Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szabad kutyát...

Miért nem szabad kutyát tenyésztőtöl venni?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam itt válaszokat, hogy nem tanácsos kutyust tenyésztőtöl venni? Mi az oka ennek? Eddig még soha nem vettem tenyésztőtöl én sem. Viszont néhany nappal ezelőtt igen. Illetve még nem hoztuk el mert még csak 5 hetesek de le vannak foglalózva. Két kis kan shih-tzu. Mi lehet a buktatója? Oltásokat chipet és útlevelet is Ők a tenyésztők csinálják. Ez akkor most azt jelentheti, hogy mégsem nyúltam mellé? Megmutatták az anya és apa kutyát is és nem csak a 2 kiválsztott kölyköt hanem a tesókat is. Nem egy melléképületben vannak hanem bent a lakásban a szülőkkel és néhány nagynénivel, nagybácsival. A tenyésztők barátságos középkorú pár akik úgy viselkedtek a kutyusokkal (ottlétünkkor) mintha Ők is emberek lennének. Köszönöm a válaszokat.

2016. jan. 4. 14:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
92%

Elsősorban az a baj a szaporítóval, hogy az, aki tőle vásárol, közvetetten támogatja az örökletes beteg kutyák gyártását, a szukák kizsákmányolását, túl korán és túl gyakran elletését, röviden az állatkínzást.

Az a kisebbik baj, hogy keveréket vásárolsz pénzért, amivel tele vannak a menhelyek is (fajtatisztának kinéző külsőre, de igazolatlan származó, tehát akármi más is keveredhetett bele, emiatt lehet, hogy pl. a felnőttkori mérete vagy a jelleme sem olyan lesz, mint amilyennek az adott fajtának lennie kellene)


Javaslom, ne vegyél tőlük kutyát. Vagy legalább kérd el a szülők szűrővizsgálati papírjait, és ha nincsenek, ne vedd meg a kiskutyákat.


Amúgy ha fajtatiszta kutyát szeretnétek, miért nem tenyésztőtől veszitek?

2016. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
*jav. igazolatlan származású
2016. jan. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Platypus ***** válasza:
100%
Vannak ilyen extrém állatvédők is, akik szerint nem szabad sehonnan sem vásárolni kutyát, csak és kizárólag örökbe fogadni. Szerintem ezzel is keverheti a dolgot a kérdező.
2016. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
89%
Aki a szaporítókat védi az keményen tájékozatlan mit is jelent a szaporítás. Legtöbb esetben ugyanis egy zárt és mocskos helyen elfekvő nőstényt akit a szomszéd se lát nem hogy orvos. Ezt évente leelletik ahányszor csak tudják és míg bírja. Majd az amúgy is gyenge kölyköket idő előtt elválasztva pénzé teszik. legtöbbször még féreg irtva sincsenek... Ezáltal egy beteg, lestrapált és táplálatlan jószág ugyan ilyen kölykei kerülnek ki. Idegrendszeri és egyéb bajokkal. Ha az anya és apa is örökít egy adott fajta betegséget az se derül ki mivel nincsenek szűrve. Ezeknek a kölykeinél meg majd 3 évesen jönnek ki a bajok amikor már lobogtathatjuk a tanya kapujába a garancialevelünk... Nah ez a szaporítás NAGY VONALAKBA...
2016. jan. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

ma 14:48

A GYK szócsövei szerint te nem tenyésztőtől vettél kutyát, mert nem kaptál törzskönyvet. Vagyis, szaporítós kutyát vettél.

Jelenleg vagy fekete, vagy fehér a tenyésztő és a szaporító .A nevesebb tenyésztőnél is, ha arra vetemedik, hogy nem tk-tet kutyát, mert épp nem akarja végig csinálni a menetét,nem olyan az alom, bizony, ő is beállhat a szaporítók sorába.

Miért olyan oldalon akarsz tájékoztatást, ahol noname emberek, ismeretlen tudással osztják az észt?

Vannak témák, ahol szóról szóra visszaköszön némely szöveg. A 10 éves is bekopizza a leginkább neki tetsző beírást tanácsadás címén.

2016. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
Előtted lévő vagyok. Persze. Vannak "szerelem almok" is. Ezért nem szabad tudatlanságból keverni a dolgokat. Ha egy rendes gazdi egyszer vagy kétszer leelleti a családi kedvencet attól én is hoznék el kutyát. Ő nem tenyésztő de nem is szaporító tk ide vagy oda. Az a baj hogy sokan minimális fogalom nélkül vagdalkoznak. Ezért is írtam le hogy mi is a jellemző a szaporításra. Meg kell válogatni honnan hozunk kutyust és akkor már kevesebb a probléma.
2016. jan. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Köszönöm a válaszod. Igazad van, hiba volt itt érdeklődi mert mindig van egy ilye mint Te. Aki a témához nem igen szólnak hozzá, de lehurrogni a kérdezőt azt le tudják. Sikeresen megerősítetted azt benne, higy jobban járok ha törlöm magam innen.

A többieknek is köszönöm a választ. Vissza csinálni nem tudom, és nem is nagyon szeretném. Legyen a két kis csöppség akár milyen beteg is.


Kellemes délutan.

2016. jan. 4. 16:01
 28/30 A kérdező kommentje:
Javítok, nem ulosó hanem utolsó előtti
2016. jan. 4. 16:02
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Van,olyan tenyésztőnél,hogy nem kapsz törzskönyvet,de szerződést,garanciát igen.


Külföldi tenyésztőknél van olyan,hogy nem adnak ki törzskönyvet vagy késik vagy vmi probléma van. Ismerősöm tenyésztő volt,már nem csinálja de 20 éve benne van a szakmában. Mondta,hogy a külföldi kutyákhoz nem mindig tudnak törzskönyvet adni,ahol meg hobbira veszik ott nem is kérik ki,rengeteg procedúra van vele,de útlevél,chip,szerződés,garancia 2-3 oltással 9-10 hetesen adják el a kölyköket,kölyök csomaggal,kapcsolattartással.


Viszont tényleg jól meg kell nézni honnan vesz az ember kutyát.

Tenyésztők sosem dobják utcára sem a beteg sem a náluk maradt kölyköket.

Szaporítok csinálják azt,hogy kidobják oltatlanul férgesen a 3-4-5 hónapos kutyákat ha nem kell senkinek,mert ők csak költenek rá.

Tenyésztő meg mondjuk havonta meg hirdeti a kölyköt,elkezdi szocializálni,suliba járatni,mindent megkap míg el nem viszik. Ha pedig 1-2 éves koráig sem kell senkinek,mert lehet ilyen akkor megtartja.


Vettünk 5 éve szapis Havanese-t, köze sincs a havanese-ekhez, sem jellemben sem külsőleg. Imádjuk,jó fej kutya,jó habitusu. De csak nyomokban tartalmaz havanese-t. Lekopogom egyenlőre egészséges,bár mindig attól tartok mikor jön majd elő vmi betegség nála :/


Tényleg zsákba macska ez az egész.


Kövi kutyám tenyésztőtől lesz,jó helyről.


Szapikat nem szeretnék támogatni mellesleg egy stabil idegrendszerű,egészséges kölyköt szeretnék,aki teljes mértékben megtestesíti a fajtát és nem csak egy másolat.


Mennyiért veszed a kölyköket?

Mert ha olcsón az tényleg szapis.

2016. jan. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Ledves utolsó. :) Köszönöm a válaszod. Valójában külföldön élek. :) Mintha bele láttál volna. A kutyusok pedig együtt 1000 euróba kerültek. Oltásokkal, chippel, útlevéllel és amolyan garanciával. :)
2016. jan. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!