Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik jobb örző-védő kutya?...

Melyik jobb örző-védő kutya? Németjuhász vagy malinois?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 10:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%

nekem németjuhászom van ezert szavazok rá.


a másik fajtárol csak olvastam,de nem volt még ilyen kutyám.

én NJ-párti vagyok,

2010. márc. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%
A válasz egyszerű: amelyiknek jobb a kiképzője.
2010. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
7%
németjuhász !!!! nekemis az van és ha már valaki a kapu közelébe van szinte szétszedi a kerítést senkit nemenged a ház közelébe :)
2010. márc. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
szerintem a legjobb őrző-védő kutya a dobermann.azt hiszem az 1800-as évek végén kifejezetten erre a célra lett kitenyésztve.nekem csak ilyen volt és ezek után is csak ilyen lesz.nekem nagyon bevállt.és nem olyan tucatkutya mint a németjuhász,hogy minden utcában látsz egyet,ha ez szempont...
2010. ápr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
00:10-nek.Szerintem is jó örző védő a dobermann.De profi szinten ritkábban használják,egyre több a malinois.Sok jó kutya van,mégis ez a belga fajta egyre nagyobb teret hódit.
2010. ápr. 9. 06:04
 16/22 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudom, hogy melyik a jobb, de gyönyörű mindkettő. Német juhászom van. Pici kora óta dédelgette az utca összes gyereke, sajnos a kerítésünkön be lehet nyúlkálni, tehát abszolút nem lett őrző-védő kutya. Más kutyákat (kivéve az apró termetű kanokat) gyűlöl, úgyhogy max kutyával nem lehetne betörni hozzánk. :D

Úgyhogy szerintem az egydtől függ, hogy milyen lesz, meg attól is, hogy kerítés van-e, vagy magas fal. Mert ha kerítés, akkor úgyis ott kunyerál kicsi korában a szeretgetésért, és nincs is ember, aki egy édes kölyökkutyust ne szeretgetne meg, ha hozzáfér.

2010. ápr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Némtjuhász /szebb és okosabb is/ mármint szerintem:)
2010. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
németjuhászom van és 180 km-t kellet utazni érte .de megérte.. ha akárkit lát rögtön ugat. okos már engedelmességi vizsgát is letettük vele..
2010. ápr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy profi szinten nem használják olyan sokat a dobermannt, még nem jelenti azt hogy a másik kettő jobb. Szimplán csak arról van szó, hogy a másik két kutya többet bír mert nem rövid a szőrük, egyszerűbb őket nevelni ( dobermann okos csak sokkal érzékenyebb, neki nem jön be a katonás módszer amit a német juhász simán kibír), illetve prfoi helyeken sokat kell gazdát cserélni és több embernek is szót fogadni, amit egy dobermann nem fog megtenni és kibírni ellenben a német juhásszal, és nem hinném hogy ez dicsőség a német juhásznak.
2010. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
15%

Egyszerűen blődség bármelyik kutyát hasonlítgatni a másikhoz. Mindegyiknek megvan a saját jellegzetessége, ami megkülönbözteti a másiktól. Abban megegyeznek, hogy un munkakutyák.

A német juhásznak az alkalmazkodó képessége pedig a fajtára jellemző adottság. Így lett megálmodva és kialakítva a fajta.

2010. ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!