Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy állatnak is több joga van...

Egy állatnak is több joga van már a mai világban mint egy embernek?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy ha egy embert meg akar támadni egy kutya, és az ember felrúgja önvédelemből, utána az egész állatvédő szervezet a seggében turkál?

2015. dec. 28. 16:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Mert többször fordul elő az, hogy egy ember ok nélkül bánt egy állatot, mint az, hogy egy kutya valóban ok nélkül, agresszívan megtámad egy embert..
2015. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Most neked pontosan mi is a bajod? Kutyákat rugdalsz és nem tetszik, hogy ez ellen egyesek felszólalnak?
2015. dec. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Tudtommal az ember az aki örömet lel az állatok szadizásában, ez fordítva nem mondható el, az állat nem támad ok nélkül.
2015. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Egy állat nem támad ok nélkül!!


Milyen kutya volt a támadó? gondolom egy kaut nem tudna az ember csak úgy rugdosni,mert az az ember halott ember lenne akkor.


Viszont az emberek ok nélkül kínozzák a végtelen állatokat. Annyi kutya,macska kínzás van :(

Remélem szigorítják a törvényt,hogy a mocskos emberek börtönbe kerüljenek pluszban pénz bírság.

2015. dec. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Az itteni válaszadók is olyanok, mint akikkel a kérdezőnek problémája van.

De különben tényleg így van. Tök nyugodtan tekersz a kerékpárúton, amikor kiront a szomszédos tanyáról a kutya, és ha meg mered magad védeni, akkor nyomban szadista állatkínzó leszel.


Persze, a kutya nem tehet arról, hogy hülye a gazdája, de nehogy már ne védhesd meg magad, mert a kutyának is vannak jogai!


Felénk többször volt olyan eset, hogy gyerekeket martak meg az udvarokból, tanyákról kirohanó ebek. Gyerekeket, akik nem hergelték a kutyát, csak bicikliztek az utcán meg a gáton.


A felrúgáshoz nem tudok hozzászólni jól. Ha tudsz úgy rúgni, hogy ne harapjon lábon közben, akkor ügyes és gyors vagy. Csak utána meg fizetheted a bírságot. A fő gond a gazdákkal van, akik nem nevelik, meg azokkal, akik szerint nem is kell nevelni, mert "szelíd, nem bánt!"

2015. dec. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudjanak, de ha engem megtámadna egy kutya minden ok nélkül! Én biztos, hogy felrúgom!

Elfogadom, hogy a kutya a legszerethetőbb állat

2015. dec. 28. 17:04
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Nektek meg mi bajotok van? Önvédelemről van szó, nem spontán állatkínzásról. Ha ennyire zavar titeket a rúgás, akkor legyetek szívesek felvilágosítani minket arról, hogy mégis mi a francot kezdjünk egy ránk támadó kutyával? Hagyjuk magunkat megharapni, rosszabbik esetben széttépni? Hiába a gazda hibája, hogy ilyen a kutyája, ezzel rohadtul nem megyek semmire, amikor épp egy 40 kilós németjuhász szalad felém, és nem azért mert annyira örül nekem. Mert velem megtörtént és annyi volt a vétkem, hogy sétáltam az utcán az egyik osztálytársammal és beszélgettem vele. Még csak a kutya felé sem néztem, (egy nyitva hagyott kapun szaladt ki), akkor vettem már csak észre amikor már késő volt. Szerencsére egy harapással megúsztam, de nem tudom mi lett volna ha a gazdája szomszédja le nem ordítja a kutyát a támadást követően, mert ekkor visszaszaladt a kertbe.
2015. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"amikor kiront a szomszédos tanyáról a kutya"


Nem a kutya a hülye, hanem a gazdája, ha nem zárja el a kutyát! A gazdát kéne megrugdosni, hogy nem figyel a kutyájára! Fel kell jelenteni, hogy kint kóricál a veszélyes kutya, aztán már intézkednek is a szervek, nem neked kell bíráskodnod.


Amúgy a rugdosással csak még jobban felhergeled a kutyát, te csúnyábban jössz ki a harcból, ha még jobban adod alá a lovat. Bele kell fújni a képébe egy jó erős szagú dezodort és békénhagy. A gazdát meg lehet is jelenteni.

2015. dec. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Sokat érünk a feljelentéssel, ha szétmarcangolt bennünket az eb... Az más kérdés,. hogy a rúgás nem tűnik jó ötletnek, de ha van megfelelő védekezés, én is élnék vele, pedig nagyon szeretem az állatokat, de magamat pláne.

Simán létezik, hogy valakit önhibáján kívül támad meg kutya, velem is történt, mentem az utcán a munkahelyem és a lakhelyem között, s volt egy agresszív kóbor kutya, akinek ez nem tetszett. Onnantól botot fogtam arra az útszakaszra és reméltem a legjobbakat. De a párommal is megtörtént már efféle, egy parkban vagy utcán hirtelen előrohant egy gazdátlan kutya és megharapta.

2015. dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Rugdosásig még nem kellett elmennem, sokra egyébként sem mennék vele 50 kilós nő létemre. De eddig még minden kutyát el tudtam zavarni magamtól és a saját kutyáimtól is, kautól kezdve a staff mixekig. Én is falun lakok. Mivel kevés kutyával járnak őv-re, így elég biztos vagyok benne, hogy később is el tudom zavarni a kutyákat.


A gondom a kérdés egyértelműen provokatív hangsúlyával van.

2015. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!