Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkerezés, újratanulás...

Klikkerezés, újratanulás kölyökkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 5 hónapos kiskutyám és mivel nagyon sok energiája volt mindig is, ezért már néhány dolgot megtanult, tudta az ül, fekszik, pacsi, integetés trükköket is, viszont mindent kézjelre. Pár napja viszont előjött az a probléma, hogy ül-nél már automatikusan rakja az egekbe a mancsát, mivel azt hiszi akkor is kap kaját.

Ezért arra gondoltam, hogy megpróbálok mindent elölről kezdeni vele klikkerrel, mivel sok jót hallottam róla. Hogyan csináljam? Úgy olvastam, hogy ha pl. az ül-t tanítom, akkor megvárom míg leül-klikk-kaja...de akkor a parancsszót mikor vezessem be? És ha automatikusan már nyújtaná is a mancsát?

Ez a módszer hogy működik pontosan? Tudom, hogy van könyv róla, de saját tapasztalatok és tanácsok érdekelnének!:)

Előre is köszönöm!



2015. okt. 9. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Először szemkontaktussal kondicionáljatok (rá dnéz-klikk-kaja, rá dnéz-klikk-kaja, hosszabb ideig rád néz-klikk-kaja)

Ha ezzel megvagytok, elkapással próbálkozol, aztán fokozatosan mehet megvezetéssel (orra fölött húzod hátra, míg leér a feneke a földig), aztán klikk-kaja.

Végül ha már megvezetéssel jól megy, mondod hozzá, hogy "ül". Aztán lassan elhagyhatod a klikkert és a kaját.

Sok sikert!

2015. okt. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ellosszor tanitsd meg neki h ha klikkelsz egyet utana mindig kaja jon csak annyi a dolgod h klikk kaja klikk kaja..... Ezt minden "ora" elejen csináld meg. Utana johet az idomitas. Az ul: Elosszor megalsz a kutyával szemben aztán fogsz egy szem kaját es az orra ele teszed h lassa a falatot de vigyázz ne enged hogy meg egye aztán szep lassan mozgasd hatra fele a kaját es a kutya feje követni fogja hatra es igy veletlen leül a kutya akkor nyomd ki a kllikert es kaja. Aztán csináld meg ezt ujra es amikor a kutya mar leult abban a pillanatban mobdd ki h ül ezt gyakorold sokszor es menni fog egyepkent ha valamit meg nem tudsz valamilyen trükkel kapcsolatba szivesen segitek irhastz privátba 🐶
2015. okt. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok

Amit a második mondott, az elején az a kondicionálás. Amivel folytatta, az meg pontosan ugyan az, amit én írtam le ><

2015. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kondocionálás lényege, hogy nincs feladat. Nem szemkontaktussal kondicionálunk.

Azt akarjuk beprogramozni a kutyának, hogy ha piros hó esik az égből, a klikk után akkor is, mindig jár a kaja.

A kondicionálásnál épp az a lényeg, hogy minél többféle helyzetben klikkelsz rengetegszer egymás után (ülsz-állsz-guggolsz, eldobod a kaját úgy kapja meg, szájába adod, úgy, kutya csinál ezt-azt-amazt, de NINCS feladata, bármire klikkelhetsz, és kell is klikkelned).


Kérdező, ne személyes tapasztalatok érdekeljenek, először ne. Az alapokat egy jó könyv elolvasásánál csak egy jó oktatótól tanulhatod meg jobban, gyakorikérdéses válaszokból nem fog menni. Az alapok kellenek ahhoz, hogy jól tudj klikkerrel tanítani. Ha ismered az alapokat, és tanítás közben merül fel kérdés, akkor kérdezz, de akkor is lehet, hogy több jó választ kapsz mondjuk egy klikkeres facebook csoportban, mint itt. :)

2015. okt. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, utolsó, pont ezt csináltuk ma, és most ha hallja a klikkhangot már rögtön néz rám, hogy honnan esik a kaja, ezt már kezdi összekötni:)

Akkor mindenképp elolvasok egy könyvet is, köszi még egyszer:)

2015. okt. 10. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!