nem. Bár attól még ki kell szedni.
2010. márc. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Első és harmadik vagyok, az én kutyám majdnem meghalt, pedig még csak nem is nyár volt, kullancsszezon... Egy hétig mellékezelték, mert nem jutott ezsükbe hogy vért kéne venni! Csak azért élte túl mert erős fajta. Ezért ha baj van akkor azonnal cselekedj és ha nem jut eszábe akkor szólj neki hogy kullancs volt benne és vegyen vért...
2010. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Akiteki ***** válasza:
100%
Szaladj el az állatorvoshoz és vegyél advantix spot-ont. Rá kell csepegtetni (a doki majd megcsinálja) és ezentúl havonta tegyél rá egyet.
2010. márc. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Tedd azt amit az elöttem szólók mondtak! És ha bármi különöset találsz a viselkedésében vidd el orvoshoz,de rögtön szólj,hogy kullancs volt benne! Vagy ha ráérsz vidd el valamelyik nap,hogy vegyenek tőle vért és vizsgálják meg,mert sok kullancsot találtál benne...biztos,ami biztos. és tényleg jobb félni,mint megijedni...
2010. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha megváltozik az étvágya, tehát nem akar enni-inni, kedvetlen, akkor már van miért aggódnod. Ha a vizelete is barna, az azt jelenti, hogy vér van a vizeletében. Ez mind a babézia tünetei. Akkor azonnal orvos, mert elpusztul különben!! A vizelete színét úgy tudod ellenőrizni, hogy figyeled a kutyát mikor pisil, s egy fehér papírzsepit belemártasz, ott azonnal mutatkozik. Tapasztalatból írom mindezt.

Az én kutyám tavaly ősszel volt babéziás.

De szerencsére időben megkapta a szurit, és nem lett baj. (imizol)

2010. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. És a babézia ellen sajnos nincsen védőoltás, csak sokan ezt hiszik!! Megelőzni lehet csak a már előttem említett készítményekkel. Remélem nem lesz semmi baja a kutyádnak!
2010. márc. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem túl bíztatóak. Igaz, egyik kullancs sem szívta meg magát.
2010. márc. 22. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!