Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám agresszív a kis...

A kutyám agresszív a kis testű kutyákkal, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves menhelyi, németjuhász keverékem.kb 2 honapja van nalam.(elotte papámnal ki volt kötve)Emberekkel nagytestű kutyákkal barátságos,talan csak annyi,hogy szeret felugrálni es megnyalni az idegen arcát de agresszionak semmi nyoma.Azonban ha kisebb kutyat lát( tacskó, yorkshi,stb.)akkor teljesen kezelhetetlenné vallik porázon rángat, ha el van engedve akkor pedig odarohan és megtépi. Ma volt, hogy elengedtem és nem lattam, hogy ott egy kiskutya es mire észrevettem már mindegy volt mert elrohant, beleugrott a patakba (ez elött erővel se lehetett vízbe vinni)és megtépte a kiskutyát, ugy hogy vérzett szegény. Már 4 éve ismerem a kutyát és nagyon a szívemhez nött de ha ez a viselkedése nem szűnik meg akkor nem tudom mit kedjek vele.

2015. dec. 13. 18:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Ez a viselkedése csak azért van, mert nem vagy hajlandó normálisan, felelősség teljesen viselkedni! A kutya nem hibás, csak és kizárólag te és a kedves rokonaid, akik csak kerti dísznek, láncon tartották eddig.

Kutyaiskola! Sürgősen! Míg nem történik katasztrófa! Ha az én kutyámat akarná megtépni, az lenne a minimum, hogy agyonverném a kutyádat, majd téged is.

2015. dec. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kérlek áruld el hol sétáltatsz? Csak a miheztartás végett, ha netán felénk - patak szintén - akkor nagy ívben kerülünk..


Egyébiránt pedig valóban FELELŐTLEN vagy mert nem ismered a kutya ÁLTALÁNOS viselkedését idegen környezetben, ingerek közepette.


Tapasztalatom szerint valaki egy nagy kutyát póráz nélkül sétáltatva azon kap, hogy sprintel egy kutya felé és közben fönnhangon óbégat és integet hogy nem bánt a kutyám, de lohol a nyomában 90%-ban veszélyes!!


Az áldozattá vált kutyával mi történt? A sajnálkozáson kívül mit tettél az ügyben, hogy ne tekerjék ki a nyakad és a kutyád se legyen kiközösítve?

2015. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
53%

Soha nem kapkodtam föl a kutyám, inkább elhívtam ha nem voltam biztos a másik viselkedését illetően.


Viszont végiggondolva a dolgot lehet, hogy jobban járok, ha ilyen esetben a hónom alá kapom, hátra arc és elsunnyogok.


Tudom, hogy az egyik legrosszabb nevelési szempont, de bakker, a kutya életével sem játszadoznék csak azért nehogy csúnyán nézzenek rám a nagykutyás gazdik.


Tényleg T. kutyások arra még nem gondoltatok, hogy bár póráz nélkül is sétáltathatna sok tulajdonos, pontosan az ilyen kíszámíthatatlan, felelőtlen ebtartók miatt nem teszi?


Mostanában megint sok idióta kapott születésnapjára kutyát vagy mi, ráadásul itt a karácsony is a nyakunkon - jézusom megint mennyi szerencsétlen eb került ajándékként idióta gazdához...

2015. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!