Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a 11...

Hogyan neveljem meg a 11 hetes csivavámat?

Figyelt kérdés

3 hete kaptam egy 11 hetes szuka csivavát.Az első napokban olyan volt mint egy angyal,viszont most nem lehet vele bírni.Folyton harapdál (csak akkor tudom simogatni ha ki van merülve,különben csak harapdál engem),olyan sebes a kezem,hogy a barátaim megkérdezték tőlem,hogy vagdosom a magam.Ha kiviszem sétálni nem hajlandó menni akármennyit várok,itthon viszont folyamatosan csak ugrál meg futkározik.Vettem neki kutyapelenkát,de csak ritkán hajlandó használni,viszont amikor vendégségben voltunk tudta,hogy mi a teendő és CSAKIS a pelenkára végezte a dolgát.

És akkor most mit tegyek,hogy ne viselkedjen így?



2015. dec. 28. 16:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#8 Kutyaiskolát keress! A kutyaovi az csak a kölyökkutyák csoportjának a beceneve.


"Az első napokban olyan volt mint egy angyal,viszont most nem lehet vele bírni."

Teljesen normális. Ha téged átteleportálnánk egy totál ismeretlen helyre, ismeretlen emberek közé, te is megszeppennél "egy kicsit". Ahogy az emberek is, a kutyák is az egyéniségüktől függően ezt különbözően élik meg: valaki könnyen feltalálja magát, valaki retteg, valaki kisangyalként viselkedik, amíg fel nem oldódik.


"Folyton harapdál"

Kutya, ráadásul kölyök. Ezek a szájukkal fedezik fel a világot. Te vagy a gazdi, neked kell elmagyaráznod, hogy mit lehet rágni (baby kongot, rágókákat stb.) és mit nem. Mivel kiskutya, a kétmilliomodik alkalommal talán meg is érti.

Ha téged rág, azonnal beszünteted a mókát: vagy elsétálsz és hátra sem nézel, vagy olyan helyben maradsz, de olyan unalmas leszel hirtelen, amilyen csak tudsz és természetesen rá sem nézel a kutyára. Ha lenyugszik, foyltatjátok.


"Vettem neki kutyapelenkát,"

Régen rossz! Ha a pelenkára csinálja, akkor te megdicséred, ezzel akaratlanul is azt tanítod neki, hogy bent végezni a dolgát JÓ, esetleg hogy szőnyegszerű anyagon végezni a dolgát JÓ. Így rettentő nehezen lesz szobatiszta.


"Ha kiviszem sétálni nem hajlandó menni akármennyit várok,itthon viszont folyamatosan csak ugrál meg futkározik."

"Húzom,de nem hajlandó akkor se jönni.És sajnálom is húzni az aszfalton azt a pici kutyát. :/ Próbálom jutalomfalattal csalogatni,de úgy se hajlandó elindulni..."

Na jó, akkor kezdjük megint az elején.

1. KÖLYÖK. Ne várj tőle teljes komolyságot!

2. Figyelj a kutyádra!

Haladtok? Tök jó, később majd pontosítjátok a séta technikáját. Gondolj bele, egy ilyen falatnyi kutyababának mekkora sokk az, hogy utca van, egy csomó idegen szag, zaj és fény, meg hám van, meg póráz is van :)

Nem haladtok? A kérdés az, hogy miért. Van, a hiszti, meg van az, amikor lefagy a kutya. Az utóbbi kifejezést akkor szokták használni, ha túl sok volt a kutyának az inger, ledermed, se kép, se hang és onnan lehet felismerni, hogy nem fogadja el a jutalomfalatot. Még a kedvencét se.

Lefagyást okozhat egy erős inger, de több kisebb inger összessége is.

Innentől kezdve viszont van egy jó és egy rossz hírem. A rossz az, hogy mivel te vagy a gazdi, neked kell tudnod, hogy mikor mennyire feszült a kutyád. A jó hír az, hogy ha egy kicsit megismered a testbeszédét, látni fogod rajta.

Sőt. Van egy "játék", az a neve, hogy Look at that! (LAT game néven is ismert), egy cuki kis reorientációs játék, nézd meg neten a részletes "játékszabályokat" pl. itt: [link] Annyi a feladat, hogy ingerküszöb alatt kell tartani a kutyát, nézze meg az Ijesztő Dolgot, utána nézzen rád, aztán mehet a jutalomfalat. Ez arra jó, hogy:

- nem csinálsz még nagyobb mumust az Ijesztő Dolgokból azzal, hogy nem engeded, hogy megnézze őket

- és lehet, hogy mégsem lappang kutyaevő szörny a bokorban

- a kutya rájön, hogy ijesztő dolgokat nézni tök jó móka

- a későbbiekben közelebb tudtok menni az ijesztő dologhoz (megemeled az ingerküszöbét)

- magától is megnézi őket

(nekem mondjuk felnőtt kutyám van, nem egészen egy hete van nálam, de ez volt az egyik első dolog, amit megtanítottam neki. Már magától is megáll Ijesztő Dolgokat nézni, így derült ki pl. hogy a karácsonyi díszkivilágítást ijesztőnek tartotta - most már szimplán csak nem érti, de tegnap már elsétáltunk a legjobban villogó ház előtt.)

Illetve, ha még azt nem próbáltátok, lehet érdemes lenne otthon is ráadni a hámot és pórázt (jolly joker jutalomfalattal, ha ügyesen hagyja), hogy szokja, hogy olyan is van. Ha bent megszokja, az utcán is kevésbé fogja feszélyezni, ha rajta van.

2015. dec. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. dec. 30. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!