Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Heti 1x séta egy németjuhásznak?

Heti 1x séta egy németjuhásznak?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöméknek németjuhász keverékük volt és szinte soha nem vitték sétálni csak néha hétvégén. Nem kevés ez egy kicsit/nagyon? Egyébként nagyon engedelmes,rendes,játékos kutya volt,nem volt elhízva. Mégis mindenhol azt mondják ilyen kevés séta mellett minden kutya megbolondul. Ha belegondoltok menhelyeken is ennyit mozoghatnak a kutyák. (Jobb menhelyeken nyilván többet.)

A legtöbb ismerősöm kb. ugyanennyit foglalkozik a kutyájával és azért mégsem vadállat egyik kutya sem.

A németjuhász egyébként 10 éves koráig élt valami daganatos betegsége volt.

Szóval igazából a kérdés az hogy most akkor mi van ezzel az egész mozgásigény dologgal? :D

Nyilván nem egészséges de attól még lehet rendes egy kutya nem?

Nekem amúgy keverékem van napi 2 órát sétáltatom.



2015. dec. 13. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ezt a kutya személyisége is meghatározza. Pont mint az embereknél. Néhányan megőrülnek, ha nem futhatnak naponta egy kört, mások 1 hétig ki se mozdulnak. Bár nem vagyok szakértő.
2015. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez leginkább úgy van, hogy a hobbi állattartásnak (meg egyáltalán az állattartásnak) nem arról kéne szólni, hogy kísérleteket végezzünk, mi az a minimum, amit még kibír az állat.

Nem hal bele, nem őrül bele, nem nyomorodik bele, nem lesznek fizikai, szellemi mentális problémái (most különböző állatok jellemző tartásáról beszéltem)

röviden nem a minimumot kéne megteremteni nekik, hanem az optimálisat, ami jó messze van a minimumtól.

2015. dec. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Ha az ismerősödnek van egy szép nagy kertje, akkor elég.

Ha nem, akkor sajnálom a kutyust. Bár nem hiszem, hogy valaki panelban tartana németjuhászt.

2015. dec. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyedfüggő is. Mivel írtad keverék így lehet más fajták domináltak benne,na meg vannak német juhászokból is nyugodtabb természetűek.


Egy pörgősebb,munkamániásabb német juci biztos megbolondult volna!


Akinek így elvan a kutyája annak szerencséje van úgymond,ettől függetlenül minden kutya igényli a napi mozgást. De persze a kutya hozzá szokhat ehhez és ellustulhat,de csak akkor ha alapjában véve nyugis jellem.


Szóval érdemleges választ nem lehet adni.

Egyedfüggő.


Pl én bichon frise-m napi 3x fél óra séta plusz hétvégén többet megyünk,elvan. Nem igényel többet. Havanese-ünk meg menne,őt húgom viszi sétálni,ritkán én.

régebben is volt egy Havanese-ünk aki nagyon nyugis volt kb negyed annyi mozgással beérte mint a mostani havánk.

Ha a miénkre nem jut úgy idő kevesebb séta pl. Akkor járkál,papírzsepit szed,túl éber,minden zajra ugat. Tehát ha egy pörgős német jucinak nincs megadva az igénye akkor szökik,ugat,ás,rombol vmit felvesz,hogy levezesse az energiáját. Ismerősöd kutyájának heti 1 séta elég,gondolom akkor több órára mennek nem csak 20 percre.

2015. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kevés.


Terrier keverékem van (valszeg tacskó-amstaff), napi min. 3 óra séta mellett van el normálisan, de ebben a 3 órában benne van egy kis bandázás más kutyákkal is.

2015. dec. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a mozgásigény számít, hanem az is, hogy élmények érjék a kutyát. Szaglászhasson, játszhasson más kutyákkal, szabadon futhasson stb.
2015. dec. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Panelba nagyon kevés de ha kertbe van udvaron és mindennap foglalkozva van vele elég , simogatás és játszás , nekem foxim meg tacskóm van a foxival heti egyszer 2x elmegyek sétálni de a tacskómat ha a kapun ki akarom vinni behuzza a kézi féket , nem akar kimenni
2015. dec. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Gondolom kertes házban lakik.

Legtöbb kerti kutyát soha nem sétáltatják. Szerencsére felénk egyre többen ismerik fel, hogy nekik is jár legalább napi 1-2 óra séta, felfedezés, szaglászás, jó esetben póráz nélkül is engedik rohangálni.

Persze, túléli a kutya, ahogy sokkal kegyetlenebb dolgokat is, pl. láncon tartást. De ha az ember szereti a kutyáját (márpedig ha nem szereti, optimális esetben nem is tart ), akkor a legjobbat akarja neki, és élvezi a vele való sétát, foglalkozást

2015. dec. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3-as baromságot ír.
2015. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem elég kevés mivel a a németjuhászoknak nagy a mozgásigényük...mi minden nap visszük.
2015. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!