Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsokat várok, mi számít...

Tanácsokat várok, mi számít normálisnak, és mi az ami embertelen? Ne avatkozzak bele mások dolgába?

Figyelt kérdés

Leírom,mi az ami nagyon bánt.

A barátom vidéken lakik,még a szüleinél.

Én hétvégente nála alszok,ilynekor egy két számomra bosszantó dolgot eszek észre,mindjárt le is írom. Két éve hazavitt magukhoz egystaffordshire terrier kuytust. Nőstény,és már kölyök korában is kis izgága,bolond kutya volt. Szóval sokat rosszalkodik, sok bajt okoz.

Szerintem ha picit foglakozna vele a barátom,játszana vele, nyilván nem csinálna bajt. De nem is ez a lényeg.

Csak és kizárólag a szülei etetik a kutyát,jobban mondva az anyukája. Abban a tudatban,hogy elég neki naponta egszer adni... - Egy ilyen kutyát tényleg elég napi egyszer etetni?

És biztos előfordul,hogy a SZÜlők nem érnek rá,mert nincsneke otthon, ezért nem etetik meg. Ha csak a barátom van otthon, b-aszik megetetni:(

Kint van a bordája.


2015. dec. 19. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt kutyát elég naponta egyszer etetni. Mivel etetik? Oltva, féregtelenítve van a kutya?
2015. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt kutyát elég napi egyszer etetni. Én még azt is Hallottam, hogy heti egy nap ne is kapjon kaját. De amikor kap, mennyiségileg a kutya fajtájához mérten kell megfelelő mennyiségben adni.
2015. dec. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyszer etetni, igen. Csak nem mindegy, hogy mivel, és mennyit kap.

Minek kellett a barátodnak amúgy kutya, ha még megetetni sem képes, ha nincsenek otthon a szülei?! Egy ilyen kutyával ráadásul amúgy is sokat kellene foglalkozni, nevelni, sétálni vinni minden nap stb. (Bár minden kutyával).

Nekem meg ilyen barát nem kellene... milyen ember az ilyen?

2015. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha még azt sem tudod hányszor kell megetetni egy kutyát, akkor inkább ne szólj bele, mert látszik, hogy nem értesz hozzá. xD Bőven elég neki napi egyszer adni. Szerinted a vadállatok mennyit esznek? Az meg már más kérdés, hogy mit szeretsz egy olyan emberen aki nézi az éhező kutyát és lusta neki enni adni...
2015. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sokan azt mondják, hogy elég egyszer megetetni, de én inkább elfelezem az adagját és így kétszer kapja meg. De ha láthatóak a bordái, akkor bizony nincs megfelelően etetve. Nem mindegy, hogy naponta egyszer moslékot kap vagy prémium tápot, esetleg BARF-nak megfelelő ételt.
2015. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
napi egy étkezés az embertelen, de itt nem emberről van szó..
2015. dec. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Napi 1 elég egy felnőtt kutyának.

Persze függ,hogy milyen minőségű és mennyit kap.

Nagytestűeket szokták még napi 2x, a napi adagot két felé osztani,hogy a gyomorcsavart elkerüljék.


Viszont attól függ mennyire van kint a bordája,mert van sport kondi ami másnak hűű de sovány amúgy meg nem és van ami nem normális.


Férgesség is okozhat soványságot.


Esetleg egy fotó?

Illetve mivel etetik és kb mennyit?

2015. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem mondanám alultápláltnak a kutyát.

ÉS tényleg bosszant a barátom nem törődömsége .

Nekem sose volt kutyám,így nem is tudom,mi a normális. De megnyugtat,hogy elég a napi egy etetés.

Amit még sajnálok,hogy nem figyel arra se a barátom,hogy legyen mindig friss vize. Hétvégente megszoktam nézni,meg viszek is neki, de előfordul,hogy egyáltalán nincs vize.

Ha meg leszidom, neki áll feljebb, meg azt mondja,hogy nem az dolga,mert neki nincs ideje erre.

Megértem,hogy hétköznap nincs,de legalább hétvégén.

Bár szerintem másfél percnél nem tart tovább vizet cserélni. Már azt is megcsináltam,hogy kiírtam egy lapra emlékeztetőt, hogy igenis neki is szüksége van friss vízre.

Nem olyan vészes a helyzete a kutyának, de hogy a barátom ennyire nem veszi a fáradságot.

Vajon hogyan lehetne rá hatni...

2015. dec. 21. 21:52
 9/10 A kérdező kommentje:

Állatorvos szerintem évente biztos jár hozzá.

Általában csirkefarhátat vesznek neki, amit megfőznek. De nyílván nem minden nap,gondolom drága..

Szóval ezenkívül maradékkal. Kenyeret mindig kap, esetleg még krumplit is. Nagyjából ezt látom.

Legutóbb én vettem neki tápot. Meg most karácsonyra vettem neki kutyaszalámit és konzervet.

Ők nem nagyon akarnak rá költeni.

Néha én se értem,miért hozta haza a kutyát. Régebben még elvitte sétáltatni, de ma már.. Nyáron lehet szokott vele picit játszani,mikor nyilván szeret az ember kint lenni. De ezeken a téli napokon rá se néz a kutyára, csak ha nyaggatom.

2015. dec. 21. 21:56
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem is a szüleire haragszom,mert nekik eszükbe jut etetni.

De a barátom legalább ebbe besegítene..

Tanácsokat várok:(

Vagy ne foglalkozzak vele? Nem az én dolgom?

Mit mondhatnék neki? Az a kifogása,hogy egyetemre jár,(bejárós) és nincs ideje erre, megértem,mert szokott is néha dolgozni. De mikor nem csinál semmit otthon,akkor is az a magyarázata,hogy majd a szülei. Ők pedig nem érnek rá mindig..

2015. dec. 21. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!