Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatáp. Valaki segítene,...

Kutyatáp. Valaki segítene, mert komolyan összezavarodtam?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy a kutyám a csirkés tápoktól vakarózik, ezért Lamb&Rice kéne neki. Viszont rátaláltam egy olyan elnevezésre, hogy hipoallergén, ami ha jól sejtem nem vált ki allergiás reakciót. Rendeltem három kilót, minden oké volt vele amíg ette, nem vakarózott. Viszont, csirkés táp. Ha valaki hasonló helyzetben van, meg tudná mondani, hogy akkor most mi van? Hipoallergén csirkés táppal etethetem, simával nem? Vagy maradjak a Lamb&Rice-nél?

2015. dec. 18. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 12 eves, nagy testü kutyam. A csirke tartalmu tapokra, hasmenessel reagal,legyen az Acana vagy mas csirkes premium táp.


En Acanaval (nem csirke tartalmu Acana) etetem mar öt eves kora ota es azota minden OK. Az 'output' is


Acana Grassland, Acana lamb + apple, Acana Ranchland

ez a 3 táp valtakozva, mikor melyik van akcioban. Az alap az Acana, az a fontos.


Tudod, sokX az allatorvosok fött csirket + rishát irnak fel a kutyaknak allergia hasmenes,, miegyéb ellen. Ez az 'univerzalis' gyogyszerük sokmindenre..

Az en kutyamnak megsem adhatom, mert nem szüntetne meg pl. a hasmenest, inkabb meg fokozna azt.

2015. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Volt allergiateszt is vagy csak ránézésre mondta rá, hogy csirkehús allergiája van?

Nem lehet, hogy a gabonára allergiás és nem is a csirkehúsra?

2015. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A kutya vakarózására a páromnak volt egy olyan kitalációja, hogy a kutya egye azt a csirkét nyersen (merthogy a sok adalékanyag stb...) Úgyhogy egy ideig azt ette. És vakarózott tovább. De amint leálltunk ezzel és vettünk neki egy nem-csirkés tápot (ami a Lamb&Rice volt) helyrejött, ezért gondolom, hogy a csirke volt. Mivel így megoldódott a probléma, nem igazán konzultáltam az orvossal erről. Érdemes lenne egy allergia-tesztet csinálni?

Mert érted, a probléma megoldódott, csak az érdekel, hogy mitől másabb a hipoallergén csirkés táp, mint ami csak simán csirkés, mert a csirke ott van mind a kettőben.

2015. dec. 18. 20:50
 4/4 anonim ***** válasza:
A kutyatápokat azért találták ki ,hogy cégek meg gazdagodjanak. Az a kutya lesz hosszú életű amelyik nem eszik tápot.Tartósítószerek rákot okoznak nekik is mint minden élőlénynek.
2016. ápr. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!