Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért őrül meg az összes...

Miért őrül meg az összes kutya az utcánkban ha görkorcsolyázni kezdek?

Figyelt kérdés
Néhanapján előfordul hogy görkorcsolyázni támad kedvem és kimegyek a házunk előtt lévő hosszú be aszfaltozott útra, de van egy kis probléma. Amikor elindulok az utca összes kutyája lármázni kezd így pedig nehéz arra koncentrálni hogy ne essek el. Azért csinálják, mert érzik hogy félek az eséstől és rájuk is kihat a feszültségem? Vagy valami más okból?
2015. dec. 18. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Gondolom, olyan helyen laksz, ahol a kutya ki van dobva a kertben, napi 1* ránéznek. Ez az oka. Frusztráltak, nincsenek mozgatva.
2015. dec. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálják, mert zajongsz, furcsán mozogsz, gyorsan közeledsz/távolodsz, megközelíted a territóriumukat tehát el kell téged zavarni, illetve azért, mert a többi is csinálja.
2015. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen elhanyagolt kutyák, nálunk az utcában sok helyen van kutya, a legtöbbel azért rendszeresen sétálnak és foglalkoznak, szocializálják őket, mégis megugatnak sokmindent. Bicikliző, görkorizó, labdázó gyerekeket, postást, szórólapost, kutyasétáltatókat, éjjel a ritkán előforduló gyalogosokat is...

Valószínűleg egyszerűen csak idegen vagy és zajos, közel merészkedsz a kerítéshez, ami után az ő területük van és védik a portát.

Azért amíg nem tudsz görkorizni, inkább ne az utcán gyakorolj. Keress valami forgalomtól teljesen elzárt helyet és ott gyakorolj. Nem a kutyák miatt, csak nehogy elcsapjon valaki. Kis forgalmú helyen lakok én is, baromi óvatosan szoktam itt vezetni, múltkor mégis majdnem elütöttem egy útra kieső kislányt, pedig láttuk egymást, becsoszogott az út szélére meg minden, szerencse, hogy szinte nem is haladtam. Vigyázz tényleg!

2015. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna hogy közel vagyok hozzájuk. 8 méter (mert kb annyira vagyok tőlük) annyira nem tűnt soknak de gondolom a kutyák ezt másképp gondolják.

A harmadiknak, azt hiszem igazad van. A szüleim is mondták, hogy ne nagyon korcsolyázzak az utca közepén, mert veszélyes. Köszi a jó tanácsot.

2015. dec. 18. 15:08
 5/5 elwera ***** válasza:

Nem ismerik azt a fajta zajt, azért ugatnak rá.


Pl amikor egyszer lemostam az ablakot és így csuszatoltam, annak volt egy ilyen nyekergő magas hangja, erre úgy elkezdett ugatni a kutyám, mint egy veszett őrült. Rá kellett szólni és lenyugtatni. Később már egyáltalán nem zavarta az ablakpucolás hangja.


Ugyanez van a többi kutyával is. Ha egyenként mindegyik mellett ott állna a gazdi, amikor te elcsattogsz mellettük, és rászólna mindegyik a kutyájára. Ezt megismételnétek 3x, akkor nem ugatna már egyik sem. De ez sajnos nem kivitelezhető.


Meg ugye az is benne van, hogy amikor az egyik kutya elkezd ugatni, akkor rázendít a mellette levő is, meg még amelyik hallja.


Pl mikor én nem vagyok itthon, de jövök hazafelé, a kutyám elkezd ugatni, erre a szomszéd kutyája is rákezdi. Aztán túlugatnák egymást, és mikor megérkezek, akkor az enyém csendbe marad, nemsokra rá a szomszédé is.

2015. dec. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!