Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » írnátok egy összefoglalót...

írnátok egy összefoglalót (tapasztalat alapján), hogy mire kell figyelni akkor, ha lakásban szeretnék kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Jöhet privátban is. gondolom fajta függő a mozgásigény, de mégis ti hányszór viszitek sétálni, milyen szabályok vannak, mennyit foglalkoztok úgy vele, stb stb stb minden infónak örülnék.

köszönöm!!:)


2015. dec. 25. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Reggel valamikor 6:00-7:00 között egy 45 perces séta, játékkal együtt. Általában én keltem a kutyát, hálóba nem jöhet be. Gyors kávé és indulunk le. Beszereztem a kutyával együtt egy bélelt gumicsizmát, tartja a meleget meg minden, imádom. :D Ha sötét van, akkor felteszem rá a világító nyakörvét is. Mókázunk, sétálunk, feljövünk, gyors lábmosás a kutyának, én megreggelizek, ő megreggelizik, majd indulok munkába. 4-5 körül hazaérek, újabb séta, olyan 1-1,5-2 óra. Igazából ez is attól függ, hogy milyen idő van, mert ha korán sötétedik, akkor nem vagyunk lent olyan sokáig, mert a környék nem a legjobb és legbiztonságosabb. Utána még picit klikkerezünk fent, ha bírjuk szuflával. Ezt követően vacsi, pici pihi, még játszunk egy kicsit. 10 körül lefekvés. :D

Ha nagyon el vagyok havazódva a munkával, akkor odaadom neki a kongját, vagy van olyan ladbája, ami pergeti magából a kaját, ha forgatja.

Néhány alapszabály: hálóba nem jöhet be, kanapéra nem mehet fel, séta után egyből a fürdőbe kell mennie, lopkodni nem szabad, kaja csak parancsszóra, ha nem eszi meg egyből a kaját, akkor pár perc múlva elveszem és csak a következő étkezéskor kapja vissza, kocsiból nem ugorhat ki, csak ha engedélyt kap rá. Mindig csak pár játék van előtte, azokat cserélhetjük.

Amúgy vizsláról van szó. :D

2015. dec. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Yorkshire Terrier keverék mentett kutyám van, 10 hetes kora óta nevelem.

Amíg szobatiszta nem lesz, 2 óránként ki kell vinni sétálni, ha lent elvégzi a dolgát akkor jutalomfalat, nagy ujjongás. Ha a lakásba piszkít, szó nélkül takarítsd össze, fontos hogy ne szídd le, azzal csak ártasz! Tárazz be rendesen Domestosból, kelleni fog. :) Ha vannak szőnyegek azokat fel kell szedni.

Vezetékeket lehetőség szerint el kell pakolni úgy, hogy ne tudja megrágni.

Ja, jutalomfalatból is rengeteg kell majd, vezényszavakat megtanítani neki. Amiket először kell, vagyis a legfontosabbak: ül, marad, állj, gyere, fúj vagy nem mint tiltószó. Ezek fontosak, az életét is megmenthetik, úgyhogy tényleg komolyan kell venni! Illetve ami szerintem a legnehezebb, de talán fontosabb mint a többi, az az hogy földről nem ehet meg semmit. Ugye a sok idióta, akik méreggel teli kajákat szórnak szét.. Szintén életmentő lehet.

Ha ezeket már profin tudja, utána jöhetnek az "extra trükkök, ha van ilyenre igényed. (pacsi, forgás, tánc stb)

Fajtafüggő a mozgásigény. Én reggel viszem ki fél órára, délután kb 2-3 órás szaladgálás, labdázás a parkban, majd este megint fél óra séta. Neki ennyi elég. :)

Etetés: lehetőségekhez képest prémium táppal etesd, vagy BARF, PREY, ezt majd döntsd el melyiket választod. Fontos, hogy ne maradjon előtte kaja. Ha odaadod neki, és nem eszi, 10 perc után elveszed, majd a következő etetésnél visszaadod. Friss víz viszont mindig legyen előtte!


Most így hírtelen ennyi jutott eszembe. Bármi kérdésed van, írj nyugodtan. :)

2015. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 pyi válasza:

Nem pontosan a kérdéshez kapcsolódik de,a vizsla olyan mint egy gyerek.

Ha szeretnéd,hogy nagyon okos legyen,sokat kell hozzá beszélni,meghálálja

2015. dec. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kölyökkorban, amíg a szobatisztaságot tanulja, addig kb. 2 óránként érdemes kivinni.

Felnőttként minimum napi 3 séta szükséges, 2 rövidebb (20 perc-fél óra) és egy hosszabb (másfél-2 óra), amelyiken szabadon is mozoghat, futhat, tanultok, játszhat más kutyákkal stb.

Szabályokat te döntöd el, pl. felmehet-e az ágyra vagy sem, lényeg a következetesség: ha valamit nem szabad, akkor az soha nem szabad.

2015. dec. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!