Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támogatnád-e, ezt a felvetést?

Támogatnád-e, ezt a felvetést?

Figyelt kérdés

1. Kutyát csak tanfolyam elvégzése után lehessen tartani. A tanfolyam fizetős lenne,ezzel is szűrve a meggondolatlan,az állat anyagi ellátására képtelen embereket. A tanfolyam része lenne:állatvédelem,állat egészségügy,nevelési ismeretek,...ÉS!!!!! KÖTELEZŐ lenne egy menhelylátogatással egybekötött elaltatás végignézése is,hogy lássa a gazdijelölt mekkora felelőssége van!


2. Magánszemély KIZÁRÓLAG ivartalanított ebet tarthasson. Kivéve,ha HIVATALOS tenyésztő,igazolásokkal persze!



2015. dec. 21. 11:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként az államnak ez egy nagyon jó bevételi forrása lenne, ha betartatnák az állatvédelmi törvényeket. Kutya fizikai állapotát, tartási körülményeket, chipet, oltást ellenőrizni, ha hiba van, akkor százezres büntetéseket kiszabni. Ez sok mindent megoldana. Elgondolkoznának az emberek, hogy kell-e így nekik kutya.
2015. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 elwera ***** válasza:
64%
Aha. A gyerekszüléshez nem kell engedély, a kutyához azért kelljen mi?
2015. dec. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
A gyerekszüléshez is kellene, és az állattartáshoz is. Csak nem ilyen.
2015. dec. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a kerdesnek nem ezen a reszen kellene fennakadni. Ha oszinte akarok lenni, en a gyerekek es a kutyak, mas haziallatok kozott nem latok kulonbseget ebben a tekintetben (hozzaertes, elokeszuletek/felkeszules, tudatossag, felelosseg szempontjabol).
2015. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

1. Nem értek egyet, mivel megint csak a pénzlehúzásról szólna az egész, majd egyre drágább lenne. Ráadásul azért legyen kötelező azoknak is, akik normálisan tartják és nevelték a kutyáikat, mert mások nem tudják ezt megtenni...?


2. Ezzel sem értek egyet. Van egy jó kutya, amelyik minden szempontból tenyésztésre ajánlottat kapna egy tenyészszemlén és több tenyésztő is bejelentkezne a párosításra, de nem lehetne, mivel magánszemélynél van és ivartalanítani kellene kötelezően...?

2015. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Túl drasztikus ez így.Nem beszélve arról hogy egy kutya(vagy bármilyen házikedvenc)elaltatása rémálom.Háromszor csináltam végig.Egy idős ősöreg staffom,egy gerincsorvadásos boxerem meg egy epilepsziás német dogommal.Mindegyik elvitte a szívem-lelkem egy részét!És ez sokszor velejárója az állattartásnak!A felelős tartásnak!!!Előre belekényszeríteni valakit ebbe kegyetlenség.


Az én verzióm

1.Kötelező állatartás az iskolákban etikával!

Ugyanúgy lehessen bukni belőle.(Jobb mint a foci...)

2.A jelenlegi kézben lévő állomány chipjeinek felmérése(az önkormányzatok végezhetik,ha kell rendőri segítséggel)

3.Nem tenyésztési szaporulat esetén első körben komoly pénzbírság vagy elzárás

4.Az állat azonnali elkobzásának lehetősége(mert jelenleg hetekig nézegetik az állatvédők a szenvedő jószágot miközben tudják hogy eredménytelenül győzködik a gazdit.)


Ha egy kutya az utcán kóborol az azonnal elvihető legyen.Jelenleg pl a fajtamentők nem jöhetnek ki a falunkba egy kutyáért aki megfagy ázik és csak azért nem hal éhen mert 4 kutyám mellett etetem.Behozni nem tudom mert a sajátok közül kettő területvédő és nem tudom megoldani az elzárást mig kb 1 hét alatt ideérnek érte MIUTÁN én kiderítettem van e chipje gazdája...Ez nonszensz!

2015. dec. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!