Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy a magyarok...

Miért van az, hogy a magyarok nem becsülik meg a saját fajtáikat? (nem csaka kutyákat) Miért van az, hogy külföldön gyakran többre tartják, jobban értékeli őket, mint mi itthon.

Figyelt kérdés

Tudom,hogy divatos nyomott orrú kutyákat tartani meg igazi "házörzőt",mint roti,dobbermann stb,de a miénk miért nem jó?

Jó a kuvasznak éa komondornak nagy hely kell.Viszont hányan vannak akik megtehetnék,hogy tartanak.


2008. szept. 15. 21:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én most vettem egy puli kölyköt és egy másik is le van foglalva.mivel nem volt még pulim elriasztott először a szőrének a gondozása,de aztán megmutatták mennyire egyszerű.Talán,ha tudnák ezt az emberek,nem riadnának annyian vissza a puli és a komondor tartásától.Másrészt sokan csak azért tartanak drága külföldi kutyákat,hogy ezzel is a vagyoni helyzetüket bizonygassák.
2008. szept. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

ha már Hungarikumok a kutyáink akkor talán többet is megérdemelnéne.

Miért nem lehet állami szinten megoldani,hogy a különböző gazdaságogban ahol legalább vanak állatok is ott a mi fajtinkat tartsák.Kell egy országos rendelet.

Az ilyen helyeken lehetne törsztenyészeteket fennt tartani.Vagy nagy vállalatoknál(gyapjúforgalmi)

Miért nem lehet vadásztársaságonként néhány erdélyi kopót meg agarat tartani? Csak a mi fajtáinkal tereltetni? Javulna a minőség,több lenne belőlük.

Mirt nemnépszerűsítik őket reklámokban vagy tudom is én?

2008. szept. 15. 21:30
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Manapság már mindenki ízlés szerint vásárol kutyát. Ez nem becslés kérdése. A barátnőm imádja a pulikat, mégis nagy német dog kutyája lesz. :)
2008. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%
Megkérdezhetem milyen kutyád van?
2008. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 18 éves pulim van és korához képest egész jól birja.Szerintem a magyar fajta kutyák a legjobbak.A Komondorok is nagyon jó kutyák csak sokan ilyesztőnek találják a hatalmas bundája miatt pedig nagyon jó fajta.Valamint ott van még a Magyar vizsla is.Egyik ismerősömnek volt Magyar vizslája és szerette a gyerekeket is.
2008. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Nekem egy menhelyről szerzett keverék (huhh, valami foxis, snacis, uszkáros, tacsis keverék..) és egy cocker spániel akit az utcáról szereztem. :) Viszont rengeteg kutyám volt eddig (néhány a sok közül: agár keverék, uszkár, yorkshire terrier, foxi - ezeket vagy az utcáról, vagy a gyepmesteri telepről mentettem ki. Szóval én nem szoktam kutyát vásárolni, nem az ideálom. :D)

/Ha tőlem kérdezted./

2008. szept. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Köszi,de én a kérdezőtől kérdeztem,mert ha ilyen kérdést feltesz feltételezem neki is magyar kutyafajtája van.
2008. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Áá, akkor bocsi. :D Nem baj, legalább ennyivel okosabb lettél :)

Nah, nem offolok tovább :D

Csak még annyit, hogy:

A kuvaszt nem ajánlják, legalábbis ezen az oldalon sok ember erősen lebeszéli az embereket a kuvaszról és a komondorral azzal az elvvel, hogy kiszámíthatatlan. Nincs valakinek tapasztalata ilyen téren? Érdekelne.. :D

2008. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Nekem magyar vizslám van és imádnivaló kutya! Okos, szelíd, szófogadó. Igazi családtag!! Sztem nem csak azért nem vesznek sokan hungarikumokat, mert nem "hazafiak", hanem nekik egyszerűen jobban tetszenek a másfajta kutyák!
2008. szept. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem mindenki úgy választ kutyát hogy tetszen neki, nem azt nézik hogy magyar kutya vagy sem.

Nekem már volt pulim, de nem volt épp jó kutya, nem jött ki a többi állattal, nem tudtuk nevelni... szóval nem maradt nálunk sokáig.

2008. szept. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!