Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a 11...

Hogyan neveljem meg a 11 hetes csivavámat?

Figyelt kérdés

3 hete kaptam egy 11 hetes szuka csivavát.Az első napokban olyan volt mint egy angyal,viszont most nem lehet vele bírni.Folyton harapdál (csak akkor tudom simogatni ha ki van merülve,különben csak harapdál engem),olyan sebes a kezem,hogy a barátaim megkérdezték tőlem,hogy vagdosom a magam.Ha kiviszem sétálni nem hajlandó menni akármennyit várok,itthon viszont folyamatosan csak ugrál meg futkározik.Vettem neki kutyapelenkát,de csak ritkán hajlandó használni,viszont amikor vendégségben voltunk tudta,hogy mi a teendő és CSAKIS a pelenkára végezte a dolgát.

És akkor most mit tegyek,hogy ne viselkedjen így?



2015. dec. 28. 16:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*vagdosom-e magam xd elírtam :))

Egyébként 16 éves vagyok.

2015. dec. 28. 16:53
 2/12 anonim ***** válasza:

Harap, hisz kölyök! Minden kölyök harap, ahogy minden gyerek a szájába vesz dolgokat. Meg kell neki tanítani, hogy téged ne harapjon, helyette a játékait cincálja!


Ha elviszed sétálni, ne csak ácsorogj vele. Indulj el, húzd magad után, van négy lába, majd követni fog. Ha ráhagyod, hogy hisztizzen, persze, hogy hisztizni fog!


Kutya, nem macska, nem alom vagy pelenka kell neki. Szoktasd rá, hogy kint végezze el a dolgát, az utcán. Erről ezer meg egy írást találsz a neten. De akárcsak egy fél éves gyerektől, úgy egy ilyen kis kutyától sem várhatod el, hogy szobatiszta legyen. Majd úgy 4 hónapos korára lesz teljesen szobatiszta, persze csak ha addig megfelelően neveled erre.

2015. dec. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kutyaovi, ahol megtanítanak téged bánni a kutyával.

Vagy Cesar Millan könyvek, qrvagyorsan elolvasni mindet.

Mondjuk nem ártott volna előbb olvasni/tanulni és utána venni kutyát. Az agysebész is előbb kijárja az iskolát, utána mész csak be hozzá műtétre.

2015. dec. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Húzom,de nem hajlandó akkor se jönni.És sajnálom is húzni az aszfalton azt a pici kutyát. :/ Próbálom jutalomfalattal csalogatni,de úgy se hajlandó elindulni...
2015. dec. 28. 17:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Elfordulsz, elindulsz és majd jön utánad. Hisztizik, hiszen ezzel te pont azt tanítod neki, hogy hisztiznie kell.
2015. dec. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mégis mivel tanítom őtet hisztire? -.-
2015. dec. 28. 17:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy a hisztivel eléri a célját, illetve ha más pozitív visszajelzést kap rá (kedves "nyugtató" szavakat, simit, akármit).

Pórázon nem húzni kell, hanem... Áh, vidd oviba, kérlek, annyival egyszerűbb és hatékonyabb ezt megmutatni, mint elmagyarázni.

2015. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rákerestem a neten és erre egyáltalán nem találtam kutyaovit :( pedig az tényleg jól jönne
2015. dec. 28. 17:21
 9/12 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, pórázon valóban nem húzni kellene, de ezt legalább megérti mindenki, és még mindig jobb, mint az ácsorgás és a hiszti.
2015. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jaj.

A tenyésztőtől is kérhetsz nevelési tanácsokat, amennyiben az ő kutyái jólneveltek.

Pelenkát abszolút ne használj, mert azzal csak azt tanítod neki, hogy a lakásban kell piszkítani, aminek ugye az ellenkezőjét szeretnéd elérni. Ehelyett kb. 2 óránként vidd ki, bent pedig takaríts.

Harap, mert játszik. Ellenszerek: szorítsd össze a pofáját. Sikíts fel éles hangon. Hagyd ott, ne játssz vele. Adj neki olyan dolgokat, amit nyugodtan haraphat (pl. húzzatok rongyot). Határozottan, fizikailag is tiltsd azt, hogy téged harapjon! Ne hagyd, akadályod meg!

Simogatni nem kell feleslegesen, elég jutalomképpen simogatni, ha jól viselkedik.

Séta: látni kéne miért nem megy? Fél? Fázik? Leszarja, hogy mit akarsz? Nem mindegy. Csalogasd, hívd magad után kedvesen. Guggolj le vele szemben, hívd. Ha elindul, dicsérd, jutalmazd. A méretéhez illő, de határozott pórázrántásokkal is motiválhatod, de nem húzd folyamatosan.

2015. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!