Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor mellé rottweiler?...

Komondor mellé rottweiler? Mennyire illenek össze?

Figyelt kérdés

Eléggé domináns fajták, de volt már kutyám, nem félek a kihívásoktól. :) Mindkettő (ivartalan) szuka lenne.

Előre is köszönöm.



2015. dec. 15. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a komondor? Vagy egyszerre szeretnél két kölyköt? Vagy két felnőttet összeszoktatni? Fejtsd ki bővebben, ha kérhetem. :)
2015. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még egyik kutya sincs meg.

Két kölyköt szeretnék kis idő különbséggel (fél-másfél év). Természetesen tenyésztőtől venném őket.

Csak érdekelne, hogy ez a két fajta alapjából véve mennyire jön ki egymással. :)

2015. dec. 15. 22:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem fajta függő. Értem mire gondolsz, hogy mindkét fajta domináns. De ha jó helyről veszed őket, jól szocializáltak, akkor nem lehet gond, kialakítják ők hamar a rangsort, kisebb hatalmi harcok azért lehetnek menet közben. Nekem volt ivartalan kuvasz kan, ivaros bullterrier kan, ivaros német dog szuka és ivaros magyar vizsla szuka kombináció, így négyen mégis remekül elvoltak, mindenki tudta hol a helye a ranglétrán.(persze a szukák voltak a főnökök:)) Jó idegrendszer és szocializáció kérdése. Szerintem. :)
2015. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Arra érdemes figyelni, hogy egyértelmű különbség legyen a két kutya között a temperamentumukat illetően. Szóval ha az egyik akaratosabb, a másik beleszarósabb, akkor valószínűleg jól meglesznek, mert a rangsor gyakorlatilag adja magát, hülyeség kötözködni miatta. Ha viszont két ugyanannyira akaratos darabot viszel haza, annak kamaszkorukban lehetnek csúnya következményei.
2015. dec. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát elsőre azt mondanám, hogy nem illenek össze, viszont láttam már fura összeállításokat és remekül működtek. Úgyhogy megfelelő gazda mellett nem hinném hogy bármi gond lenne. Mivel itt nem lenne túl nagy méretkülönbség, így a komondor is tudna legalább játszani, birkózni. A rangsor pedig majd beáll, valószínűleg a komondor felé billenő mérleggel.

Szóval ne aggódj.

2015. dec. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. ;)
2015. dec. 16. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!