Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német Dog? Panelba? Nem lehet...

Német Dog? Panelba? Nem lehet rossz neki?

Figyelt kérdés

Most délbe ahogy kivittem a kutyámat a futtatóra kint volt egy Német Dog a gazdájával. Már nagyon sokszor láttam őket, de valahogy elkerültük egymást :) És én se rég óta járok a futtatóra. (4 hónapos rottweilerem van) Elkezdtünk beszélgetni és megkérdeztem, hogy merre fele lakik. Mondta is, de én azon csodálkoztam, hogy ott csak panelok vannak. Mondta, hogy a földszinten laknak. Napi 4x-5x hozza le sétálni minimum. (Ami valószínű igaz is mert tényleg nagyon sokszor lent látom, főleg nyáron. Amikor nem volt kutyám már akkor feltűnt a termete miatt) Most három éves a kutya. Azt mondta otthon egész nap csak alszik. Kint meg folyton rohangál. Azt mondta nincs külön szobája, de külön ágya az van amit direkt neki csináltattak. És hogy szinte sosincs útban szellősen van berendezve a lakás.

De azért mégis nem rossz az a kutyának, hogy a lakásban van ?


2010. márc. 25. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%
Ha tényleg 5-ször sétáltatja, akkor nem rossz... A német dogok amúgy sem rohangálnak, mint az őrült. Ez még mindig jobb, mint amit a legtöbb kertes háznál látok. Kenelben a kuyta, séta heti kettő... sz@rt meg pucoljuk a kennelből.
2010. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
A blökinek mindenhol jó, ha a gazdija vele van.
2010. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
A kutyának a gazdival a legjobb! Ha jól ki van mozgatva, akkor mindegy, hogy csivava, vagy dog, elvan a panelban. Boldogabb biztos, mint egy kennelkutya.
2010. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Végül is nagyon aranyos kutyus :) Látszik, hogy törődnek vele. Ha jól emlékszem 120ezerért vették. Amúgy kan kutya de már 1éves korában ivartalanították. Azt mondta a gazdája, hogy ő csak családi kedvencnek szánta.


Hát nem tudom én lehet nem tartanék azért panelba Dán Dogot :) Tuti sokat kell vele foglalkozni, mozgatni. Meg azt hallottam izületi problémái lehetnek idősebb korába meg ilyesmik. Bár a földszinten laknak szóval sokat nem kell lépcsőznie.

2010. márc. 25. 14:50
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Mert a rottweiler panelba sokkal jobb... De amúgy szerintem nem baj, ha elég nagy a lakás. A dogok nyugodt kutyák.
2010. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én járok is van két dog, ők is panelba laknak, neki két szukája van, és külön szobájuk van. :)))
2010. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ne zavarjon, de egy szóval nem mondtam, hogy panelba lakok :) Kertes házban lakok.
2010. márc. 25. 15:43
 8/14 Akiteki ***** válasza:
100%
Miért lenne rossz? Ugyanolyan, mint a többi kutyának. A dog egyébként sem egy pörgős fajta. Egy puliról jobban el tudom képzelni, hogy nem érzi jól magát egy lakásba bezárva.
2010. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

azt nem tudom, hogy a kutyának milyen lehet, de szomszédoknak biztos rossz. Elvégre kutyából nem lehet kiölni az ugatást, és vannak szomszédok, akiket már az is zavar, ha beszélgetnek a szomszédjaik. A szomszéd szomszédja. Hát még a szomszéd szomszédjának kutyája, ha ugat.


Meg mégse lehet olyan jó. Gondoljatok bele! A szagingerek, mit érez a kutya. Mosópor, öblítő, perfüm, dezodor, szagok a konyhából, oké, a kukából is. De a kutyának az a jó, ha a nap 24 órájában természetes szagokkal van körülvéve. Meg hát óriási nagy dög a dog. Olyan, mint elefánt a porcelánboltban. És ne mondjátok, hogy nem értek a kutyákhoz, mert igenis értek. Szólottam.

2010. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármelyik kutya tartható lakásban, ha normálisan van lemozgatva! Attól miért lenne jobb hogy a kertbe van? Úgy sokan nem is sétáltatják a kutyájukat.
2010. márc. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!