Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miket érdemes tanítani egy...

Miket érdemes tanítani egy örökbefogadott, felnőtt kutyának, és mikor lehet elkezdeni?

Figyelt kérdés
Csak úgy összegezni akarom a dolgokat, ami eszembe jutott az a behívás, a helyes pórázos séta, a szobatisztaság (ugyan felnőtt kutya, de egy pár négyzetméteres szabad területen volt tartva, sok kutyával, így itthon valószínűleg nem lesz egyből szobatiszta), a helyhez utasítás, és néhány kisebb parancs. Ja és lesz még mellette egy felnőtt kutya is akivel jól kijönnek

2015. dec. 16. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyit elég tudnia. Mi is felnőttként fogadtuk örökbe, mi kutyasuliban is jártunk vele, mert nagyon beszari és szocializálatlan volt. Alap szinten levizsgázott (ez azt takarja nagyjából amit te leírtál), aztán rábeszéltek minket a középfokra is, de szerintem az már felesleges egy olyan kutyának aki elsősorban hobbi és társkutya, nem pedig sport. Ilyenek, mint kézjelre ülés/fekvés (távolról is), agility alapok, kúszó és palánk, ami nem értem mit keres egy középfokban... a miénket például nem lehetett keresztül imádkozni a palánkon, mert félt felmenni. Otthon meg nem tudtuk gyakorolni. Kúszót is úgy kértünk kölcsön...

Na, de eltértem a lényegtől.

Jók az ötleteid, esetleg ha van idő és energia, meg persze pénz, egy alapfokú sulit még dobjatok be a tervek közé :)

2015. dec. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tiltás maradt ki, és azonnal el kell kezdeni tanítani, nevelni. Ha eleinte hagyod káoszkodni, abból semmi jó nem sül ki.
2015. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat! Tervezem a kutyasulit, mert tök jó dolognak tartom, de szerencsére elég tanulékony kutyus, meg már tud is jó pár dolgot amit a gondozók tanítottak neki. Először gondolkodtam azon, hogy a bútorokra felengedjem-e, nem egy kistestű kutya, de mivel a másik kutya fel van engedve a fotelra, kanapéra, azért úgy gondolom hogy vagy mindkettő, vagy egyik sem. Szóval a bútorokról nem kell letiltani. Azt mondták hogy mielőtt a menhelyre került, ideiglenesen egy gondozó panellakásában volt, ahol jól viselkedett, nem szedett szét semmit sem.
2015. dec. 16. 17:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Tudni fogod, hogy mi az a dolog aminél komolyabb szabályokat kell felállítanod, meg gondolom alapból van már egy "szabályzat" a fejedben, hogy mi az amit eltűrsz, és mi az amit nem. A lényeg, hogy következetesen mindig tartasd be mindkét kutyával, akkor nem lesz gond. (Még valami, semmiképp se kezdd el ajnározni a "szegény kis kidobott lelkét", mert nagyon gyorsan rájön, hogyan éljen vissza a sajnálatoddal.)

2015. dec. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kutyától és a te tanítási képességedtől, kedvedtől függ. Ha tanulékony, és te is örömöd leled benne, akkor a határ a csillagos ég.


A tanulás szerintem egy nagyon jó kommunikációs forma ember és kutya között, akár "komoly" feladatról van szó, akár haszontalannak tűnő trükkökről. A legtöbb kutya ráadásul a testi fárasztás mellett erősen igényli az agyi fárasztást. Ennél jobb "foglalkozás" nem nagyon van, szóval akármit érdemes.


És igen, az első másodperctől lehet tanulni, ahogy a szabályok is már a kezdetektől érvényesek.

2015. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is most készülök örökbe fogadni.* Nekem rajta van még a listán:

- hagyd! (Bármi földön lévő izgalmas dolog békén hagyása: leesett kaja, mérgezett patkány, gyógyszer, macska, félős gyerek)

- ereszd! (Bármit ami a szájában van.)

- ajtószabály, kapuszabály

- autóban utazás, tömegközlekedés


Teljesen igaza van Ötösnek: ha ügyes vagy, akkor a tanulás is játék. Egy jól "jövedelmező" "mitől klikkel a gazdi?" játék. Ha a kutya is élvezi, akkor érdemes vele trükköket is tanulni, pláne, hogy az is fárasztja, ha használja az eszét.



*Csak én hétfőn megyek találkozni a kiszemeltemmel. Azon kívül, hogy a "gondozó" szerint olyan idős, hogy a vau-t is mau-nak mondja, ami vagy igaz, vagy nem, nem lehet tudni róla semmit :\ Úgyhogy én készültem még neki problémamegoldós, (ön)bizalomnövelős "játékokkal" is: LAT game (reaktivitás kezelésére), nézz rám, target training: hand targetting (ha még a pillantástól/érintéstől is fél), klikkeres elkapás és formálás (növeli az önbizalmat, fejleszti a kreativitást) stb., stb.

2015. dec. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!