Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor orulet? Tulzasba...

Komondor orulet? Tulzasba vannak az emberek

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon sokan istenitik a komondort. Nem tudom mi okbol. Igazabol max egy jelzokutyanak jo de meglatja a betoro azt kineveti. Ezzel nem lenezem a kutyat csak nem ertem miert tartjak emberek ezt a fajtat. Meg ha mar pasztor kutya akk inkabb azsiai vagy kaukazusi vagy sarplaninac vagy barmi mas csak ne egy ilyen szorgolyo azt se tudni melyik oldalan van a feje ilyen subaba. Masik pedig a Kuvasz na oke .. neki jo testalkata van massziv eros kutya.. de miert pont egy ilyen nemetjuhasz fele fejet kellett tarsitani hozza? Ez olyan mint a kigyurt testepitok palcika labakkal... nem ertem miert ilyen kutyakat tenyesztettunk.. mas orszag meg rendesen legendakat tenyeszt mint pl collie vagy nemeteknel a klasszikus ov kutyak. Dobermann rottweiler nemetjuhasz.. vagy az angoloknal a pitbull, ambull.. es most senki ne jojjon a magyar vizslaval hogy akkora huho lenne mert szinten a tobbi vizslafele sikeresebb nala.. (wikiedia) ti mit gondoltok?
2016. jan. 4. 16:27
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Amit szegény 25-ösnek (bocs, nem tudom a neved) írtál, majd reagál rá, de annyira ostoba választ adtál neki, hogy itt most többen röhögünk rajta.


Te most szépen leszóltad úgy nagyjából a Mo.-i kau és káj tenyésztők 80%-át, köztük több aranykoszorús tenyésztőt és győztes (küllem és munkagyőztes) kutyáikat is. :) Majd tisztázd velük. :)


Mindenesetre amiket videókat belinkeltél, semmihez sem lehet őket viszonyítani, nincs mellettük másik kutya, ember, semmi. :) Már korábban betettem ezt a képet a kuvaszról egy roti mellett, de persze nem reagáltál rá. :)

[link]


Vagy pl. erre a 10 hónapos komondorra sem.

[link]


Itt van viszonyítási alap. :) Amúgy a második videón a kájnak lóg a hasa. Nem tudom, hogy vajon nemrég szült vagy egyszerűen kövér. De a túlsúly nagy gond, egyrészt rövidíti az életet, másrészt nem elég gyors.


Hozzáteszem az egyáltalán nem jó, hogy egy pásztorkutya annyit eszik, mint egy masztiff. A pásztorkutyák egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy minimális energiatartalmú és mennyiségű kajával is elvannak. Hiszen a pásztorember szegény, nem volt arra lehetősége, hogy tömje a kutyákat. Pont ezért is alakult ki, hogy ezek a fajták tartaléklángon is hozzák azt a teljesítményt, amit kell.


Az autós példád egyszerűen szánalmas. :) Nem is reagálok rá.


Ismétlem, akit te csökött kutyának nevezel (Silver Sun Bezon) az egyik legjobb KÁJ, ami az országban létezett. Pont olyan, amilyennek lennie kell. Erőteljes, kőkemény, igazi területőrző pásztorkutya.


Csak a többieknek: privátban a srác már visszakozott és már nem akarja elhozni a kutyáját (vagy bárki másét) hozzám, hogy megmutassa és az is nyilvánvalóvá vált, hogy csak itt trollkodik.

2016. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Egy dolog biztos, ha pásztoroknak tenyésztetek kutyát, akkor tegyétek azt, de csak hogy tudd, szinte egész Mo-on ez a nagyobb termetű, robusztusabb kell, amit te lekövéreztél, na az kell a népnek, nem pedig az ami a pásztorok mellett van.


Úgy érzem lassan már be kellene fejezni ezt a témát, mert se eleje se vége. Innentől kiszálltam, kérlek, ti se írogassatok tovább.

2016. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Ok. Szerintem sincs értelme.
2016. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!