Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkerezés pontosan? Hogy...

Klikkerezés pontosan? Hogy kezdjük el?

Figyelt kérdés

Sziasztok! El szeretnék kezdeni a kutyámmal klikkerrel tanulni, mivel nagyon energikus, szeret tanulni és enni is, így ezzel bőven ki tudom majd fárasztani:D

Mindenhol azt olvasom, hogy legyen a kutya a klikkerre "kondicionálva".

Ez mit takar pontosan? Pár napig csak klikkeljek és dobáljam neki a falatokat simán, hogy tudja klikk után kaja jön? Én ezt csak így tudom értelmezni.

Ezt mennyi ideig csináljam, ami után ténylegesen elkezdhetünk tanulni?

Köszi a segítséget előre is :)



2015. dec. 30. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, a kondicionálás lényegében ezt jelenti. Úgy 3-4 napot szánj rá arra, hogy napi 4-5 alkalommal úgy 20-25 falatot csak erre kap. Klikkelsz egyet, majd rögtön nyúlsz is a falatért és odaadod neki. Akkor volt sikeres ez, ha például elmentek sétálni, a kutya nyugodtan szaglászik melletted, te klikkelsz egyet, ő pedig felkapja a fejét és várja az ételt.


De ha kölyök, 3-4 hónapos a kutyád, akkor még kondicionálni sem kell. A nagyon fiatal kutyák annyira nyitottak mindenre, annyira gyorsan tanulnak, hogy kondicionálás nélkül is megérti, a klikk hang a megerősítés, ami után kaja jár.

2015. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

8 hónapos a kiskutyám.:)

Igazából ez már csak részletkérdés, de egy alkalommal kapjon annyi falatkát, vagy elosztva, hogy pl egy alkalommal csak 5-10 falat? Nem szeretnék túlzásokba se esni, és napokig csak mondjuk virslifalatokkal tömni:D

Köszönöm a választ

2015. dec. 30. 17:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy alkalommal kap 15 falatot 15 klikkért. Itt persze nem fél virslit kell jelentenie a falatnak -már láttam ilyen esetet-, hanem elég egy körömnyit, vagy táp szemeket használni. Kis testű kutyánál még kisebb szemű jutalomfalattal is lehet dolgozni.
2015. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a segítséget! :)

Ma délután el is kezdtük, csak tápszemek voltak itthon, de jutalomnak mindenképp valami finomabbat fogok használni, szerintem marad a virsli, és persze nem egészben adom a szájába:D

2015. dec. 30. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!