Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babavárás-francia buldog? Van...

Babavárás-francia buldog? Van egy 4éves kan kutyusunk. Születése óta a páromékkal él, felengedik az ágyra, ott alhat velük stb. mióta megtudtam, hogy babát várok én nem engedem ide mellénk.

Figyelt kérdés
Nem bolhás,be van oltva,nem járkál ki,csak mi hordjuk le,de hullik a szőre. én is nagyon szeretem, szoktam babusgatni,de most akkor mit tegyek?Hagyjam őt vagy ne is érjek hozzá? 10h.km.

2015. dec. 17. 10:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

A dokim azt mondta a kutyánkra, mikor terhes lettem: ne nyalogassa körbe, de azért szeresse nagyon.


És adott további tanácsokat, hogy lehet a kutyával megszoktatni azt, hogy terhes vagy és majd lesz baba, csupán a szagokkal. Pl. a megszületése előtt jóval már lehet nedves törlőkendőket, neogranormonos zsepiket, egyéb babánál majd használandó szagokat szétszórni a lakásban, hogy az állat magától értetődőnek tekintse majd az új jövevényt.


27 hkm

2015. dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
7%
Ha eddig gyerekként volt dédelgetve a kutya, akkor ennek lesznek veszélyei. Például féltékeny lesz a picire. Volt rá eset, hogy kis lakásban tartott róti megölte a pici ikreket. Frncia buldog azért nem őrző-védő kutya, meg kellene beszélni állatorvossal is a dolgot. Van olyan rokonom, ahol a pici baba megszületése után kirakták az udvarra a kutyát, nem értette miért, folyamatosan bánatosan sírdogált. Végül elvitték az anyósáékhoz, ahol lassan megtanulta, a helye az udvaron van.
2015. dec. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez az azt csinál,amit akar dolog nem a legjobb. A kutyát úgy kell kezelni, mint egy kutyát. Attól, hogy neveled, még nem fogja utálni a gyereket. Meg kell szabni a határokat. Pl nem mehet be a gyerekszobába. Ha nincsenek szabályok, az veszélyes lehet.
2015. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

jaj hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy féltékeny a babára a kutya..., ilyen nincs, meg kell neki tanítani, hol van a helye a falkában, és akkor nem fog bántani senkit

az a roti is nem azért bántotta a babát, mert féltékeny volt rá, hanem mert nem volt nevelve...

nekünk dobi-német juhász keverékünk volt, és egyszer sem bántott

2015. dec. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Sokat segítettetek! Szóval elég szabályozni..szeretém magunkkal vinni, mikor költözünk, szülés előtt 2hónappal. Egyébként nagyon okos, szerintem bármire megtaníthatjuk, nem lesz nehéz..még egyszer köszönöm!
2015. dec. 17. 14:23
 16/25 anonim ***** válasza:

"szeretém magunkkal vinni, mikor költözünk, "


Ezt nem értem, kifejtenéd?


Felmerült, hogy lepasszoljátok másnak?


Ha az ember kutyát vesz magához, akkor élete végégig felelősséget kell vállalni érte. Ha pedig változnak az életkörülmények (baba), akkor aszerint kell átalakítani a napirendeteket és a szabályokat, ennyi.

2015. dec. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"szerintem bármire megtaníthatjuk"

4 év alatt ezek szerint semmit nem tanítottatok? Minden rá volt hagyva?

2015. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
27%
Gyakorlatilag 4 évig ez a kutya el volt kényeztetve, de nagyon? Akkor igenis féltékeny lesz a babára, mint ahogy egy másik kutyára is lenne. Megpróbálja elűzni, kidobni. Ne legyen bejárása a babaszobába, ne hagyd kettesben a picivel, te is legyél ott, amikor megszaglássza, értse meg, hogy már nem ő az első. Mivel alapjában véve békés állatok a francia buldogok, néhány hét vagy hónap alatt meg fogja ezt érteni. De a szoktatás ideje alatt vigyázz.
2015. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
2015. dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Mi bajod lenne tőle!?

Nekem is van egy 2éves Francia Buldogom és egy 3éves Argentin Dogom. A lányod egy éves,páromé 5. Semmi bajuk. Jól megvannak.

Az ágyra esetleg ne engedd fel a gyerek mellé .

2015. dec. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!