Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törvénymódosítás a kutyatartás...

Törvénymódosítás a kutyatartásban!?

Figyelt kérdés

Ezt most tényleg nagyon elszúrták. De őszintén remélem, hogy csak én tévedek... :(

2016.jan.1-től tilos kutyát tartósan láncra kötni. De mit jelent a tartós??? Mert ezt senki sem határozta meg, érthetetlen módon!!!

A korábbi rendelkezés, mely szerint a lánc minimum hosszúsága ennyi meg annyi, testmérettől függően, hatályát vesztette.

Ezek figyelembevételével, tulajdonképpen akárki tarthat kutyát láncon a nap 23 órájában, de akár 24-ben is, ugyanis soha a büdös életbe nem tudná senki sem bebizonyítani, hogy tartósan van kikötve a kutya.

Kimennek az állatvédők, a tulajdonos pedig rámondja, hogy 10 perccel ezelőtt kötötte ki. És el van intézve. Így a hatóság is tehetetlen.

"Akár 150 000 Ft-os pénzbírságra is számíthat...". Ezt mégis hogy akarták megvalósítani?

Egyszerűen hihetetlen, ennek most így mi értelme volt?



2016. jan. 4. 19:07
1 2
 1/16 anonim válasza:
Lehet, hogy ezt így nem lehet betartatni, de más megoldást sem lehet erre kitalálni. Az állatvédők és a menhelyesek azért nagyon sokat dolgoznak, ők tudják bizonyítani ha egy kutya tartósan láncon él, persze csak ha az az utcáról látszik. De már ez is sokat segíthet azért...
2016. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahol betonkeményre van taposva a talaj a lánc távolságában, ott azért egyértelmű, hogy nem 10 perce kötötték ki, na meg a szomszédok is meg tudják mondani, ha úgy van.
2016. jan. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Ezt kb. nem értem. És nem azért mert értelmi fogyatékos vagyok. Hanem mert nem értem, hogy mi a gond abban, hogy a kutyát NEM LEHET láncon tartani. (Ha van kölköd, gondolom azt sem láncra kötöd)



Nálam mindig szabadon van a kutya.

Illetve ha jön egy vízóra leolvasó, vagy gáz óra fényképező 2-szer 1 évben, akkor arra a 3-5 percre vagy bezárom a kutyát a legbelső szobába (roti) vagy megkötöm, de CSAK arra a pár percre.


Eszembe sem jutna soha korlátozni a mozgását.

2016. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Mi ma mentünk új albérletet nézni, az utcáról nem látszott hogy van kutya, amikor bementünk akkor láttuk hogy a ház mögött van kikötve szegény. Ráadásul rövid láncon. Szerintem az ilyen se fog büntetést kapni soha, mert a szomszédon kívül senki nem tud róla.
2016. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmi bejelentés alapján megy. Ha kimennek akkor láthatóak a nyomok. Elsőre még kimagyarázza hogy oké a nyom régi és most kötöttem ki de harmadjára senki nem fogja lenyelni abba biztos lehetsz.
2016. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Akár tilos, akár nem, nekünk muszáj megkötni, mert a magatehetetlen mamánk anyukámmal van. Anyukám dolgozik, óvónő. Hogy menjen be a szociális gondozó mamámhoz napközben?


A kutya CSAK a láncot tűri el, bezárást egy pillanatig sem bírja!

Akár milyen törvényt hoznak, fél napra mindig meg van kötve, amíg mamám él. Az okosok találjanak ki megoldást erre. Mert a kennel nem az.

A múltkor be kellett kennelbe zárni (mert van az is), és kijött! Mit össze szenvedhetett az a kutya, amíg kibújt, el sem tudom képzelni....

A láncon meg alszik egy jót......

Amúgy a nap második felében és éjjel szabadon van, hétvégente egész nap.

2016. jan. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
Mondjuk szoktassatok meg a gondozot a kutyaval ahelyett hogy megkotitek. Ha a kenelbol kijon akkor keg xar a kenel ezen nincs mit szepiteni.
2016. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szokásos magyar törvény. Nesze semmi, fogd meg jól. Ahogy az ÁVT-t is megcsinálták, aztán nincs mellé végrehajtási utasítás egy picurka sem.
2016. jan. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hogy szoktassa össze a gondozót a kutyával? És ne Gyertek egyből kutyasulival! Lehet a gondozó fél és nem hajlandó bemenni ha a kutya szabadon van. És miből gondoljátok , h a kenelbe nagyobb a mozgás tere? Az utcán is pórázon sétál. Nem azt mondom, h verjük láncra a nap 24 órájában , de semmi baja nem lesz ha megkötik pár órára.
2016. jan. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha en valakit beengedek azt utana nem bantja a kutya. Par alkalom es megszokja ha azt mondom neki. Ez csak neveles kerdese. Jah hogy ehhez nem targy kent kell a kutyara tekinteni? Az mas... Neked se lenne bajod ha lancravernenek par orara naponta de nem hiszem hogy tetszene. Akkor nagyon egyszeru. Kell egy jo riaszto es nem kell kutyat tartani.
2016. jan. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!