Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok?

Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnénk majd a közeljövőben egy kutyát. Panelban élünk 3 gyrek egy felnőtt a legfiatalabb gyerek most lesz 11. Napi 3-szor 4-szer sétáltatnánk+agyi lefárasztás.Gondolkodtunk már sok fajtán Pl. yorkie, westi, staffordshier.Tudom ezek egyáltalán nem hasonlítanak de meg tudnánk oldani egy amstaff nevelését meg mindent. Lehet hosszú szőrű is. (ne írjátok a menhelyet mert volt már onnan kutyink és nem lett jó vége) (bocsi a helyesírási hibákért)

A válaszokat köszi :)


2016. jan. 2. 17:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
köszi zöld mancs mindenkinek ;)
2016. jan. 2. 18:32
 12/17 anonim ***** válasza:

Igazából azt nektek kell tudnotok, hogy milyen fajtát szeretnétek és miért. Melyiknek a jelleme illik hozzátok, melyikkel tudnátok várhatóan jól együtt élni, igényeit (mozgás, tanítás) megfelelően kielégíteni.

A választott fajtáknak bőven olvass utána, hogy milyenek, milyen gazdit igényelnek.

Elmehetsz kiállításokra is pl., ahol beszélhet olyanokkal, akiknek már van ilyen kutyájuk, hogy mik a tapasztalatai. Tenyésztőkkel szintén találkozhatsz ott.


Érdekelne amúgy, hogy mi lett a menhelyi kutyussal, mit jelent, hogy "nem lett jó vége"? Mi történt?

2016. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szia. Nekunk amstaffunk van. Negy kisgyerek mellett. Csak ajanlani tudom. Viszont kemeny (nem veres) es kovetkezetes neveles kell melle. Akkor egy hazi nyuszitok lesz aki osztonosen imadja a gyerekeket :) Ha ilyen kutyat valasztasz akkor elotte olvass el mindent ami csak elerheto roluk. Azt hogy honnan veszitek meg vjol valasszatok meg. Az ilyen jofogasos kutyak haromnegyedenek semmi koze az amstaffhoz. Pitek, stafford bullterriereket meg amstaffokat de keverekeket adnak sok helyen. Inkabb tenyesztot keressetek bar tudom az nem olcso. Ha keg se igy tennetek akkor a sok olvasas es nezelodes azert segit kiszurni hogy legalabb megfelelo fajtat valasszatok. Bar a viselkedesre es betegsegekre ez sem lesz garancia de tobb mint a semmi.
2016. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekünk Argentin Dogunk van 2kislány mellett. 1 és 5 évesek.
2016. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szep kutyak az a.dog-ok de toluk meg en is tartok hiaba van amstaffom. Naluk vigyazni kell, csak tenyesztotol vennek. Sok a hallas romlott is egy hibas tenyesztes nemkivanatos hozadeka miatt. Gyonyoru es eros kutya de oda sztem kellhet rutin.
2016. jan. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És bocsi rosszul írtam gyepiről pontosabban az illatosról hoztunk egy kutyust (ídős volt már) és elvittük. Másnap hívtak hogy baja van már nemtudom mi volt (műteni kellet emlődaganat meg még valami itt még hozzánk jött de utána hívtak hogy sújosabb lett) de mi nem kértük vissza mert szegény alapból öreg volt és nem akartunk szenvedni meg azt se akartuk hogy ő szenvedjen nálunk. kérlek ne mondjátokhogy felelőtlenek voltunk meg ilyenek mert nem mondtaksemmit azt mondták hogy teljesen egészséges. :(
2016. jan. 3. 14:10
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem a Dog elött Amstaffod volt. Nem nagyon vettem észre külömbséget. Minden fajtánál nevelés kérdése.

Anyáméknak pl Kangaljuk van,olyan mint a bárány.

2016. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!