Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támogatnád-e, ezt a felvetést?

Támogatnád-e, ezt a felvetést?

Figyelt kérdés

1. Kutyát csak tanfolyam elvégzése után lehessen tartani. A tanfolyam fizetős lenne,ezzel is szűrve a meggondolatlan,az állat anyagi ellátására képtelen embereket. A tanfolyam része lenne:állatvédelem,állat egészségügy,nevelési ismeretek,...ÉS!!!!! KÖTELEZŐ lenne egy menhelylátogatással egybekötött elaltatás végignézése is,hogy lássa a gazdijelölt mekkora felelőssége van!


2. Magánszemély KIZÁRÓLAG ivartalanított ebet tarthasson. Kivéve,ha HIVATALOS tenyésztő,igazolásokkal persze!



2015. dec. 21. 11:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Túlzásnak tartom.

Azzal egyetértek, hogy akárki fogad örökbe/vesz kutyát, az üljön végig egy pár órás felkészítő tanfolyamot előtte, amiben elmondják az alapdolgokat (de se menhelyről, se tenyésztőtől nem engedik ki a kutyát, ha a gazdit nem tartják elég jónak, úgyhogy talán ez is fölösleges).

A szaporítókat kéne beszüntetni.

Illetve egy két-tanórát inkább az iskolában kéne még rááldozni a gyerekeknek, nem felnőttként.


A másodikkal egyetértek.

2015. dec. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ó, és senkit nem kényszerítenék rá, hogy végignézze azt, ahogy megölnek egy állatot (akkor sem, ha csak elaltatással), ne haragudj, ezt betegesnek tartom.
2015. dec. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Azt támogatnám, hogy el kelljen végezni egy rövid tanfolyamot, majd a végén vizsgát tenni (válaszolni kérdésekre, amiből leszűrhető, hogy az illető nagyjából milyen gazdi lesz - persze, ha őszintén válaszol).

Állat kivégzésének végignézésével abszolút nem értek egyet!

Kötelező menhely látogatás még jó ötlet lehet.

Én is gondoltam már rá, hogy az állattartást feltételekhez kellene kötni.



2. És mi van akkor, ha a magánszemély pl. fajtatiszta kutyát tart, akit kiállításokra hord (ott nem lehet ivartalanított)? Alapvetően jogos a felvetés, de lennének kivételek ez alól.


Másrészt, hiába ez az elgondolás, ha még az sincs ellenőrizve, hogy rengeteg kutya nincs sem beoltva (veszettség ellen sem), sem chipelve és/vagy 1-2 méteres láncon, vizes kenyéren tengődik. Először ezzel kellene kezdeni, hogy komolyan ellenőrizni minden kutyatartót, és felszámolni ezeket az állapotokat.

2015. dec. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

" A tanfolyam része lenne:állatvédelem,állat egészségügy,nevelési ismeretek,."

Mindezt szépen meg lehetne tanítani a gyerekeknek óvodás kortól. Nem tanfolyamként, hanem pl környezetismereten belül.

2015. dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Kitűnő ötlet! Sőt, vezessük be azt is, hogy minden nyolcadikos nézzen végig premier plánban egy abortuszt, meg egy drogtúladagolásos haláltusát, illetve egy olyan autóbalesetet, amiben egy ember kezét-lábát elveszíti, vagy keresztülszúrja egy alkatrész a tüdejét, légyszi.

Az emberek többségét nem kell ám traumatizálni, hogy gondolkodjon, meg lehet ezt oldani civilizáltan is.

A vizsga amúgy elméletileg nagyon jól hangzik, csak nem kivitelezhető. Egyrészt nincs meg hozzá az infrastruktúra, mert ugye ki oktasson, ki vizsgáztasson, az egész országban azonos színvonalon? Másrészt kinek kell elvégeznie a tanfolyamot? Elég a családból egy embernek, vagy mindenkinek? Ha előbbi, akkor mondjuk leviheti sétálni az a családtag, akinek nincs papírja? Rá lehet bízni nyaraláskor két hétre, vagy törvényellenes? Ha mindenkinek kell, akkor ha az embernek beköltözne a párja, vagy a nagymama ápolásra, akkor nem költözhet be, vagy nem nyúlhat a kutyához, amíg nincs vizsga?


Az ivartalanítás kötelezővé tételével amúgy részben egyetértek, de csak az átlag családi kutyáknál meg a keverékeknél ragaszkodnék hozzá. De valószínűleg praktikusabb lenne, ha az állam vállalná az ivartalanítás költségének egy részét, ugyanis tuti, hogy sokkal többen megcsináltatnák, ha nem lenne olyan veszett drága néhol.

2015. dec. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos helyzetekben szívesen írnám azt, hogy messzemenően egyetértek, DE


a demokratikus oldalam tiltakozik erősen az ellen, hogy ha valami nem tudunk ésszel megoldani, akkor "tilcsukkbe oszt' kuss".


Van egy alapvetően egészen jó állatvédelmi törvényünk, amit először is BE KELLENE TARTANI/BE KELLENE TARTATNI!


Az elgondolásod alapvetően nem esztelen, de megfelelő finomításokkal, kiegészítésekkel tárgyalási alapot képezhet.

2015. dec. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki dönti el, hogy megfelelően tartom a kutyám?

Kutyákban is annyi nevelési irányzat van, hogy csak na, ha nem fogadom el a vizsgán preferált elveket, akkor nem tarthatok kutyát? Mi van azokkal akik nem családi kedvencnek tartják, hanem sportolnak vagy dolgoznak velük?


Az elaltatás végignézését pedig egyenesen felháborítónak tartom. Ha pont az a kutya tetszik meg, de még nincs vizsgám, akkor mit tehetek? Innentől egy kutyát se altatnának el, mert mindegyik befogadná a csoportból valaki, aki lehet, hogy nincs is felkészülve a kutyatartásra, mert 2-3 év múlva akart kutyát venni, de megmenti az életét.


Az ivartalanítás meg elvben ismét nem hangzik rosszul, de rengeteg kérdést vet fel onnantól kezdve, hogy ki számít hivatalos tenyésztőnek? Aki az FCI által elismert fajtát tartja? Akkor mi van az ABDA törzskönyves pitekkel például?


Szerintem is inkább gyerekkortól kezdve kéne oktatni a gyerekeket az állatokról, és viselkedésükről.

2015. dec. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 elwera ***** válasza:
100%
Nem támogatnám.
2015. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem támogatom!


Tanfolyam elvégzése minek azoknak, akik évek, évtizedek óta dolgoznak kutyákkal? Csak fölösleges pénz lehúzás azoknak, akik amúgy is felelősség teljesen, értik a kutyájukat. Persze, rengeteg embernek szüksége lenne erre a tanfolyamra, de miért is kell azoknak is elvégeznie, akiknek újat már nem tud mondani?


És a második pont pedig végképp baromság! Eleve nem támogatom azt, hogy a nevelésbeli hiányosságokat ivartalanítással próbáljuk megoldani. Van az a helyzet, mikor kell, de eleve ez csak a betegségek elkerülésére jó. Ivaros kutyát is lehet felelősségteljesen tartani, úgy, hogy nem lesz fölösleges szaporulat! Ez nem ezen múlik! Arról nem is beszélve, hogy munkára kell a kan kutyáknál, hogy ivarosak legyenek!

2015. dec. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem felesleges a vizsga hiszen bárki hamisíthatja vagy szerez kutyát vhonnan.


Egy elaltatást végignézni? Normális vagy? Tudod az mekkora lelki teher? Én egyszer voltam a rendelőben és egy néni hozta idős kutyusát,elkellett altatni már akkor sírt a néni,kutyáját szorongatta akibe élet is alig volt. Majd gondolom fiával/unokájával sírva jöttek ki.Dobozban volt a kutyus teste gondolom. Nekem az egész napomat lenyomta ez. Pedig végig sem néztem magát az elaltatást.

Volt egy kutyánk akit daganat miatt altattunk,de akkor voltam 16 éves,képtelen voltam anyummal elmenni. Itthon sírtam és búcsúztam el a kutyánktól.


Mostani kutyámhoz is nagyon fel kell készülnöm,mert idős már és tudom bármikor nehéz döntést kell hoznom. 23 éves vagyok,de a sírás kerülget,ha ez a téma :(



Max azt lehetne csinálni,hogy jobb legyen a kutyatartást vagy felelősség teljesebbek legyenek az emberek,hogy még több felvilágosítást kéne adni,reklámba is,újságban,neten mindenhol. Iskolákban pedig bevezetni az állatvédelmet és a felelősség teljes állat tartást. Gimis osztályokkal menhelyen önkénteskedés 1-2 nap. Csak,hogy tudják,hogy egy keverék kutya is kutya. Meg,hogy ivartalanítással meg lehetne előzni ezt,hogy ennyi árva kutya legyen börtönben.

Általános iskolától gimnáziumig ez benne lenne az oktatásban mondjuk hetente két hetente 1-2 ilyen óra. Szerintem másabb lenne.Generációk nőnek úgy fel,hogy már tudnak vmit a felelősség teljes állattartásról!!


Ivartalanítás meg lehetne támogatott,ezáltal vagy ingyenes vagy sokkal olcsóbb!!!

Mennyi embertől hallom,hogy drága és stb.


Mi kutyáink is ivarosak.Oké egyszeri kiadás,meg megóvjuk az esetleges betegségektől a kutyánkat.De pl mi dokinknál is a kistestű kutya ivartalanítása 15-20 ezer ft. Két kutyára már 30-40 ezer ft- Ez egyszerre sok kiadás. Persze úgy van az ember,hogy húzza halassza.

Nálunk is minőségi tápot kapnak,mindenük megvan, orvos látja őket időben. Egy 30 ezres műtét is ki fizettünk.De az ivartalanítás nem "sűrgős" így az emberek várnak,halasszák.


Illetve lehetnének emberek erre,persze ezt is vkinek fizetnie kéne,hogy az oltások által rendszerben regisztrált kutyákat ellenőrzni bizonyos időközönként,leenőrzini az oltások meglétét,meg hogy rendesen van e a kutya tartva.

2015. dec. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!