Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon rossz panelba lakni?

Nagyon rossz panelba lakni?

Figyelt kérdés
Mi is oda kell hogy költözzünk nemsokára, a szép kertes családiból. Nagyon rossz lesz?
2009. dec. 8. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Attol függ, hogy milyen a természetetek - ha szerettek kint lenni a kertben, meg ugy élni, hogy ne halljátok a szimszédokat, akkor rossz lesz, ha csak ugyis a tc elött ültök, akkor meg nem. A legtöbben a kertes ház után "bezárva" érzik magukat, meg az se szabad eldfejelteni, hogy azt is hallod, ha a szomszéd arrébb húzza magánál a széket.
2009. dec. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ln nyáron mindig kint volta, csak enni meg wczni mentem be... De apámék ragaszkodtak hogy panelba menjünk. a pénz... akkor én szenvedni fogok?:(
2009. dec. 8. 13:36
 3/16 anonim válasza:
100%
Én is kertes házból költöztem panelba, szerintem nem olyan rossz, sőt én még jobban éreztem magam, mondjuk lehet nálam azért volt ez mert én egyedül költöztem be. Nem lesz az olyan rossz, meg lehet szokni. :)
2009. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A panelnak nagyon sok előnye is van a családi házakhoz képest. Pl. nem kell a sok házkörüli munkával foglalkozni( hólapátolás, falevélgereblyézés, fűnyírás, kerítésfestés, stb.) A panelban mindig meleg van, a legnagyobb hidegekben is, és nem kell fűtést állítgatni, kazánt bekapcsolni/légteleníteni, stb. Lesz egy csomó jó szomszédod, akikkel jókat bszélgethetsz, kérhetsz tőlük egy kis sót ha elfogy éppen, illetve figyelnek a lakásodra ha nem vagy otthon. A panellakásokban sokkal kisebb az esélye egy lakásbetörésnek, mint családi ház esetén. Minden panelházon van villámhárító, ez előírás, így nyugodtan tévézhetsz a legnagyobb viharokban is. És általában panelházas övezetekben kedvezőbbek egyes közüzemi díjak is pl. internet, szemétszállítási díj, stb.

Én laktam kertes házban is és panelban is, és összességében az a véleményem, hogy egy panellakás sokkal kényelmesebb és sokkal kevesebb gond van vele.

2009. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamám 75 év után, egyedül költözött kertes házból panellakásba. Nagyon szereti, jóban van a szomszédokkal, és egyáltalán nem bánta meg, hogy így döntött.
2009. dec. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát én szerettem ezeket a ház körüli munkákat is... Villámhárítónk is van :D De amúgy ott van ilyen közös díj vagy micsoda? Hogy fizetni kell havonta a házmesternek? vagy ez régen volt?
2009. dec. 8. 14:08
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Az első 2-3 hónap lesz a legrosszabb. Utána meg lehet szokni. Átmenetileg ki lehet bírni. De jó dolognak biztos nem nevezném.
2009. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen van közös költség. Ez a legjobb az egészben, csak befizeted és megcsinálnak mindent helyetted. Kitakarítják a lépcsőházat, eltolják a havat a kocsid elől, kicserélik az égőt ha kiég a lépcső előtt, stb.
2009. dec. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ki fogod bírni, hidd el azért a panel sem egy börtön... A szabad levegőzés pedig továbbra sem megoldhatatlan, fogod magad és elmész sétálni, levegőzni. Valóban mindig meleg, kényelmes. Közös költség a ház működésére befizetett összeg, ami tartalmaz lépcsőházi takarítást, fűtést, világítást, illetve egy adott összeget, amit a ház tartaléknak gyűjt ha történne valami.... Az összeg eléggé változó lehet 8-10 ezertől akár 15-20 ezer is lehet a havi közös költség díja!
2009. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Kertesből költöztem panelba. Szeretek itt lakni, bár én is szülőktől költöztem el, és lehet azért is. Egy csomó mindenre nincs gondom. Egyedül a főtáv a sz*r, rohadt drága. :((
2009. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!