Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy állatnak is több joga van...

Egy állatnak is több joga van már a mai világban mint egy embernek?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy ha egy embert meg akar támadni egy kutya, és az ember felrúgja önvédelemből, utána az egész állatvédő szervezet a seggében turkál?

2015. dec. 28. 16:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

""amikor kiront a szomszédos tanyáról a kutya"


Nem a kutya a hülye, hanem a gazdája, ha nem zárja el a kutyát! A gazdát kéne megrugdosni, hogy nem figyel a kutyájára! Fel kell jelenteni, hogy kint kóricál a veszélyes kutya, aztán már intézkednek is a szervek, nem neked kell bíráskodnod. "


a telkünk szomszédjában lakótól már tucatnyi alkalommal rohant rám a kutya, ki az utcára, bejelentettem a jegyzőnek, felszólítást küldött nekik, és mondta, hogyha Mégegyszer megtámad fényképezzem le.

de vagy lapáttal vagy fényképezővel szállok ki a kocsiból, mert csak két kezem van.

Szóval még nem tudtam képet készíteni...


Semmit nem tudok ellene tenni.

Pedig csak a kutya miatt építtettünk kerítést majd egymillióért.

Erre az utcán is terrorizál.


Szóval én átérzem a kérdező problémáját.

2015. dec. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
47%

NAGYON RITKA, hogy ok nélkül támad a kutya...99,9%ban van ok.

Az, hogy kirongyol a telekről, pl. birtokvédelem...őrzi a területét...arról nem tehet a kutya, hogy a balfék gazdája nem tartja udvaron belül!

Önvédelemből még jó, hogy rúg-üt az ember, gondolkozzatok már!!!

Mikor kutyámat támadta meg kutya, én is ütöttem-rúgtam, ahol értem

2015. dec. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Csak ha a "kedves" szomszéd lekamerázza, hogy lapáttal próbálom magamtól távol tartani a kutyáját, netán meg is csapkodom, akkor engem fognak megbüntetni.

Ha agyonütöm még le is csuknak.


Van baj, nem kevés.


Azt mondta a jegyző, hogy amíg meg nem harapdál, addig nem lehet veszélyes ebbé nyilvánítani.


És ha úgy ütöm agyon, hogy előtte nem minősítették veszélyes ebbé, akkor lehet azt mondani, hogy én provokáltam.

Mert a szomszéd azt mondja, hogy a kutyája nem bántott senkit...


Nem tudok bemenni a telekre kutyatámadás nélkül, még, ha 2 méterre állok a kaputól akkor sem, mert rögtön szalad ki a kutya.


A hülye gazdája meg kisebb korában még direkt hergelte, gumira haraptatta, lógatta, cibálta a kutyát, most meg nem tudja megfékezni. (pitbull jellegű)

2015. dec. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"NAGYON RITKA, hogy ok nélkül támad a kutya...99,9%ban van ok. "


Mi az ok akkor, amikor mész az utcán, kirohant a kutya és lábikrán harap? Velem volt már ilyen, a gazda meg a jött a szokásos "nem bánt" dumával. Miután a kutya majdnem fél percig csüngött a nadrágszáramon. Ki volt ugyan téve a kapura, hogy "harapós kutya", de ha tudják, és úgy rakodnak nyitott kapunál, akkor miért nem zárják be a kutyát?


A gazdát kéne felrúgni? Bírom az ilyen dumákat. Persze, kiront a kutya, te szépen megvárod a gazdát, amíg a kutya félig szétmar. Ezt azért megnézném. Az ilyen válaszokat többnyire nagyvárosban élő embereket irkálják, akiknek nem volt hasonló élményük, és vad kutyát csak képen láttak.

2015. dec. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Jaj, emberek, az a baj, hogy aki kiírta ezt a kérdést, az is előbb az erejét használja, ahelyett, hogy gondolkodna...



41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról:


A kedvtelésből tartott állatok tartására és az állatokkal való bánásmódra vonatkozó rendelkezések:


17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.


(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.


(3)29 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.


--------------------------------------


Úgyhogy aki hagyja magát lerázni, azt le is rázzák. Ott van feketén-fehéren a törvényben megfogalmazva, hogy közterületen nem lehet a kutya a gazdája és póráz nélkül. Nem ütni, rugdosni meg befosni kellene, hanem utánajárni a dolgoknak, tisztában lenni a törvényekkel...


Sokszor írtam már, hogy aki "nagyvárosi"-zik, arra is vonatkoznak a törvények, akárhol él, Magyarország belterületén. Azért mert falun élsz, az nem ment fel senkit a törvény alól. Az hogy olyan buta vagy hogy fenyegetőzöl meg rettegésben élsz, ahelyett hogy utánanéznél a dolgoknak, ha már interneted van, arról viszont már igen.

2015. dec. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Igen, és ki fogja betartatni ezeket a szabályozásokat?



Hívjak rendőrt?

Mire kijön sehol se lesz a kutya a szomszéd meg azt is letagadja, hogy kint volt a kutyája.

Az ilyen ügyek után mindig hátrazárja vagy bezárja az utcai kaput, ami alapjáraton tárva nyitva...


És mondom fényképezésre még nem volt lehetőségem, mert ha fényképezővel szállok ki a kocsiból, akkor nem tudom megvédeni magam.


Nekem nem ér annyit, hogy széttépje a kezem-lábam.


Vállalkozó vagyok, miből élnék meg, ha lerokkannék?

2015. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Előre bocsátom: nagyon szeretem az állatokat, legutóbb valaki azt mondta rám, jobban szeretem az állatokat, mint az embereket.

Visszér műtét után muszáj volt sétálni, egy elhagyatottabb részen 5 kutya támadt rám (igen: ok nélkül, hacsak nem ok az, hogy arra jártam a közterületen). Közepes testű kutyák voltak, a lábamba próbáltak harapni, de a vastag fásli miatt nem érte el a foguk a bőrt. Bakancsban voltam, kettőt úgy felrúgtam, hogy elrepült, erre a többi is eltakarodott.

Mégis mit kellett volna csinálnom? Én is 50 kg-os nő vagyok, meg kellett védeni magam, ez tűnt jó ötletnek úgy hirtelen, be is vált.

2015. dec. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az ok nélkül-t úgy értem, hogy a kutya mindig okkal cselekszik, kivéve ha ideggyenge és vadították esetleg. A házőrzés, birtokőrzés egy OK, még ha a kutya tágan is értelmezi azt. Na mindegy.

A lényeg, hogy közterületen NE legyen gazda nélkül kutya, az antiszocikat meg tartsák szájkosárban...jól meg kéne büntetni a rendszeresen önsétáltató kutyák gazdáit.

És igen, ha kutyámat megtámadja egy kutya, NEM nézem tétlenül, hanem ha ordításra nem áll odébb, igenis fizikailag kap...első a saját kutya érdeke, nem várom meg, amíg kilyukad...hiába nagy testű erős ösztönökkel.

Egyébként a lényeg a megelőzés, még mielőtt odaér hozzánk egy esetlegesen gázosabb kutya, már zavarom el

2015. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én akkor is felrúgom, ha okkal támad meg, a saját testi épségemet fontosabbnak találom az ő indítékainál (ami egyébként mindig van - az más kérdés, hogy szerintünk az nem ok, de attól még a kutya tudja, hogy miért megy neked). Aztán utána el lehet gondolkodni, hogy ki volt a hülye, és annak megfelelően cselekedni.

Az állatvédőkkel meg elnézőnek kell lenni, a többség nem teljesen százas, de nagyon sokat segítenek a kutyáknak, és ezáltal a társadalomnak is. De elég elvakultak tudnak lenni, ez tény.

2015. dec. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!