Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szabad kutyát...

Miért nem szabad kutyát tenyésztőtöl venni?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam itt válaszokat, hogy nem tanácsos kutyust tenyésztőtöl venni? Mi az oka ennek? Eddig még soha nem vettem tenyésztőtöl én sem. Viszont néhany nappal ezelőtt igen. Illetve még nem hoztuk el mert még csak 5 hetesek de le vannak foglalózva. Két kis kan shih-tzu. Mi lehet a buktatója? Oltásokat chipet és útlevelet is Ők a tenyésztők csinálják. Ez akkor most azt jelentheti, hogy mégsem nyúltam mellé? Megmutatták az anya és apa kutyát is és nem csak a 2 kiválsztott kölyköt hanem a tesókat is. Nem egy melléképületben vannak hanem bent a lakásban a szülőkkel és néhány nagynénivel, nagybácsival. A tenyésztők barátságos középkorú pár akik úgy viselkedtek a kutyusokkal (ottlétünkkor) mintha Ők is emberek lennének. Köszönöm a válaszokat.

2016. jan. 4. 14:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Millió oldal van a témában, olvass utána.
2016. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
15%
Semmi baj velük, azon kívül, hogy a kutyanácik szeretnék, ha mindenki több százezer forintért vehetne csak kutyát, mert nekik a kutya státuszszimbólum. Ha "szaporítótól" veszel kutyát, szar ember vagy. Fujj.
2016. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
94%
Az mitől kutyanáciság? Ha inkább adom a pénzt a tenyésztőnek egy egészséges kutyáért, mint az állatorvosnak, hogy a szaporított kutya életben maradjon????
2016. jan. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) További kellemes hétfő délutánt. :)
2016. jan. 4. 14:28
 15/30 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=szapor%EDt%F..

Olvass el pár kérdést, hogy tudd, mire számíts.

2016. jan. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Igen, rögtön vidd a kutyikat állatorvoshoz megvizsgálja őket. (Ami tk-s kutyánál is szokás.)

Reméljük, egészségesek, bár szapisok. :)

2016. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
92%

A "kutyanácik" azért nem akarják, hogy az emberek szaporítótól vegyenek kölyköt, mert ha megteszik ezt tartják fenn vele:


[link]


Ha ragaszkodsz egy bizonyos fajtához, akkor vagy valódi tenyésztőtől vegyél, vagy fogadj örökbe. De ne pénzelj szaporítót.

2016. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Kapunk szerződést amiben benne van 2 éves "garancia". Ez így csúnyán hangzik és semmi pénzért nem vinném vissza Őket legyenek bármilyen betegek. És igy jobban belegondolva. Ha a tenyésztőknél nem megfelelő egy kutyus egészségi állapota akkor Ők hova kerulnek? Mind a ketten kitehetik az utcára Őket. Én biztos vagyok abban hogyha betegek lesznek akkor is ugyanúgy fogom szeretni Őket mintha egészségesek lennének. Több menhelyes kutyánk volt már. Többekközt volt nagyon beteg is. Jobban ismernek az állatorvosnàl mint itthon. :) Köszönöm a válaszokat de kérlek ne veszekedjetek.
2016. jan. 4. 14:48
 19/30 anonim ***** válasza:
94%
ééértem, szóval ezek a "kuyanácik" olyanok, mint a gyógyszergyárak? egy újabb összeesküvés elmélet? :)
2016. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
Persze, extrém példákat lehet mutogatni, van olyan is. Meg olyan is, amikor a tenyésztő üti-veri a kutyákat. Ha egészséges, az orvos rábólint,jó súlyban van, láthatóan aktív, akkor édesmindegy van-e törzskönyve, vagy nincs. Nem értem, miért "azt" tartaná fel vele, aki mondjuk megveszi valakitől a saját kutyájának a kölykeit. Nem minden "szaporító" "kutyagyár". csak egyesek szerint.
2016. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!